Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
telewizja

Kolędowy Tydzień Modlitw

Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W wielu świątyniach w naszym regionie organizowanych jest wiele spotkań ekumenicznych. Jedno z nich odbyło się w niedzielę w Marklowicach.

Kościół pw. św. Jana Sarkandra w Marklowicach rozbrzmiewał wczoraj pięknymi polskimi kolędami. W ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, w świątyni zorganizowano koncert kolęd i pastorałek. Przed wiernymi zaprezentowało się siedem chórów i zespołów.

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan jest jednorazowym akcentem w roku, w którym podkreślamy to, że należymy do siebie. Ale bardzo bym chciał, żeby ten tydzień trwał cały rok. Aby cały rok nasza cała społeczność Cieszyna, Marklowic, gminy Hażlach żyła w zgodzie pomagając sobie nawzajem. Żyjąc bez urazów, waśni, w tej pewności, że należymy do jednej bożej rodziny i jednej bożej własności. - mówił podczas homilii ks. Janusz Sikora, proboszcz parafii ewangelickiej w Cieszynie.

W koncercie wzięły udział: Regionalny Zespół 'Nadolzianie' z Kaczyc, Ewangelicki chór 'Gloria' z Hażlacha oraz chórek dziecięcy z Zamarsk, Zespół młodzieżowy parafii ewangelickiej w Hażlachu, Chór katolicki 'Allegrija' parafii św. Jana Nepomucena w Pogwizdowie, Męski Zespół Śpiewaczy z Zamarsk, Chór katolicki parafii św. Bartłomieja w Hażlachu oraz Chór ewangelicki Hażlach – Zamarski.

Zapraszamy na filmowy skrót z tego kolędowania.

Wersja dla urządzeń mobilnych

JB

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: