Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
telewizja

Koło nr 1 MZC i ciekawi ludzie

W środę (11.05) w "Domu Macierzy" w Cieszynie miało miejsce spotkanie z Ireną Kwaśny - wieloletnią konserwator zabytków. Prelegentka opowiedziała m.in. o cieszyńskiej Madonnie oraz kamienicach wokół Rynku. Spotkanie odbyło się w ramach comiesięcznych spotkań klubowych z ciekawymi ludźmi, które organizuje Koło nr 1 MZC.

Koło nr 1 Cieszyn - Centrum Macierzy Ziemi Cieszyńskiej to jedno z większych kół terenowych działających w Cieszynie. Rok 2021 ze względu na pandemię był trudnym rokiem również dla tego Koła. W zeszycie protokołów z zebrań Zarządu i spotkań klubowych widnieje wpis "przerwa z powodu pandemii od marca 2020 r. do czerwca 2021 r.” Wpis ten z jednej strony przypomina przez jaki trudny okres wszyscy przebrnęliśmy, a z drugiej jest swoistym, acz prawdziwym usprawiedliwieniem braku pełnej realizacji planów" - zwracała uwagę podczas jednego z tegorocznych zebrań prezes Koła nr 1 Elżbieta Holeksa - Malinowska.

Warto przypomnieć, iż Elżbieta Holeksa - Malinowska prezesem Koła nr 1 została pod koniec zeszłego roku. Wiceprezesem jest Bronisław Brudny. Do Koła nr 1 MZC ciągle dołączają nowe osoby. Pod koniec 2021 roku do Kola należało 61 osób. Od stycznia do maja tego roku (2022 r.) rodzina macierzowców znowu się powiększyła [zdjęcia z oficjalnych przyjęć nowych członków poniżej].

W programie działania Koła nr 1 Twarzystwa Miłośników Regionu, przedstawionym przez prezes Holeksę- Malinowską, nie brakuje spotkań z ciekawymi ludźmi w ramach spotkań klubowych, wycieczek, a także różnego rodzaju działań związanych z ochroną puścizny kulturalnej i historycznej dotyczącej wszelkiego rodzaju dokumentów związanych z Ziemią Cieszyńską, upowszechniania wydawnictw Macierzy Ziemi Cieszyńskiej, ze szczególnym uwzględnieniem Kalendarza Cieszyńskiego, uczestnictwa w uroczystościach państwowych oraz regionalnych z okazji świąt państwowych, kontynuowania corocznego, zwyczajowego odwiedzania grobów członków Macierzy Ziemi Cieszyńskiej oraz działaczy na Śląsku Cieszyńskim.

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-05-12 13:34:44
altacet: Zapomniano wspomnieć,że 3 osoby odeszły.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: