Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Komorowska: wspierajcie się w działaniach. Pierwsza Dama odwiedziła Cieszyn

Na to spotkanie czekały dwa lata. Klub Kobiet Kreatywnych z Cieszyna gościł we wtorek. Pierwsza Damę. Małżonka prezydenta Rzeczypospolitej - Bronisława Komorowskiego - na nieco ponad godzinę przyjechała do Cieszyna.
 
Na to spotkanie czekały dwa lata. Klub Kobiet Kreatywnych z Cieszyna gościł we wtorek. Pierwsza Damę. Małżonka prezydenta Rzeczypospolitej - Bronisława Komorowskiego - na nieco ponad godzinę przyjechała do Cieszyna.
 
W Cieszynie Anna Komorowska wpierw zwiedzała Wzgórze Zamkowe i uliczkę Cieszyńskich Kobiet. Oprowadzała ją gospodyni miejsca Ewa Gołębiowska i burmistrz Cieszyna Mieczysław Szczurek.
 
W budynku oranżerii odbyło się spotkanie pierwszej damy z kobietami, działaczkami społecznymi i liderkami różnych projektów. W telegraficznym skrócie przedstawiono kilkanaście organizacji, stowarzyszeń i fundacji, które działają w mieście nad Olzą. Napięty plan spotkania nie pozwalał na dłuższe rozmowy, ale Anna Komorowska z zaciekawieniem przysłuchiwała się kolejnym prezentacjom pomysłów i ich realizacji.
 
Jak podkreślała Roma Rojowska prezeska Klubu Kobiet Kreatywnych, Cieszyn jest ewenementem na społecznej mapie Polski. Działa tutaj bowiem trzysta organizacji różnego typu.
 
Małżonka prezydenta podkreślała, że ceni sobie wszelką działalność społeczną. Dzieje się w Polsce dużo i warto i trzeba o tym mówić – podkreślała podczas spotkania w Cieszynie Anna Komorowska. Mówiąc o Śląsku Cieszyńskim podkreśliła, że jest w regionie, w którym wiele jest inicjatyw i chęci do działania. Jak podkreślała, sukcesem tych wszystkich działań jest to, że się nie rywalizuje w działaniach a je wspiera. Tuż pod koniec spotkania jedno z dzieci zapytało wprost pierwszą damę.. jak to jest być żoną prezydenta.
 
Po zakończonym spotkaniu na Zamku Cieszyn, Anna Komorowska wspólnie z burmistrzem Cieszyna udała się na dawny most graniczny. Na twarzach wielu przechodniów malowało się zdziwienie widząc tuż obok siebie małżonkę prezydenta.
 
Na samym moście czekała niespodzianka. Był to występ zespołu i orkiestry dętej działającej przy OSP w Murowanej Goślinie. Zespół akurat przejazdem był w Cieszynie i dowiedziawszy się o wizycie pierwszej damy, postanowił się przed nią zaprezentować.
 
Jan Bacza
 
źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: