Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Koncert prosto z serca

Ja co roku II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie zorganizowało Koncert Walentynkowy, który odbył się 11 lutego w cieszyńskim Teatrze im. Adama Mickiewicza.

Dochód z koncertu został przeznaczony na rzecz cieszyńskiego Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty. To już trzynasta inicjatywa zorganizowana przez LO. Pierwsze koncerty pozwoliły zebrać kwoty rzędu pięciu tysięcy złotych. Ostatni koncert dał dochód osiemnastu tysięcy złotych. W tym roku organizatorzy mieli nadzieją uzbierać jeszcze więcej. Szkoła przygotowała dwa seanse, dopołudniowy i wieczorny.

- Dziękuję wam za to, że od 2000 roku w okresie Walentynek walczycie razem z nami, walczycie o każdy miesiąc, dzień i każdą minutę życia naszych pacjentów. Dziękuję, że jesteście razem z nami. Wiem, że praca przy chorych jest naprawdę bardzo trudna, nieraz sama tego doświadczałam – podkreśliła prezes Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty - wielu z was przyczyniło się do odpisania jednego procenta na rzecz naszego Stowarzyszenia. Zebraliśmy ponad dwadzieścia pięć tysięcy złotych. Wczoraj na tej scenie rozegrała się „Bitwa na głosy” , chciałabym żeby dzisiaj w tym miejscu rozegrała się walka o nasze serca. Wiem, że my tej walki nie przegramy.

Podczas koncertu nie brakowało podziękowań i słów płynących prosto z serca. - To był bardzo piękny koncert – mówi jedna z uczennic zasiadająca na widowni – wszyscy byli bardzo precyzyjnie przegotowani i ogromnie zaangażowani w to, co robili. Widać było ich ogromny talent, który powodował, że oglądając miało się niemal cały czas takie dziwne uczucie przenikających dreszczy. Można było zauważyć, z jaką pasją i satysfakcją uczniowie występują przed tak liczną publicznością. To było niesamowite.

 

bsk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: