Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Koncert z okazji 100 rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II (wideoflesz)

W niedzielę (11.10) w Kościele pw. Dobrego Pasterza odbył się koncert Zespołu Regionalnego "Istebna" z okazji 100 rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II.
źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

16
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-10-11 22:51:05
Antykler Forte: konsekrowani pedofile na całym świecie czczą swego patrona i opiekuna, gmina Istebna też się może takimi pochwalić
2020-10-12 00:47:08
donekT: Loftus E., Ketcham K., 1994, „The Myth of Repressed Memory: False Memories and Allegations of Sexual Abuse”, New York, St. Martin's
2020-10-12 00:48:30
donekT: Histeria antypedofilska bardzo mocno uderzyła w Kościół katolicki. Jest wiele powodów, dla których bardzo nie lubię rzymskiego katolicyzmu. Jeszcze bardziej jednak nie lubię nieuczciwości, a nie mogę się oprzeć wrażeniu, że w tym akurat wypadku odium, jakie spadło na tę instytucję, zwłaszcza w Irlandii i Stanach Zjednoczonych, nie jest do końca zasłużone. Niewykluczone, że część winy obciąża w tym momencie samych księży, których cała niemal zawodowa aktywność poświęcona jest przecież głównie wzbudzaniu poczucia winy i „grzechowi”. Mielibyśmy zatem w takim przypadku do czynienia z rażącym nadużyciem zaufania i to przez kogoś mającego nad dzieckiem władzę, kogoś, kogo mały człowiek od kołyski uczony jest szanować i czcić. Tyle, że takie resentymenty nie powinny wpływać na nasz osąd. Wiemy przecież dobrze (albo przynajmniej powinniśmy wiedzieć), że ludzki umysł świetnie sobie radzi z produkowaniem najzupełniej fałszywych wspomnień, zwłaszcza gdy zachęca go do tego pozbawiony skrupułów terapeuta albo wyrachowany i chciwy prawnik. Psycholog Elizabeth Loftus wykazała się zaiste wielką odwagą (i narobiła sobie potężnych wrogów, naruszając bardzo poważne interesy), kiedy udowodniła, jak łatwo ludzie tworzą fałszywe wspomnienia, których są przy tym absolutnie i to w najdrobniejszych szczegółach pewni. Ta umiejętność ludzkiego umysłu jest tak sprzeczna z naszą intuicją, że wielokrotnie i z łatwością sędziowie i ławy przysięgłych dawały się zwieść składanym z najgłębszym – ale fałszywym – przekonaniem zeznaniom świadków.
2020-10-12 00:50:53
donekT: Przypadek Irlandii zasługuje na szczególną uwagę. W tym akurat kraju brutalność Christian Brothers, przez dłuższy czas odpowiedzialnych za edukację większej części populacji Zielonej Wyspy, przeszła wręcz do legendy. Dokładnie to samo można powiedzieć o często sadystycznie wprost okrutnych zakonnicach prowadzących w Irlandii szkoły dla dziewcząt. Niesławny przytułek sióstr Magdalenek (sportretowany przez Petera Mullana w filmie Siostry Magdalenki) działał aż do roku 1996. Po czterdziestu latach trudniej jest jednak uzyskać zadośćuczynienie za chłostę niż za seksualne awanse, a w ich akurat przypadku nie brak prawników nagabujących potencjalnych klientów wybranych spośród ofiar, które inaczej nigdy nie grzebałyby w swoich przebrzmiałych wspomnieniach. Tu bowiem leży ciężka forsa, skryta w dawnych zapiskach rad parafialnych, tak dawnych, że często rzekomi sprawcy owych „ohydnych czynów” już nie żyją i nie mogą przedstawić swojej wersji tego, co się naprawdę zdarzyło. Łączna kwota odszkodowań wypłaconych przez Kościół katolicki z tego tytułu przekroczyła już miliard dolarów – niemal można mu współczuć, trzeba by tylko zapomnieć, skąd te pieniądze pochodzą.
2020-10-12 09:30:34
czesiohill: donekT: Ty to tak od siebie, czy daj boże jest to przedruk, chociaż i tak, jak zwykle, odwraca kościół kota ogonem. Już jeden polski biskup mówił o tym, jak to dzieci prowokują seksualnie księży. Chociaż w tym temacie byś milczał, a nie próbował bronić zbrodniarzy.
2020-10-12 09:54:40
jasper: czesiohill, polemizujesz z milosnikiem koscielnej pedofilii !
2020-10-12 18:11:14
donekT: Richard Dawkins "Bóg urojony" się kłania...
2020-10-12 18:18:40
donekT: Co do preferowania przez środowisko Adasia Michnika pozycji Dawkinsa, warto przypomnieć sobie treść dyskusji, jaka przetoczyła się pod artykułem promującym książkę. Doskonale pamiętam, że padały tam tego rodzaju godne pogardy określenia, cytuję "Zgadzam się. Religia to choroba gorsza niż bycie gejem" koniec tej odrażającej wypowiedzi. Czy to dobrze świadczy o poniektórych czytelnikach Adasia Michnika?
2020-10-12 18:23:30
: o poniektórych donusiu na pewno niedobrze, szczególnie o tobie, esbeckie nasienie
2020-10-12 18:52:44
jasper: doneczku &co, przeciez to nie kosmici czy ateisci kaza klerykom gwalcic dzieci !
2020-10-12 19:07:01
jasper: Trwa proces kanoniczny w sprawie tuszowania przestepstw seksualnych ksiezy przez abp. Glodzia, sa rowniez podejrzenia o chowanie pod dywan tychze przestepstw nie tylko przez kardynala Dziwisza ! A polska prokuratura, polskie prawo karne w zakresie zarzutow o wpoldzialanie z przestepcami ?? Cisza ! Ile jeszcze dzieci musi byc molestowanych przez ksiezy, zeby tematem zainteresowal sie PiS, TVP-pis, prokuratura, pan prezydent, pan premier !?
2020-10-12 19:16:29
donekT: krzy-sio+świr Patryk+jasper-Q, Jak słusznie zauważył już niegdyś P. von Feuerbach, to wykrywalność przestępstw wpływa na ich spadek. M. de Robespierre wykluczył odpowiedzialność zbiorową, dodał, iż każdy ponosi winę indywidualną, za swe własne przestępstwa. Do tej samej zasady odnosił się już biblijny Jotam. Twój problem, raczej problem twojego środowiska polega na tym, iż wyzyskujecie cierpienia ofiar i związane z tym skandale na potrzeby polityczne/partyjne, skazujecie ofiary na wtórną wiktymizację, podburzacie motłoch, kierujący się zasadami psychologii tłumu wyrażonymi przez Gustawa Le Bon. Można zauważyć, że wbrew pozorom nie interesują was ofiary, ale funkcja społeczna sprawcy, przez co różnicujecie pokrzywdzonych w zależności od osoby przestępcy. Brzydzę się każdym przestępcą, ale to, co czyni twoje krzy-sio+świr Patryk+jasper-Q środowisko, bynajmniej nie zasługuje na uznanie. To tylko szczucie na siebie poszczególnych klas społecznych i pożywka pod samosądy, pod pozorem skandalu i rzekomej ochrony ofiar.
2020-10-12 19:19:50
donekT: krzy-sio+świr Patryk+jasper-Q, Kto był biegłym w sprawie Jankowskiego? Zdaje się, że to jego opinia uchroniła prałata przed ziemską odpowiedzialnością... Czyż to nie tak było krzy-sio+świr Patryk+jasper-Q, zdaje się, że ta osoba nadal stanowi autorytet, również dla takich jak Ty krzy-sio+
2020-10-12 19:57:35
jasper: A mnie nadal jest trudno sobie wyobrazic, jak podlym trzeba byc czlowiekiem aby ukrywac pedofila. Nie mowiac o tych, ktorzy ich bronia !
2020-10-12 21:08:21
donekT: Na plebanii parafii św. Brygidy, gdzie swego czasu ukrywało się wielu spośród związanych w późniejszych latach z polską polityką, Jankowski wcale nie ukrywał się ze swymi skłonnościami... Dlaczego pewne autorytety polskiego życia politycznego nie miały odwagi ukrócić tego procederu jeszcze za jego życia? Pozostaje również passus R. Polańskiego, którego przez słuszną odpowiedzialnością przez dekady chronią europejskie rządy...
2020-10-12 21:11:26
donekT: ... Kto by pomyślał, że krzy-sio+ będzie miniusiał pozycje wydane i preferowane przez środowisko, do którego próbuje aspirować;) Przysłowiowy koń by się uśmiał:)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: