Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
telewizja

Kończyce - zabrali niewybuch

Przez kilkanaście godzin policjanci i strażacy z zabezpieczali miejsce odnalezienia niewybuchu z czasów II wojny światowej. Zamknięto drogę wojewódzką nr 937 i odwołano zajęcia w szkole. Wczoraj niebezpieczne znalezisko wykopał mężczyzna podczas prac ziemnych na prywatnej posesji w Kończycach Małych. Dziś przed południem saperzy zabrali niewybuch na wojskowy poligon.

Wczoraj tuż po 19.00 zebrzydowiccy policjanci zostali powiadomieni o znalezieniu niewybuchu na prywatnej posesji w Kończycach Małych przy ul Jagiellońskiej. Jak się później okazało, był to pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej. Z uwagi na bliskie sąsiedztwo budynków mieszkalnych, szkoły i drogi policjanci podjęli natychmiastową decycję o zamknięciu odcinka DW 937 w obu kierunkach.

Zostały wprowadzone objazdy. Przez kilkanaście godzin policjanci z Zebrzydowic i cieszyńskiej drogówki kierowali ruchem na zamkniętym odcinku drogi. Mundurowych wspierali strażacy miejscowej OSP. informuje st. asp. Rafał Domagała, rzecznik cieszyńskiej policji. 

Funkcjonariusze powiadomili władze samorządowe o konieczności odwołania dzisiejszych zajęć w szkole. Stróże prawa zarządzili ewakuację dwóch budynków, jednakże mieszkańcy pozostali w domach na własną odpowiedzialność.

Dziś przed południem znaleziskiem zajęli się żołnierze z gliwickiej jednostki specjalnej. Około 11.00 saperzy zabrali pocisk, który wkrótce zostanie zdetonowany na poligonie. Ruch na DW 937 został przywrócony.

 

red

Pisaliśmy: Niewybuch w Kończycach Małych

źródło: ox.pl/KPP Cieszyn
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: