Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
telewizja

Krzesimir Dębski zainaugurował Festiwal Musica Sacra

Wielu widzów zgromadził pierwszy, inauguracyjny koncert Festiwalu Musica Sacra w Skoczowie. Wczorajszy wieczór należał do Krzesimira Dębskiego. Znakomity dyrygent poprowadził Chór Uniwersytetu Śląskiego ?Harmonia?. Przed publicznością zaprezentowało się również Krakowskie Trio Stroikowe. Swoje utwory na organach zaprezentował Robert Grudzień.

Wielu widzów zgromadził pierwszy, inauguracyjny koncert Festiwalu Musica Sacra w Skoczowie. Wczorajszy wieczór należał do Krzesimira Dębskiego. Znakomity dyrygent poprowadził Chór Uniwersytetu Śląskiego ‘Harmonia’. Przed publicznością zaprezentowało się również Krakowskie Trio Stroikowe. Swoje utwory na organach zaprezentował Robert Grudzień.


Dzisiaj, w poniedziałek o godzinie 17.00 w Muzeum Sarkandrowskim na skoczowskim rynku otwarta zostanie wystawa malarstwa krakowskiego artysty Jacka Kłysia.

We wtorek 21 maja w kościele św. ap. Piotra i Pawła wystąpi Michał Korzistka. Bogusław Słupczyński recytować będzie poezję ks. Jana Twardowskiego.
Festiwal Musica Sacra organizowany jest w Skoczowie od osiemnastu lat. Co roku, w maju. Upamiętnia on wizytę Ojca Świętego Jana Pawła II w tym mieście, w maju 1995 roku.

 

Szczegółowy program znajdziecie TUTAJ


Jan Bacza

Link do filmu w serwisie Youtube (tam również wersja HD) http://www.youtube.com/watch?v=txL3zGPJFTY&feature=youtu.be

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: