Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Książki już na półkach. Bibloteka w Cieszynie otwarta po remoncie

8 długich miesięcy ciężkiej pracy. Wielki finał i uroczyste przecięcie wstęgi. Biblioteka Miejska w Cieszynie na nowo otwarła swoje podwoje po modernizacyjnej przerwie.

Dzisiejsza biblioteka to nie tylko miejsce w którym można wypożyczyć książki. Tu swoją przestrzeń znajdzie młodzież, która będzie mogła skorzystać z pracowni multimedialnej z najnowszej klasy sprzętem. Swoje zdolności będą rozwijać początkujący DJ-e. Zapowiadają się ciekawe warsztaty i zajęcia.

Na czytelników czekają też nowości wydawnicze. I to nie tylko te w tradycyjnej formie książki. Biblioteka Miejska w Cieszynie przystąpiła do Śląskiego Konsorcjum IBUK, którego liderem jest Biblioteka Śląska. Co to oznacza dla czytelnika? 1,5 tysiąca książek z zakresu literatury pięknej oraz publikacji naukowych dostępnych w bazie e-book'ów. Z bazy będzie można korzystać zdalnie i bezpłatnie.

Modernizacja biblioteki miejskiej w Cieszynie była możliwa dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Placówka otrzymała ponad półtora miliona złotych dotacji. Wkład własny w wysokości 270 tys. zł. zapewniło miasto.

W bibliotece zamontowano windę, wymieniono piece gazowe i grzejniki centralne. Wstawiono 28 stylowych okien, ściany pokryto gładzią i wymalowano, a parkiety wycyklinowano i poddano renowacji.


HBB

źródło: ox.pl
dodał: JB,HBB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: