Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Lądowisko dla helikopterów prawie gotowe– zobaczcie wideo

Trwają roboty związane z lądowiskiem dla helikopterów. Prace prowadzone są zgodnie z planem. Wykonawca ma czas do lipca, ale niewykluczone, że zdąży zakończyć inwestycję wcześniej.

O tym, że lądowisko jest niezbędne do dalszego funkcjonowania Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, mówi się od kilku lat. Dalej obowiązuje rozporządzenie Ministra Zdrowia w tym zakresie, a ostateczny termin na realizację  upływa w dniu 31.12.2020 r. Lądowisko powstaje na dachu szpitala. Koszt - 7,4 mln złotych. Ponad 3,1 mln złotych Szpital pozyskał z  Ministerstwa Zdrowia (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego) oraz 1,5 mln złotych to dotacja z Budżetu Państwa za pośrednictwem Powiatu Cieszyńskiego. Dzięki tej inwestycji w Pawilonie Łóżkowym zostały również wykonane wszystkie prace wynikające z nakazu Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej o wartości ponad 3,5 mln złotych dotyczące dostosowania budynku wysokiego do wymogów ochrony PPOŻ.

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-04-02 08:32:36
Cieszynianka_AB: W końcu będziemy mieli się czym pochwalić, a jeszcze lepiej, że lądowisko będzie pomagać. Dobra i potrzebna w naszym regionie inwestycja!
2019-04-02 11:39:12
Szymonono: Patrząc na inne szpitale w regionie, mamy szczęście, że SOR w Cieszynie jest na takim wysokim poziomie. Szpital jest nowoczesny, rozwija się. Państwo powinno dotować takie placówki jeszcze bardziej
2019-04-02 12:59:03
Wals: Ladowisko to kolejny dowód na to, że szpital jest najlepszy w naszej okolicy i oby tak dalej. Ja to szanuje! :)
2019-04-02 13:07:26
marian1951: @Szymonowo - jeżeli uważasz , że czekanie z udarem mózgu na fachową pomoc ponad 2 godz. jest na wysoko profesjonalnym poziomie , to gratuluję.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: