Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
telewizja

Leśniczy alarmują: ogromne zagrożenie!

Redukcja obostrzeń związanych z walką z pandemią zachęca do odwiedzenia jeszcze do niedawna zamkniętych lasów. Od poniedziałku przywrócone zostało prawo wstępu do lasów ale pojawił się kolejny problem. Nadleśnictwo alarmuje.

Leon Mijal, nadleśniczy Nadleśnictwa Ustroń podsumowuje krótko - sytuacja jest bardzo poważna. Istnieje ogromne ryzyko pożarowe w lasach nie tylko Śląska Cieszyńkiego ale i całego kraju. Najbardziej zagrożone są tereny gmin podgórskich i nizinnych - gminy Strumień, Dębowiec, Hażlach, Chybie. To tam jest największe zagrożenie pożarowe z racji najmniejszych opadów. Średnia opadów w naszym powiecie w ostatnim czasie jest dwukrotnie niższa niż średnia roczna z zeszłych lat.  Nadleśniczy zwraca również uwagę, że w całym kraju od początku roku straż pożarna ruszała do akcji już o 30% więcej niż w zeszłym roku w analogicznym okresie. 

źródło: ox.pl
dodał: tede

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-04-21 15:41:26
krzysztof.nn: mafia pod nazwą 'Lasy Państwowe' i tzw. 'myśliwi' to sprawcy spustoszenia w lasach całej Polski większego od skutków najgroźniejszego pożaru
2020-04-21 21:56:47
gojny: W związku z brakiem wiosennych opadów po bardzo suchej zimie w podejmijmy decyzję o czasowym wstrzymaniu koszenia traw. Prosimy o wyrozumiałość. Jeśli uznacie, że niektóre miejsca na osiedlach czy w parkach mają zbyt wysoką trawę, prosimy zgłaszajcie w najbliższym czasie takie miejsca na bieżąco, telefonicznie lub za pośrednictwem mediów społecznościowych. Jednocześnie informujemy, że na bieżąco staramy się podlewać, szczególnie młode drzewa oraz rośliny w donicach. Nasze siły koncentrujemy w tej chwili na przeciwdziałaniu negatywnym skutkom suchej wiosny Nasze działania inwestycyjne w najbliższym czasie również skoncentrują się na zwiększeniu retencji wody. Wszystkie przygotowywane i realizowane projekty będą wykorzystywały w jak największym stopniu wodę opadową Woda naszym największym skarbem. Każda kropla jest na wagę złota"
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: