Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
telewizja

#LooknijDoPisma

Tydzień Biblijny w Polsce rozpoczyna się Niedzielą Biblijną, która w tym roku przypada dziś, 26 kwietnia. Diecezja Bielsko-Żywiecka na ten wyjątkowy czas przygotowała sporo wydarzeń biblijnych. Tydzień wierni chcą przeżyć pod HASŁEM: #LooknijDoPisma

Oto inicjatywy Diecezji Bielsko - Żywieckiej.

- Filmy promujące czytanie Pisma św.

IV Narodowe Czytanie Pisma Świętego

W niedzielę, 26 kwietnia br. o godz. 15:30 w Bazylice w Bielsku-Białej Hałcnowie odbędzie się wspólne czytanie Ewangelii według świętego Mateusza w ramach IV Narodowego Czytania Pisma Świętego. Niektórzy spośród 28 lektorów będą obecni fizycznie w bazylice, inni włączą się online. Wśród czytających są między innymi: Ksiądz Biskup Roman Pindel, księża pracujący w kurii, prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, poseł na Sejm RP Przemysław Drabek, przedstawiciele młodzieży, seniorów oraz różnych zawodów (nauczyciele, aktorzy, lekarze).

Adres do transmisji: http://www.parafiahalcnow.pl/a/sanktuarium/kamera/95/

Wprowadzenie do wspólnego czytania i nagrania pierwszych czterech lektorów dostępne są już na YouTube Diecezji Bielsko-Żywieckiej:

Bp Roman Pindel – Biskup Bielsko-Żywiecki 

 

Wstęp:
I rozdział: Bp Roman Pindel – Biskup Bielsko-Żywiecki 

II rozdział: Ks. Marek Studenski - Wikariusz Generalny Diecezji Bielsko-Żywieckiej 

III rozdział: Ks. Marcin Suchanek - Dyrektor Domu Księży Emerytów im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej 

IV rozdział: Ks. Piotr Góra - Sekretarz Biskupa Bielsko-Żywieckiego 

Akcja #LooknijDoPisma
Celem akcji #LooknijDoPisma jest promocja Biblii. Człowiek żyjący Słowem Bożym ma najczęściej swój ulubiony fragment, który go umacnia i daje nadzieję. Inicjatorzy akcji pomyśleli, że warto zebrać takie zdania z Biblii. Uczestnicy #LooknijDoPisma publikują na swoich mediach społecznościowych ulubione cytaty biblijne z dopiskiem: #LooknijDoPisma.

Ponadto, celem akcji jest też stworzenie nowej serii obrazków, które ksiądz Biskup rozdaje w czasie spotkań z wiernymi. Będą one zawierały cytaty z Pisma Świętego zamieszczone na tle nawiązujących do nich zdjęć. Jeśli ktoś interesuje się fotografią, może wraz z cytatem przesłać wykonane przez siebie zdjęcie na adres: looknijdopisma@gmail.com W emailu należy podać swoje imię i nazwę swojej parafii. Z nadesłanych zdjęć i cytatów zostanie przygotowana seria obrazków biblijnych w takim stylu jak przykład poniżej: (będzie link do strony diecezjalnej)

Diecezja Bielsko - Zywiecka

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

20
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-04-26 11:40:31
koszor: Zostawmy politykę. Psalm z dzisiejszej mszy: "Jahwe jest moim dziedzictwem i przeznaczeniem, to On mój los zabezpiecza''. A z Ewangelii: "Panie zostań z nami, bo ma się ku wieczorowi". Jakże to jest dzisiaj aktualne.
2020-04-26 12:14:50
pogromca ciemnoty: Taa jasne...
2020-04-26 13:13:36
Antykler Forte: #LooknijDoPisma? - lukałem nieraz, i po dziś dzień nie wiem czy się śmiać, czy płakać - w szczególności nad tym, jakie idiotyzmy z tego archaicznego tekstu wykombinowali różnej maści cwaniacy w sutannach czy z tytułami tełologów, by dzięki nim wygodnie żyć i móc pastwić się nad stadem baranów
2020-04-26 13:46:54
farorz: Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię Jego - którzy ani z krwi, ani z żądzy ciała, ani z woli męża, ale z Boga się narodzili.
2020-04-26 13:53:17
farorz: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi powtórnie, nie może ujrzeć królestwa Bożego. Wielu jest powołanych, lecz mało wybranych. A od czasu Jana Chrzciciela aż dotąd królestwo niebieskie doznaje gwałtu i ludzie gwałtowni zdobywają je. Celnicy i nierządnice wchodzą przed wami do Królestwa niebieskiego. Przyszedł bowiem do was Jan drogą sprawiedliwości, a wyście mu nie uwierzyli. Celnicy zaś i nierządnice uwierzyli mu. Wy patrzyliście na to, ale nawet później nie opamiętaliście się, żeby mu uwierzyć.
2020-04-26 13:56:11
farorz: Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą. Żywe jest słowo Boże, skuteczne i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić pragnienia i myśli serca.
2020-04-26 15:11:10
pogromca ciemnoty: Koronawirus nie jest straszny działaczom PiS z Olsztyna. Wpadli na pomysł, żeby przenieść kampanię wyborczą do kościoła i zaprosili na mszę w intencji wyboru Andrzeja Dudy na drugą kadencję. Nie wiadomo, jak będzie wyglądało głosowanie i czy do niego dojdzie, ale działacze PiS nie poprzestają w staraniach, żeby wesprzeć swojego kandydata, czyli Andrzeja Dudę. W Olsztynie plakaty, komitety poparcia i kampania szeptana wydają się już nie wystarczać. Teraz PiS szuka pomocy znacznie wyżej.
2020-04-26 15:38:06
farorz: Oddajcie więc cesarzowi to, co należy do cesarza, a Bogu to, co należy do Boga.
2020-04-26 15:48:20
mannini: @pogromcaciemnoty jednak msza nie została odprawiona w tej intencji, żeby nie było upolityczniania Kościoła. Odprawiona została msza w intencji ojczyzny i sprawujących rządy w czasie pandemii koronawirusa w Polsce
2020-04-26 17:32:12
krzysztof.nn: święty boże nie pomoże temu pajacowi, doczeka się prawa i sprawiedliwości - albowiem tak jest napisane w piśmie, kto nie wierzy niech se poczyta
2020-04-26 17:33:55
krzysztof.nn: a na temat polskiego episkopatu i kleru katolickiego to faktycznie szkoda słów, totalna degrengolada i kompromitacja, nawet bez epidemii
2020-04-26 17:46:46
Antykler Forte: mannini, zaprawdę mocna jest twoja wiara, żebyś tylko jeszcze więcej na tacę dawał sknero sakramencka
2020-04-26 18:24:17
jasper: Z kurii to najbardziej lubie Sklodowska !
2020-04-26 18:32:20
jasper: A moze tak spalic kilka czarownic, nie zaszkodzi a moze pomoc ? W czasie wielkiej zarazy w XlV wieku atrakcja byli tzw. flatelansi - pochody samobiczujacych sie facetow , ktorzy w ten sposob chcieli wymoc u Boga koniec strasznej epidemii ?!
2020-04-26 20:33:26
donekT: jasper-Q, a jak do owych biczowników odnosił się ENGELS, chociażby w "Wojnie chłopskiej w Niemczech"??? No właśnie... jasper-Q, czasem warto poznać źródła ideologii, którą wyznajesz;) Co do czarów, kiedy to w Polsce owe praktyki przestały być uznawane za przestępstwo? Jak pod tym względem wyglądała sytuacja na Zachodzie Europy, w porównaniu z Polską? Kiedy w ogóle w Polsce dokonano pierwszej egzekucji za czary??? No właśnie;) Masz szansę się wykazać jasper-Q;)
2020-04-26 20:33:36
mannini: @Antykler Forte moje pieniądze mogę przeznaczać jak mi się żywnie podoba
2020-04-26 21:16:19
donekT: Osobnik o TOTALITARNYCH skłonnościach, przeświadczony o swojej rzekomo boskiej świadomości i tak tego nie zrozumie;) Nie ma żadnych argumentów, ale to mu nie przeszkadza:)
2020-04-26 22:09:23
wyśmienity cwaniaczek: qurde az napiszę z wieczora...TYN fROŻ TO NAPRAWDĘ faroż ..uaktywnił się gdy ne ma dostępu do tacy i dzieciaków ,,,,,,,,,,,
2020-04-26 23:15:18
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Obyś nie zaczął wzywać imienia Pana Boga swego za późno
2020-04-27 07:24:22
Antykler Forte: "za poźno" nie znalazłem, ale pod "nadaremno" to się kwalifikujesz - i prosto do piekła
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: