Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
telewizja

Łukasz Gazurek z Istebniańskim Bruclikiem!

W sobotę (27.02) odbył się 46. Bieg o Istebniański Bruclik. Na trasach Kubalonki rywalizowało ponad 200 biegaczy w różnych kategoriach wiekowych. Główne nagrody powędrowały w ręce mieszkańców Trójwsi- bruclik do Łukasza Gazurka, a istebniański kabotek do Magdaleny Kobielusz.

Główne nagrody powędrowały w ręce mieszkańców Trójwsi- bruclik do Łukasza Gazurka, a istebniański kabotek do Magdaleny Kobielusz.

W najmłodszych kategoriach wiekowych zwycięzcy prócz statuetki i nagród rzeczowych otrzymywali również istebniański bruclik i kabotek. Tym razem trofea te trafiły do Leny Partyki z Istebnej oraz Mikołaja Juroszka z Koniakowa.

W kategorii młodzieżowej zawodnicy, którzy ukończyli bieg na pierwszym miejscu również otrzymali bruclik i kabotek. A byli to Ania Milerska z Nydku i Przemek Legierski z Jaworzynki.

Rywalizacja wśród kobiet i dwóch najstarszych kategorii męskich rozgrywała się na dystansie 5 km, natomiast mężczyźni w wieku od 17 do 59 lat walczyli na dystansie 12 km (zmiana z uwagi na trudne warunki) o główne trofeum, czyli Istebniański Bruclik. Jednocześnie zawody wliczane były do Pucharu Polski Amatorów. Szczegółowe listy z wynikami znajdują się na stronie Gminy Istebna https://www.istebna.eu/…/ukasz-gazurek-z-istebnia-skim-bruc…

Ceremonii wręczania nagród trzem najlepszym zawodnikom w każdej kategorii wiekowej dokonali: Beata Białowąs -Wicemarszałek Województwa Śląskiego i Łucja Michałek- Wójt Gminy Istebna, Łucja Dusek - Francuz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Istebnej, radni Gminy Istebna: Barbara Bielesz, Kazimierz Łacek i Bartłomiej Jałowiczor i radny sołecki Jerzy Kedzior. Każdy z dekorowanych otrzymał statuetkę, dyplom oraz nagrody finansowe i rzeczowe . W tegorocznej puli nagród znalazły się wartościowe bony po części ufundowane przez sponsorów imprezy!

 

mat.pras./ox.pl

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: