Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Minęło 25 lat od wizyty Ojca Świętego w Skoczowie

22 maja 1995 roku Jan Paweł II odwiedził m.in. Skoczów. Tłumy wiernych witały Papieża Polaka na Kaplicówce. Dzisiaj (22.05) mija 25 lat od tej pamiętnej pielgrzymki. Tradycyjnie na wzgórzu rozbrzmiała pieśń "Barka". Niestety w tym roku ze względu na pandemię tylko w ten symboliczny sposób uczczono to wydarzenie, które miało miejsce ćwierć wieku temu.
źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

30
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-05-22 22:20:53
donekT: Minęło 25 lat od wizyty Ojca Świętego w Skoczowie. Tymczasem: Jak się okazuje, liczba profanacji oraz ataków na świątynie i duchowieństwo w Europie niepokojąco wzrasta. Niewątpliwie, jest to jeden z bardziej przemilczanych problemów. Do ataków dochodzi wobec Chrześcijan, głównie Katolików. Okazuje się, iż gdy bezcześci się kościoły, rozbija posągi i napada na księży, media tak nazywanego głównego nurtu milczą. Niewątpliwie spirala nienawiści narasta, przy bezczynności zwłaszcza UE.
2020-05-22 22:21:24
donekT: Przykłady? W Szczecinie w lipcu roku 2019 pobito księdza Aleksandra Ziejewskiego, za to, że odmówił wydania ornatów trzem napastnikom, twierdzącym, że chcą rzekomo odprawić nabożeństwo. W Grossholbach w Niemczech włamywacze wyrwali ze ściany krzyż, oderwali od niego figurę Jezusa, spalili ją, a następnie porozbijali posągi świętych. W Saint- Budoc a Porsponder we Francji w tamtejszej kaplicy znaleziono wymiociny w pojemniku z wodą święconą, pety przed obrazem Marii i wyrzucony do kosza krucyfiks. W Saint- Eloi zdemolowano kościół i otwarto pojemnik z komunikantami. W Marsylii natomiast pomalowano Jezusa na krzyżu. W Bourg- Achard dwukrotnie próbowano podłożyć ogień pod pochodzący ze średniowiecza Kościół. W Asson ktoś włamał się do kościoła, złamał na pół krzyż i rozłożył jego fragmenty na ołtarzu. W Vincennes nieznani sprawcy odcięli głowę posągowi modlącego się pastuszka. W Fatimie, w Portugalii, nieznani sprawcy pomalowali żółtą farbą twarze i okolice krocza postaci przedstawionych na płaskorzeźbach stacji drogi krzyżowej. W Crebbio, we Włoszech, ekskrementami zostały wysmarowane drzwi wejściowe, chodnik i ławki, które kto zmuszony był posprzątać? To tylko początek długiej listy odnotowanej w bieżącym roku serii ataków. W samej Francji liczba wystąpień o charakterze antychrześcijańskim, o różnym rodzaju, wzrosła czterokrotnie od roku 2008. W pierwszym kwartale roku 2019 francuski MSW naliczył 230 przypadków ataków. W Irlandii Północnej, w kraju wielkości woj. lubuskiego, w ciągu trzech ostatnich lat odnotowano aż 445 ataków, w większości na terytorium Belfastu. W Szkocji, w Glasgow aresztowano mężczyznę, który opluł katolickiego księdza. W stołecznym kościele św. Szymona nieznani sprawcy roztrzaskali posąg Chrystusa i zdemolowali ołtarz Czarnej Madonny (DO TEGO RASIŚCI!!!). Ataki dotyczą również kościołów ewangelickich i anglikańskich.
2020-05-22 22:21:58
donekT: Kto za to odpowiada? Jako głównych podejrzanych wskazuje się skrajnie lewicowych lewackich aktywistów (bojówkarzy), satanistów i feministki. Winowajcy pozostawiają często po sobie ślady, takie jak napisy // Kościół = Śmierć//, // Jedyny kościół dający oświecenie to ten, który płonie //, // Religia opium dla ludu //, → Tego rodzaju ataków z pewnością nie dopuszczają się przedstawiciele innych religii, zwłaszcza monoteistycznych. → powtarzającym się w tych incydentach motywem są satanistyczne znaki jak 666 albo hasła dotyczące wyzwolenia seksualnego lub z wypisywaniem antyklerykalnych haseł na ścianach świątyń z kradzieżą przedmiotów kultu włącznie. Jak się okazuje, choć w nowoczesnych państwach nauczono się dbać o prawa mniejszości, gorzej z obroną religii, która, choć pogrążona w kryzysie, nadal uznawana jest w wielu krajach za dominującą. Zachodnie elity polityczne zdają się w ogóle nie dostrzegać problemu prześladowania wyznawców chrześcijaństwa na świecie i w Europie. Co gorsza, nadal uznają Chrześcijaństwo za religię uprzywilejowaną.
2020-05-22 22:22:43
donekT: Przykłady z regionu? Kościół w Gutach // https://wiadomosci.ox.pl/splonal-xvi-wieczny-kosciol-wideo,37879 // Krzyż w Skoczowie, przy ul. Mickiewicza // https://wiadomosci.ox.pl/ulamal-stopy-jezusowi,38756 // Kapliczka w Skoczowie // https://beskidzka24.pl/zdemolowali-kapliczke-w-skoczowie/ // Kradzież sprzętu liturgicznego // https://wiadomosci.ox.pl/ukradl-z-kosciola-mosiezny-gong,37830 // https://wiadomosci.ox.pl/brenna-napad-na-duchownego,62919//.
2020-05-22 22:25:47
donekT: I co w tej sprawie czynią nasi EUROposłowie? Jaki jest ich stosunek względem przedstawionych faktów?
2020-05-22 22:28:50
666: 2 kwietnia 2005 roku, Bóg odszedł na emeryturę. Jego miejsce zajął Karol z Wadowic.
2020-05-22 22:28:56
donekT: ... Techniki Przekonywania badał, uporządkował i opisał RUMUŃSKI KOMUNISTA SERGE MOSCOVICI. W pracy „Psychologia aktywnych mniejszości” opracował on TECHNIKI ZDOBYWANIA PRZEZ MNIEJSZOŚĆ WPŁYWU NA WIĘKSZOŚĆ, które obecnie naucza się na kursach dla negocjatorów i stosują je wszyscy zawodowi „coache”. Najważniejszym odkryciem Moscovici było to, że DUŻE ZRÓŻNICOWANE GRUPY (np. Chrześcijanie) MAJĄ ZWYKLE SŁABIEJ ZDEFINIOWANY WSPÓLNY INTERES I SĄ BARDZIEJ SKŁONNE DO WERYFIKACJI SWOJEGO STANOWISKA, A MAJĄC POCZUCIE SIŁY, JAKĄ DAJE LICZEBNOŚĆ, są zwykle pasywne i tolerancyjne. NATOMIAST MAŁE, ale dobrze zorganizowane (np. lewackie jaczejki), a przede wszystkim zdeterminowane i aktywne grupy o wyraźnie sprecyzowanym celu mają możliwość NARZUCANIA SWEGO STANOWISKA NIEZORGANIZOWANEJ WIĘKSZOŚCI.
2020-05-22 22:29:30
donekT: Dyskurs ma formę najczęściej publicznej debaty, a raczej PUBLICZNEGO WIDOWISKA, w którym ścierają się strony walczące o pozyskanie przychylności większościowej publiczności, a ze względu na tę formułę nie mają znaczenia argumenty rzeczowe i racjonalne, LECZ ARGUMENTY EMOCJONALNE. In secundo, w epoce współczesnych technik komunikacyjnych i dominacji mediów trudno w ogóle mówić o „większości”, ponieważ ta stanowiąca widownię medialnych igrzysk większość w istocie stanowi masę całkowicie izolowanych, wpatrzonych w ekran telewizora, komputera lub smartfona widzów.
2020-05-22 22:29:59
donekT: O wyniku dyskursu pozbawionego odniesień do rzeczywistości (np. wyeliminowanie tematyki produkcji dóbr), decydują więc względy czysto emocjonalne, A PODSTAWOWĄ METODĄ OSŁABIANIA POZYCJI NEGOCJACYJNEJ PRZECIWNIKA I SKŁONIENIA GO DO ODSTĄPIENIA OD WŁASNEGO STANOWISKA JEST STYGMATYZACJA WARTOŚCI DECYDUJĄCYCH O JEGO TOŻSAMOŚCI (np. wartości, wyznanie, narodowość).
2020-05-22 22:30:31
donekT: STYGMATYZACJA. Najważniejszym zabiegiem stygmatyzującym całą zastaną KULTURĘ EUROPY, bo ZE WSZYSTKIMI INSTYTUCJAMI JĄ TWORZĄCYMI (także rodzina, religia, wychowanie formujące), było dokonane już w „DIALEKTYCE OŚWIECENIA” Habermasa, przeciwstawienie natury i kultury, wolności i przymusu, oraz OBARCZENIE KULTURY I KATOLICYZMU WINĄ ZA ANTYSEMITYZM I HOLOKAUST- czyli utożsamienie kultury z wszelkiego rodzaju patologiami, które mają wynikać z kultury, ponieważ to kultura określa postępowanie właściwe. STYGMATYZACJA ma oznaczać piętno odciśnięte W LUDZKIEJ PSYCHICE i ma być WYNIKIEM DŁUGOTRWAŁEGO BUDOWANIA STEREOTYPU, dlatego jest ona odporna na ARGUMENTACJĘ RACJONALNĄ. Przykładem takiego zabiegu jest kojarzenie (KAŻDEGO) POJĘCIA BOGA Z OKRUCIEŃSTWEM I ZBRODNIĄ.
2020-05-22 22:31:02
donekT: PRZYKŁADY??? W przypadku frazy „GOTT MIT UNS”/”Bóg z nami", która wywodzi się z TRADYCJI JUDAISTYCZNEJ (Immanu- El), stanowiła zawołanie bojowe w okresie późnego Cesarstwa Rzymskiego, później została przejęta przez Zakon Krzyżacki, następnie przez szwedzką armię Gustawa Adolfa, z czasem stała się hasłem Imperium Rosyjskiego, jak i Cesarstwa Niemieckiego. Pojawiła się w klamrach niemieckich wojsk w trakcie I wojny światowej, a w końcu na klamrach wojsk Niemiec hitlerowskich. Należy jednak pamiętać, iż religia była częścią ideologii narodowego socjalizmu. Jednak nikt nie tłumaczy, jak owa religia się przejawiała. Z reguły przeciętny człowiek wiąże to ze znanymi sobie wyznaniami, na których została ukształtowana kultura europejska, w rzeczywistości narodowi socjaliści w swej religii odwoływali się do KULTU JEDNOSTKI, EZOTERYZMU, GERMAŃSKIEGO NEOPOGAŃSTWA (tego samego, do którego nawiązywał WANDALIZM PORÓWNAWCZY ASGERA JORNA). Samo Chrześcijaństwo spotykało się z pogardą, dyskryminacją a kler znajdował swe miejsce w obozach i był poddawany eksterminacji. Niestety te fakty i racjonalne wyjaśnienie znajdują się już POZA MOŻLIWOŚCIAMI EMOCJONALNEGO DYSKURSU. Natomiast pojęcie „Bóg” ma szerokie znaczenie i może oznaczać zarówno Boga Chrześcijan, jak i Zeusa, Odyna, Perkuna etc. W EMOCJONALNYM DYSKURSIE PRZEBIJA SIĘ SKOJARZENIE NAJPROSTSZE (zrozumiałe bez refleksji), a zatem utrwala się stygmatyzujące i krzywdzące kulturę chrześcijańską skojarzenie Boga Chrześcijan z napisałem na klamrach zwłaszcza wojsk Niemiec hitlerowskich, HITLERYZMEM, HOLOKAUSTEM. Fałszywe skojarzenia utrwalają się tym szybciej, im mniejsza jest przecząca takiemu powiązaniu rzetelna wiedza historyczna (kwestia znaczenia bibliotek we współczesnym świecie informacyjnym).
2020-05-22 22:31:36
donekT: Wyrabianie w publiczności dyskursu przekonania o różnorakim, szczególnie zbrodniczym UPOŚLEDZENIU PRZECIWNIKA IDEOLOGICZNEGO (przeciętnego Chrześcijanina), KOMPLEKSU NIŻSZOŚCI i FAŁSZYWEGO POCZUCIA WINY może być szczególnie skuteczne nie w kwestiach zasadniczych, które jednak budzą aktywność umysłową i zmuszają do konfrontacji argumentów, ale w sferze drobnych, odczytywanych INTUICYJNIE SYMBOLI określających wzajemny status stron dyskursu. To właśnie te SYMBOLE STATUSU BUDUJĄ PRZYCHYLNOŚĆ LUB NIECHĘĆ publiczności dyskursu do jego stron i często z góry przesądzają o jego wyniku. Kwestie przewagi i przemocy symbolicznej badał i opisał francuski filozof PIERRE BOURDIE w pracy pt. „Różnica- krytyka społecznego osądu”.
2020-05-22 22:32:17
donekT: STYGMATYZACJA PRZECIWNIKA IDEOLOGICZNEGO ma jeden najistotniejszy skutek – prowadzona skutecznie buduje w stygmatyzowanej grupie (np. Chrześcijan)- niezależnie od jej liczebności i realnej siły- POCZUCIE WINY I KOMPLEKS NIŻSZOŚCI, który uniemożliwia skuteczną obronę własnego stanowiska, własnych racji i własnych praw.
2020-05-22 22:40:46
donekT: Odsyłam do eseju Frédéric Martel pt. "Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie", gdzie autor opisuje faktyczne cele wypominania poszczególnym instytucjom na zachodzie okresu DYKTATURY NAZISTOWSKIEJ przez poszczególne środowiska, w celu wzbudzenia w tych instytucjach poczucia niższości i skruchy. W narracji owych środowisk wówczas prześladowanych i mordowanych przez nazistów mają docelowo zastąpić inni... W związku z tym nie powinna dziwić lansowana przez pewne media i środowiska narracja konsekwentnego obciążania odpowiedzialnością Narodu Polskiego za zbrodnie dokonywane przez nazistów.
2020-05-22 22:41:40
donekT: I co w tej sprawie czynią nasi EUROposłowie? Jaki jest ich stosunek względem przedstawionych faktów?
2020-05-22 23:10:46
jasper: Jezeli biskupi chroniacy pedofili w sutannach to posrednicy Boga, to strach byc wierzacym !!
2020-05-22 23:24:52
politykier: Od ścigania przestępców są organy ścigania i powołane ku temu instytucje. Jeżeli przestępca przebywa na wolności, świadczy to o instytucjach państwa. Kluczem do dobrej działalności instytucji państwa, jest ich ODPARTYJNIENIE!
2020-05-23 00:08:23
pogromca ciemnoty: https://oko.press/papiez-franciszek-jan-pawel-ii-nakazal-ratzingerowi-zataic-sprawe-pedofila-degollado/
2020-05-23 00:13:51
politykier: krzysio+ pogromca ciemnoty, Jesteśmy w Polsce... zresztą i tak przypadek potwierdzałby regułę... No właśnie krzysio+ pogromca ciemnoty, co tam słychać u twego idola, Georgea Pella? Jak przebiega jego odsiadka???
2020-05-23 01:05:23
gocha72: Dzięki za reportaż:) Dla "nienasyconych" wspomnieniami polecam całą relację TVP dostępną z tamtego wydarzenia pod linkiem // https://www.youtube.com/watch?v=rz6FD5ZhzUY // Pięknie papież przywitał braci ewangelików min 24:24 .. min, wskazał na harmonijne istnienie Kościoła Katolickiego i Ewangelickiego na Ziemi Cieszyńskiej. To był cudowny okres na naszej pięknej ziemi.
2020-05-23 06:53:27
krzysztof.nm: od czasu do czasu na jakieś z a d u p i e wpada jakaś znacząca persona, i daje tym samym z a d u p i a n o m pretekst do dowartościowania się i podleczenia z a d u p i a s t y c h kompleksów - bez wątpienia z tej właśnie kategorii przypadkiem była wizyta JP II w Skoczowie, i bez wątpienia drugi raz żaden papież się na tym zadupiu nie pojawi - ale kiedy ktoś próbuje się rozpłakać z zadupiastego szczęścia jakie go z tej okazji spotkało, radzę powstrzymać zadupiaste łzy i przypomnieć sobie historie znane z przeszłości, podobnych eventów na podobnych zadupiach - ot choćby taki Cieszyn, niewiele ponad sto lat temu został parokrotnie zaszczycony obecnością samego Najjaśniejszego C y s o r z a, mieszkańcy drżeli w ekstazie i mdleli z emocji przy bramach powitalnych, i co?... ano nic, ledwie kilkanaście lat minęło od tych "wiekopomnych" wizyt i nie było ani cesarza, ani nawet cesarstwa, a pamięć o wydarzeniu przetrwała w formie obrazków na pamiątkowych kubeczkach w muzealnym kiosku - z tym skoczowskim papieżem identyczna historia, jego nawet najbardziej ewangeliczne kazania i nauczanie gładko poszły w niepamięć, systematycznie otwierane archiwa ujawniają coraz bardziej mroczne aspekty wojtyłowego pontyfikatu, cały kościół drży w posadach a polski już de facto się rozsypuje - zostają na pewno i na dłużej jarmarczne obrazki i dobrze zakonserwowane zakonserwowane złomiaste monstrum na Kaplicówce
2020-05-23 09:36:42
tom lem: .... i tak oto w cieniu tego "monstrum" krzysio +- wydumał, że wszystko będzie historią. Można rzec, grafoman dokonał historycznego odkrycia;-)))
2020-05-23 15:30:12
politykier: krzysio+ W Skoczowie był nie tylko C Y S O R Z Franciszek Józef I, również C Y S O R Z Aleksander I, czy przyszła małżonka C Y S O R Z A Napoleona I, Maria Luiza... krzysio+, lepiej wracaj do swojej zagrody...
2020-05-23 18:01:59
krzysztof.nm: p.s. niejaki Latkowski, nb. facet z kryminalną przeszłością i workiem procesów o zniesławienie na plecach, wynajął się do zrobienia filmu w kontrze do Sekielskich - odgrzał sprawę śmierci młodej dziewczyny z aferą pedofila i gwałciciela 'Krystka' w tle, wyciągniętą kilka lat temu na światło dzienne przez "gazetę wyborczą", i dokleił do niej grono znanych osób odwiedzających popularną wówczas knajpę 'Krystka', czyniąc z nich w filmie de facto współodpowiedzialnych za jego przestępstwa - w ten oto karkołomny sposób Latkowski próbował zrealizować zlecenie odwrócenie uwagi opinii publicznej od filmów Sekielskich i problemu pedofilii w kościele ⛪ to ja mam parę słów do aktywnych członków kościelnej wspólnoty katolickiej: WY nie możecie się wytłumaczyć, że nie wiecie co się w WASZYM kościele dzieje, bo już od ładnych kilku lat temat jest powszechnie znany - WY regularnie odwiedzacie przybytki instytucji, która czynnie i przez lata ochrania swych funkcjonariuszy popełniających przestępstwa pedofilskie, niejednokrotnie nawet na terenie tych przybytków - WY wspieracie tę instytucję nie tylko swoja obecnością i milczącym posłuchem, ale także finansowo - i to WY także w ten sposób na równi z JP II bierzecie na siebie część w s p ó ł o d p o w i e d z i a l n o ś c i za zbrodnie księży wobec dzieci o których w i e c i e, a na które świadomie przymykacie oczy
2020-05-23 20:17:45
politykier: Zatoka Sztuki to niby twoja zagroda krzysio+? Podejrzewam, że w twojej wiosce dochodzi do jeszcze większych ekscesów i patologii... Jak to bywa z wioskową mentalnością, poza własną zagrodę ma nic nie wychodzić.
2020-05-23 22:21:48
wislanin135: Wielebny użytkowniku donekT/polityker. Pisze Pan "Minęło 25 lat od wizyty Ojca Świętego w Skoczowie" Chrystus Pan powiedział: "Nikogo na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem, jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie" (Mt 23,9).Dalej sugeruje Pan ze. "do ataków dochodzi wobec Chrześcijan, głównie Katolików" Co za bzdury, kosciol Katolocki nie jest przez nigoko atakowany , tylko uprzywiliowany. 21.05.2020 obchodzilismy ( luteranie) wniebowstąpienie Jezusa. Ten portal ox.pl nawet o tym nie wspomnial. Natomiast rospisywal sie w ciagu tygodnia: "Jan Paweł II w Skoczowie- wspomina Janina Żagan", "Minęło 25 lat od wizyty Ojca Świętego w Skoczowie","I Komunia Święta w czasach pandemii ","100. rocznica urodzin Papieża Jana Pawła II","Muzycy z Istebnej uczcili 100. rocznicę urodzin Papieża-Polaka","100. rocznica urodzin Karola Wojtyły",". Zastanawia mnie fakt , jak czlowiek innego czlowieka moze uznac za swietego..... Natomiast bedzie sie pisalo ze 100 razy o wniebowzięciu najświętszej Maryi o ktorym w pismie Swietym nie ma ani slowa. Zostalo to wymyslone przez papieża Piusa XII 1 listopada 1950 r. Wazniejsze tez beda opisy swieta "trzech Kroli "... bo w co trzecim kosciele sa ich relikwie. Wielki Piatek tez nie jest swietem . Dalej pisze Pan "„GOTT MIT UNS” która wywodzi się z TRADYCJI JUDAISTYCZNEJ. Przes Pana wymieniony Zakon Krzyżacki nigdy sie tak nie nazywal, poprawna nazwa jest, "Zakon Najświętszej Marii Panny" . Dalej sugeruje Pan , jakoby ten zakon w walce pod Grunwaldem uzywal "Gott mit uns" ( Bog z nami ) a to jest nieprawda , bo oni krzyczeli " Maria hilf! " ( maryjo pomoz). Prosze byc bardziej obiektywnym.
2020-05-23 22:44:40
donekT: Szanowny użytkowniku wislanin135, gdyby Pan pragnął zauważyć, pojęcie "Chrześcijanie" jest szerokie i jest tam miejsce nie tylko dla Kościoła Ewangelicko- Augsbursko-Reformowanego, czy Kościoła Rzymskokatolickiego, również dla Wolnych Chrześcijan etc. Co więcej, gdyby Pan zapoznał się z całością mojej wypowiedzi, zauważyłby Pan, iż znajduje się tam takie zdanie jak // Ataki dotyczą również kościołów ewangelickich i anglikańskich. // Co więcej, sporo wspólnot chrześcijańskich, nie tylko konkretna, obchodzi WNIEBOWSTĄPIENIE, pragnąłby Pan zauważyć, iż również zwróciłem na to uwagę 2020-05-21 19:23:07 donekT: Tak nawiasem, warto przypomnieć, dziś jest #Wniebowstąpienie Pańskie // https://wiadomosci.ox.pl/25-rocznica-kanonizacji-jana-sarkandra,63683 //. Termin "Zakon Krzyżacki" jest nazwą powszechnie przyjętą i stosowaną w historiografii, oczywiście, stanowi to skrót, co nie oznacza, iż jest to pojęcie błędne. Panie wislanin135, zapomniał Pan, iż „GOTT MIT UNS” odnosi się również do działalności Gustawa II Adolfa, który jest patronem organizacja Bratnia Pomoc im. Gustawa Adolfa. Czym Gustaw II Adolf się zasłużył? Przecież on łupił nasz kraj! Panie wislanin135, Proszę być bardziej obiektywnym i zachować więcej dystansu, zwłaszcza względem siebie. Proszę nie próbować szczuć w odniesieniu do międzywyznaniowych podziałów, Panie wislanin135=jasper=krzysio+
2020-05-23 22:57:33
donekT: krzysio+ wislanin135, Szanowny użytkowniku wislanin135, a skąd to odniesienie do Bitwy pod Grunwaldem? Ładnie w ten sposób manipulować i próbować szczuć poszczególne wyznania na siebie? Lepiej wracaj do cieszyńskiej przykopy!
2020-05-24 08:02:32
jasper: Co ty znow fandzolisz donek vel bronek vel politykier & co. Co to za atak na KK , skoro zajmujemy sie ofiarami Kosciola w Kosciele !! Przeciez to nie kosmici wykorzystuja dzieci w KK, ani nie zlecaja im tego tzw. przez ciebie „wrogowie” Kosciola! Robia te przestepstwa z wlasnej nieprzymusowej checi. To zwykle calkowite zaprzeczenie Ewangelii !! A ty jak mantra za biskupami, zamiast o dzieciach- ofiarach bronisz przestepcow w sutannach, powtarzajac. ze to napasc na KK !!
2020-05-24 12:04:24
politykier: A kto wyzyskuje ofiary? Jak informują „FiM”: Kolejne zarzuty wiszą nad głową byłego prezesa Fundacji „Nie lękajcie się”. Marek L., były prezes fundacji „ Nie lękajcie się”, usłyszał już oskarżenie o oszustwo. Prokuratura Rejonowa Szczecin- Zachód skierowała właśnie do Sądu Rejonowego Szczecin- Prawobrzeże i Zachód akt oskarżenia przeciwko Markowi L. W sprawie o wyłudzenie kwoty 30. tys. zł od podopiecznej kierowanej przez niego fundacji na leczenie rzekomego nowotworu. Za ten czyn Markowi L. Grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności. To niejedyne ciemne chmury, jakie zebrały się nad byłym prezesem fundacji, walczącej o prawa ofiar kościelnej pedofilii. Na początku marca br. do Prokuratury Rejonowej Warszawa- Śródmieście wpłynęło zawiadomienie Fundacji „Nie lękajcie się”, dotyczące podejrzenia popełnienia przestępstwa przywłaszczenia mienia oraz niesporządzenia sprawozdań finansowych z działalności. - Marek nie dawał sobie pomóc w prowadzeniu Fundacji i bardzo zaborczo piastował swoje stanowisko – twierdzi w rozmowie z „FiM” jeden z byłych podopiecznych „Nie lękajcie się”.- On sam był ofiarą przemocy seksualnej ze strony księdza i też wymagał pomocy. To nie był dobry pomysł, aby taka osoba kierowała tą instytucją- dodaje nasz rozmówca. Warszawska prokuratura poinformowała, że postępowanie jest na początkowym etapie.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: