Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
telewizja

Możesz kupić rzeźbę - plener już się zakończył

Dzisiaj (09.08) zakończył się XII Międzynarodowy Plener Rzeźbiarzy w Górkach Wielkich. W wydarzeniu tym wzięło udział 11 rzeźbiarzy z całej Polski. Wygrał Piotr Kusch niewidomy uczestnik z Warszawy. Zobaczcie, jak prezentują się tegoroczne dzieła.

Rozpoczął się w poniedziałek (5.08), a zakończył dziś (09.08) - 12. Międzynarodowy Plener Rzeźbiarzy w Górkach Wielkich. W tegorocznej edycji wzięło udział 11 rzeźbiarzy. Często są to osoby, które do nas wracają, ale było w tym roku też kilka osób, które po raz pierwszy wzięły udział w tym plenerze - przyznała w rozmowie z OX.PL Natalia Kisza z Centrum Kultury i Sztuki Dwór Kossaków

Rzeźby, które powstawały miały nawiązywać do twórczości Zofii Kossak, albo miejsca w którym plener się odbywa. Zostały wykonane z kloców z drewna liściastego. Uczestnicy do dyspozycji mieli tzw. wyposażenie podstawowe (prąd i paliwo), zapewnione przez Fundację im. Zofii Kossak. Pracowali jednak własnymi narzędziami rzeźbiarskimi.

Warto dodać, iż w tym plenerze nie ma przegranych. Każdy rzeźbiarz otrzymuje nagrodę finansową w wysokości 400 zł. Co roku trzeba wybrać jednak mimo wszystko tą najlepszą rzeźbę. Tego wyboru dokonują sami uczestnicy. Wybierając zwycięzcę spośród siebie. Rzeźbiarze wybierają pracę, którą doceniają np. za największe zaangażowanie. W tym roku to głosowanie było bardzo wyrównane. Niemal każdy z rzeźbiarzy otrzymał po jednym głosie. Zliczając obawiałam się, że nie wyłonię zwycięzcy. Mimo wszystko udało się. Zwycięzca otrzymał trzy głosy z jedenastu. Był to Pan Piotr Kusch. Niewidomy rzeźbiarz spod Warszawy, który od lat do nas przyjeżdża. Otrzymał od nas jeszcze dodatkową nagrodę specjalną - zaznaczyła Natalia Kisza.

Rzeźby, które powstały podczas pleneru zostaną wystawione na sprzedaż. Można je u nas kupić. Dochód ze sprzedaży przekazujemy na naszą działalność statutową - dodała Kisza.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: