Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Muzykoterapii ciąg dalszy

Dziś (03.11) w Kościele św. Elżbiety w Cieszynie, ale także w Domu Pomocy Społecznej ''Pogodna Jesień'' odbył się kolejny koncert z cyklu Muzyczna Akademia Seniora SART Cieszyn 2017. Tym razem seniorzy w muzycznej podróży odwiedzili zarówno te bliskie jak i dalsze zakątki świata.

Muzyczna Akademia Seniora to cykl koncertów i warsztatów skierowanych do osób starszych. Projekt realizuje Stowarzyszenie Via Musica przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dziś (03.11) odbyło się już przedostatnie muzyczne spotkanie w ramach tego projektu. W godzinach porannych koncert miał miejsce w kościele św. Elżbiety, a po południu odbył się na terenie Domu Pomocy Społecznej „Pogodna Jesień” w Cieszynie.

Dziś zupełnie inny koncert. Muzyczna podróż w bliskie i odległe zakątki świata. Przepiękne miniatury z różnych krajów Europy: miniatury polskie, czeskie , rosyjskie, austriackie. Sięgamy również poza kontynent europejski m.in. po muzykę amerykańską – podkreślała w rozmowie z naszą redakcją Grażyna Durlow prezes Stowarzyszenia Via Musica. Wykonawcami dzisiejszego (03.11) koncertu byli instrumentaliści związani na co dzień z Instytutem Muzyki Wydziału Artystycznego w Cieszynie Uniwersytetu Śląskiego - prof. Michał Korzistka (pianista) i dr Marcin Hałat (skrzypek). 

Ostatni, finałowy koncert odbędzie się pod koniec listopada. W ramach projektu organizowane są również warsztaty. Przed seniorami jeszcze dwa takie spotkania. Choć projekt powoli dobiega końca, organizatorzy mają nadzieję, że inicjatywa będzie kontynuowana.

Mamy cichą nadzieję, że to nie koniec projektu. Mamy apetyt na więcej. Po tych kilku miesiącach na pewno jesteśmy przekonane o tym, że ma to sens. Będziemy aplikować po raz kolejny. Mamy pomysł żeby ten projektu utrzymać w nieco dłuższej przestrzeni czasowej. Ten obecny trwa od lipca do listopada. Natomiast ten kolejny chciałybyśmy, jeżeli będzie taka możliwość, rozwinąć nawet na cały rok. Chodziłoby nam o takie systematyczne docieranie do podopiecznych – zaznaczyła Durlow.  

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: