Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nagrodzono najlepsze krepliki

Tłusty Czwartek to święto pączków. Jak co roku w tym dniu Stowarzyszenie Imko Wisełka zorganizowało Konkurs na Najlepsze Beskidzkie Krepliki. O tytuł mogły ubiegać się osoby fizyczne, domy wczasowe, stowarzyszenia, restauracje oraz szkoły a jedynym warunkiem udziału w konkursie było, aby krepliki były zrobione według beskidzkiej receptury, czyli tylko i wyłącznie z powidłami, smażone na smalcu i z dodatkiem spirytusu.
 
Tym razem konkurs przeprowadzono w Wiślańskim Centrum Kultury. Prócz samej procedury wyłaniania zwycięzców, organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla uczestników i przybyłych gości. Były zabawy, tańce a także konkurs dla dziennikarzy, którzy licznie stawili się w Wiśle, by poznać, kto w tym roku smaży najlepsze krepliki.
 
Jury w składzie Grażyna Pruska – przewodnicząca Komisji Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu Rady Miasta Wisły, Marlena Fizek – Wiślańskie Centrum Kultury oraz Marek Cieślar - Referat Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Wiśle miało trudny orzech do zgryzienia.
Członkowie kapituły musieli skosztować i ocenić krepliki usmażone aż przez 30 osób! - Ósma edycja konkursu zgromadziła rekordową liczbę uczestników. Poziom był bardzo wyrównany. Dziękuję wszystkim za udział w konkursie, najlepszym gratuluję i oczywiście zapraszam za rok – podsumował konkurs Paweł Brągiel, prezes Stowarzyszenia Imko Wisełka.
 
W kategorii „Szkoły” zwyciężyła Justyna Siąkała z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Cieszynie, drugie miejsce zajęła Dominika Pach również z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Cieszynie a trzecie miejsce otrzymała Elżbieta Suszka z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle. W kategorii „Beskidy” triumfowała po raz drugi Ewa Szalbot z Agroturystyki „Obłańska” w Wiśle, drugie miejsce zajęła Restauracja „Malinówka” z Wisły a trzecie Małgorzata Juroszek z Jaworzynki. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki.
 
Swój przepis na dobre krepliki, zdradzała przewodnicząca wiślańskiej Rady Miejskiej Barbara Koczwara. Portal OX.pl zaprasza do oglądnięcia filmowej relacji z konkursu.

Jan Bacza
źródło: ox.pl/mat. prasowe
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: