Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
telewizja

Niebezpieczne zdarzenie w Dębowcu (Prima Aprilis)

Niniejszy artykuł jest tylko żartem prima primaaprilisowym. W niedzielę 31.03.2019 ok. godz.18:15 na ul. Szkolnej w Dębowcu, tuż przy kopalni soli, miało miejsce bardzo nietypowe i niebezpieczne zdarzenie. Uszkodzeniu uległa cała jezdnia w kierunku Ochab. Trwa szczegółowa analiza tego zajścia. Straż Pożarna i Policja prosi o nie zbliżanie się w okolicę tego miejsca do momentu całkowitego wyjaśnienia sprawy. Mieszkańcowi Dębowca, któremu przypadkiem, udało się nakręcić niebezpieczne chwile, na szczęście nic się nie stało. Jak informuje komendant główny Straży Pożarnej w Dębowcu kpt. Stanisław Przesolony, prawdopodobną przyczyną tego zdarzenia była zbyt mała wydajność wydobycia soli w tamtejszej kopalni, przez co jej nadmiar, w postaci rozgrzanej do stanu ciekłego magmy wydostał się na zewnątrz. Niniejszy artykuł jest tylko żartem prima primaaprilisowym.
źródło: ox.pl
dodał: ES

Komentarze

13
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-04-01 16:00:05
salon77: To jest żenujące i żałosne a nie śmieszne czy też wkręcające ;/
2019-04-01 16:27:51
Jan Śliwka: To tylko potwierdza poziom tego portalu.
2019-04-01 17:48:49
koszor: Nie byjcie tacy sztywni, ani w Apryla sie nie uśmiejecie? Mie sie zdo, że w tym Dymbowcu, to tyn kapitan Przesolony cosik spieprził, a teroz sie na kopalnie wymowio!
2019-04-01 20:12:51
krzysztof.mm: ... a tymczasem w Gdańsku księża organizują akcję palenia książek o Harrym Potterze itepe - i to wcale nie jest Prima Aprilis, proszę Państwa - tak na naszych oczach, tu i teraz, dokonują się agonalne spazmy kościoła katolickiego w Polsce
2019-04-01 20:15:02
krzysztof.mm: ☛☛☛"Ludzie, co Wam odbiło? Naprawdę będziecie teraz robić tu hokus pokus z paleniem czarowników, by pokazać im, że mamy lepsze czary? Czym wy się wtedy różnicie od tego znienawidzonego przez Was Harry'ego Pottera? Co wy, na wszystkie świętości, robicie?!" - pisze na Facebooku Szymon Hołownia, odnosząc się do sytuacji palenia książek w gdańskiej parafii. "Nie mam już żadnych wątpliwości, że nasz Kościół wszedł właśnie w najgłębszy kryzys, jaki ja za swojego życia widziałem" - dodaje.
2019-04-01 20:15:29
krzysztof.mm: ☛☛☛"Dla mnie ta śmierć polskiego Kościoła, którą właśnie na żywo zacząłem oglądać, jest jednocześnie początkiem opowieści o jego - naprawdę w to wierzę - nowym, bardziej ewangelicznym odrodzeniu" - pisze Szymon Hołownia, nazywając sytuację palenia książek w gdańskiej parafii pogaństwem i "formą opętania walką" a także, za Zbigniewem Nosowskim, "bezdenną głupotą". Hołownia apeluje do inicjatorów akcji, by "przestali nas kompromitować". "Ewangelię szarpią na wszystkie strony ideolo - sekty" - kwituje.
2019-04-01 20:16:07
krzysztof.mm: ☛☛☛ "Dla mnie ta śmierć polskiego Kościoła, którą właśnie na żywo zacząłem oglądać, jest jednocześnie początkiem opowieści o jego - naprawdę w to wierzę - nowym, bardziej ewangelicznym odrodzeniu" - pisze Szymon Hołownia, nazywając sytuację palenia książek w gdańskiej parafii pogaństwem i "formą opętania walką" a także, za Zbigniewem Nosowskim, "bezdenną głupotą". Hołownia apeluje do inicjatorów akcji, by "przestali nas kompromitować". "Ewangelię szarpią na wszystkie strony ideolo - sekty" - kwituje. Dziennikarz, opisując zachowanie księży i ministrantów z gdańskiej parafii, którzy wynieśli przed Kościół książki i figurki kojarzone z innymi religiami, by spalić je na stosie, wskazuje na oczywisty, historyczny kontekst tego typu działań. "Nie wiem, co trzeba mieć w głowie, by doprowadzić do tego, by Jezus Chrystus dzięki takiemu matołectwu swoich sług stawiany był na zdjęciach obok Hitlera, Stalina i innych totalitarnych zbrodniarzy".
2019-04-01 20:17:01
krzysztof.mm: https://kultura.onet.pl/ksiazki/szymon-holownia-o-paleniu-ksiazek-w-gdansku-smierc-polskiego-kosciola/jbhdt06
2019-04-02 07:27:32
rainman: Zaluje ze to tylko ksiazki o Harrym a nie np. paszkwile Grossa. I metode wybralbym bardziej nowoczesniejsza - przemial i na makulature. Ale brawa dla tych ksiezy generalnie.
2019-04-02 13:15:34
jasper: Ta sytuacja ze spaleniem ksiazek, ktorych ksiadz nawet nie czytal (sam sie przyznal) swiadczy o glupocie kleru, jak i mowi wiele o prymitywizmie i zaczadzeniu umyslow owieczek w Polsce. Nie dziwi mnie to - juz pan Kurski mowil, ze ciemny lud wszystko kupi.
2019-04-03 11:36:45
rainman: Nie trzeba czytac (np. w calosci) albo chodzic do kina aby wiedziec ze cos nie jest tego warte. Wielka szkoda, ze wiecej ksiazek nie poszlo z dymem. Wielka szkoda. Chociaz moze rzeczywiscie - lepszy bylby przemial na makulature.
2019-04-03 11:38:21
rainman: A pozostalym piewcom PO radze zainteresowac sie czyms takim jak TERREG. Wy chyba juz wiecie co sie swieci i przyzwyczajacie sie do pisania politycznie poprawnych wpisow.
2019-04-03 13:22:15
zeten: Wiycie co? Jo to se myślym, że łóni powinni te ksiónżki spolić w tej lawie kole tej kopalni soli w Dymbowcu. To by była ale checa ;)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: