Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
telewizja

Nowe obostrzenia od soboty

Jak podkreślił podczas konferencji Minister Zdrowia. - Bardzo ważnym jest, żebyśmy w jak największym stopniu powrócić do pracy zdalnej, by ograniczyć mobilność i transmisję wirusa. Chciałbym zaapelować do wszystkich pracodawców, urzędów, administracji o to, żeby w miarę możliwości przejść na pracę zdalną. Nie mamy już przestrzeni do wprowadzania obostrzeń na poziomie regionów. Jedynym wyjściem jest rozszerzenie tych obostrzeń na całą Polskę – mówił Minister Zdrowia, Adam Niedzielski.

Od 20 marca do 9 kwietnia zamknięte będą hotele, galerie handlowe, obiekty kultury - kina teatry, obiekty rozrywkowe, obiekty sportowe - baseny sauny, solaria, powraca nauka zdalna dla dzieci w klasach 1-3. - Od 20 marca do 9 kwietnia w całej Polsce ograniczamy działalność galerii handlowej, zamknięte zostaną kina, teatry, galerie i inne obiekty rozrywkowe. Zostaną zamknięte baseny, sauny. Po świętach prawdopodobnie podejmiemy decyzję, co do powrotu nauki hybrydowej w klasach 1-3 – dodał Adam Niedzielski.

Zapytany czy będzie możliwy całkowity lockdown minister odpowiedział. - Myślmy przede wszystkim o tym, jak zabezpieczyć siebie. Idą trudne czasy, mamy 25 000 zachorowań i 45 procent dynamiki wzrostu. Jeżeli byśmy powielali te liczby, w przyszłym tygodniu albo nawet szybciej możemy przekroczyć 30 tysięcy. Jeżeli dojdzie do dalszego drastycznego pogorszenia sytuacji, to być może będziemy zmuszeni podjąć dodatkowe decyzje, które jeszcze zwiększą obostrzenia. Kolejne ewentualne kroki będą typowym lockdownem, gdzie będziemy zamykać wszystko – skwitował.

KOD

Poniżej link do transmisji  konferencji prasowej:

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

33
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-03-17 15:52:29
Oko: Mam nadzieję, że ten Mengele resztę życia spędzi w więzieniu.
2021-03-17 15:54:51
Antykler Forte: może w końcu zamkną też kolejnego księdza gwałciciela?..."To wszystko zaczęło się w 2013 r. Ja miałam wtedy 12 lat, jak poszłam na kółko biblijne – opowiada Marianna. Ksiądz gwałcił ją co piątek i groził, że zabije. Ciął też jej plecy i miejsca intymne nożem. – Brał taki nożyk, po prostu kazał mi się położyć. I tak jeździł po ciele, dopóki nie przeciął. (...) Już wolałam ten nóż, bo to przynajmniej nie sprawiało, że czułam się taka okropnie brudna po prostu, tak strasznie się wstydziłam – mówi 19-latka. Dziewczyna chciała popełnić samobójstwo. Przed rzuceniem się pod ciężarówkę uratowała ją osoba, która niedawno wyszła z więzienia i namówiła, by 19-latka opowiedziała o wszystkim mamie. Sprawa została zgłoszona do prokuratury w Miechowie, ale szybko ją umorzono."
2021-03-17 16:14:30
M53: Oko, Ty tak z chrześcijańskim pozdrowieniem, prawda?
2021-03-17 16:15:45
wyśmienity cwaniaczek: i bardzo dobrze !!!!! trzeba tych tępogłowych anty - wirusowców albo zmusić do myślenia albo poczekać aż ich naturalna selekcja wyeliminuje.....GDYBY TAKICH Baranów było mnie to już dawno wracalibyśmy do normalnego życia ......QWA myślenie boli zaszczep się to może w gratisie dostaniesz jeden z drugim choć jeden + punk w teście na IQ
2021-03-17 16:39:02
koszor: Do normalnego życia? Naiwni jeszcze wierzą, że wszystko się dobrze skończy. Ursula von der Lejem Wodę już na lato przygotowuje paszporty kowidowe z kodem QR, w kolejce czeka czipowanie. W tych czasach jedynym ratunkiem jest pokuta, pokuta, pokuta.
2021-03-17 16:41:45
altacet: Wszystko pozamykają,a w kościele klechy rozsiewają wirusa częstując otumanionych ludzi opłatkiem.Smacznego
2021-03-17 16:43:19
koszor: Cwaniaczku - może nie zauważyłeś, ale COVID to prawdziwy zabójca. Jak dotąd zabił grypę, zapalenie płuc, raka, choroby serca – zabił zdolność myślenia, logikę i zdrowy rozsądek. Zabił gospodarkę, klasę robotniczą i miliony miejsc pracy. Zabił więzi międzyludzkie, miłość i współczucie.
2021-03-17 16:47:49
św. Patryk.: koszor to coś dla ciebie, unikaj łazienek!!! : 12-letnia dziewczynka zasłabła w łazience i zmarła
2021-03-17 16:52:11
koszor: Altacecie- pozwolę sobie skomentować. Dla katolika jest to opłatek do momentu przeistoczenia, kiedy staje się Ciałem Jezusa Chrystusa, naszego Pana. Jest to pokarm duchowy, najważniejszy dla każdego katolika, cenniejszy od doczesnego życia. A jeżeli jesteś spostrzegawczy, to zauważ, proszę, że lockdowny przypadają na największe święta w Kościele Katolickim. Cel jest jasno widoczny - jest to jawna walka z Kościołem i ludem Bożym.
2021-03-17 16:58:43
koszor: Patryku - przykro mi z powodu tej dziewczynki, chociaż nie wiem co się dokładnie stało. Nie wiem, czemu piszesz, że to dla mnie? Życzysz mi źle czy o co ci chodzi? Mam tu jeszcze sporo do zrobienia, tak po ludzku, ale jeśli taka będzie wola Boża, to umrę. Kiesik sie godało: żyj tak jakbyś mioł jutro łumrzić, a rób tak jakbyś tu mioł być wiecznie.
2021-03-17 17:22:14
Oko: Niewolnicy popierają swoją niewolę. Niesamowite.
2021-03-17 17:27:10
św. Patryk.: koszorku ja rozumiem, że ty możesz nie rozumieć więc ci przypomnę - to ciebie przerażają informacje typu "zaszczepiła się i umarła", "wyszła ze szpitala i nie żyje" - dodam, że każdy zgon następuje po śniadaniu albo przed kolacją, więc uważaj jeszcze bardziej i może na wszelki wypadek się powstrzymaj z miesiąc?...
2021-03-17 17:41:03
koszor: Przerażają? Dlaczego? Jeśli słyszę, że ktoś umarł po preparacie w dopuszczonym warunkowo, zwanym szczepionką, to było to do przewidzenia, chociaż jest bardzo smutne. Natomiast występują także inne objawy niepożądane i to całkiem często ( koleżanki - nauczycielki, kilka starszych osób - wszystko nie zgłoszone, przemęczyli się), wiec spodziewam się że w miarę upływu czasu czeka nas prawdziwy dramat poszczepienny i całkowity paraliż służby zdrowia. I naprawdę wolałbym się mylić i wszystko odszczekać, niż patrzeć na umierających ludzi, dla których nie ma ratunku, bo ciało mają zatrute i zniszczony system odpornościowy.
2021-03-17 18:45:14
Kankee: KOSZOR coś tam usłyszał, coś przeczytał ale kompletnie nie wyciąga wniosków, nie ma wiedzy a się wypowiada na temat szczepionek,wierzy we wszystko co tylko potwierdzałoby jego teorie spiskowe. KOLEŻANKI nauczycielki pewnie zadowolone że znowu lockdown, odwalą swoją robotę w kilka godzin przez internet i wypłata na koniec miesiąca będzie. A mój kolega lekarz ,przyjmujący pacjentów w szpitalu, mający się dobrze po szczepieniu, obawia się że za tydzień zabraknie respiratorów, nie starczy personelu do obsługi tych respiratorów i też ubolewa nad tym że Wszystko skupia się tylko na covid i chwyta się za głowę jak czyta takie bzdury wypisywane przez antyszczepionkowców.I broń boże pod tymi respiratorami nie leżą zaszczepieni tylko chorzy na Covid. Więc Koszor z łaski swojej załóż maseczkę, módl się , i po prostu zamknij się.
2021-03-17 18:48:52
dannon: nie życzę nikomu zakażenia ... ale jak widzę " płaskodenców" którzy "fikają a nie ma a kurwa debile otwierać pizzerie baseny siłki" TO EWIDENTNIE ZMIENIAM ZDANIE...........
2021-03-17 19:55:01
Jestem: "Też myślałem, że przejdę to wszystko spacerkiem, ale po dziesięciu dniach chorowania w domu musiałem się znaleźć tutaj." Warto zobaczyć jak przechodzi przez covid Piasek. Może chociaż jeden debil zrozumie, że to nie są żarty. Aczkolwiek pewnie zaraz znajdą się wpisy, że "udaje".
2021-03-17 19:58:44
tomi71: Każdy może mieć swój pogląd na sprawę skuteczności wirusa i konieczność walki z nim, dlatego dziwi mnie, że obraża się tu tych którzy nie wierzą w jego skuteczność tak jak nam to media sugerują. Nikt już nie myśli o skutkach, jakie kolejny lockdown będzie miał dla naszych dzieci, o tym, że znów kolejni chorzy nie dostaną się do lekarza i umrą na inne choroby nie związane z Covid. Ludzie są tak zastraszeni, że byle katar staje się chorobą śmiertelną i najlepiej żeby trafili od razu do szpitala. Dopóki nie będę zmuszony do wykonania testu nie zrobię go ...podobnie jak ze szczepieniem, bo mimo wszystko jeszcze mam nadzieję, że żyję w wolnym kraju. Pozdrawiam wszystkich ...i wszystkim dobrze życzę i liczę na to samo ze strony innych. Szkoda tylko, że nie wszystkich na to stać.
2021-03-17 19:58:46
tomi71: Każdy może mieć swój pogląd na sprawę skuteczności wirusa i konieczność walki z nim, dlatego dziwi mnie, że obraża się tu tych którzy nie wierzą w jego skuteczność tak jak nam to media sugerują. Nikt już nie myśli o skutkach, jakie kolejny lockdown będzie miał dla naszych dzieci, o tym, że znów kolejni chorzy nie dostaną się do lekarza i umrą na inne choroby nie związane z Covid. Ludzie są tak zastraszeni, że byle katar staje się chorobą śmiertelną i najlepiej żeby trafili od razu do szpitala. Dopóki nie będę zmuszony do wykonania testu nie zrobię go ...podobnie jak ze szczepieniem, bo mimo wszystko jeszcze mam nadzieję, że żyję w wolnym kraju. Pozdrawiam wszystkich ...i wszystkim dobrze życzę i liczę na to samo ze strony innych. Szkoda tylko, że nie wszystkich na to stać.
2021-03-17 22:23:39
św. Patryk.: tomi ile masz lat? bo coś mi się wydaje, że z twojego rocznika już też biorą za dupę wirusy tylko może ty jeszcze o tym nie wiesz i się łudzisz
2021-03-17 23:25:55
mario172: Dziwne ze tyle osob juz przeszlo wirusa...zaszczepionych jest juz prawie 5mln..ponoc 2mln juz przezlo covida plus kolejne drugie tyle bezobjawowo..do konca roku nie liczac dzieci wszsycy juz beda po przygodzie w covidem!sw Patryk itp madralinscy niedawno zmarl doktor Rogiewicz ktory drwil z antyszczepionkowcow..ciekawe ze 2tyd po drugiej dawce nagle serducho mu sie zatrzymalo!a pesepraszam to byl jeden z wielu przypadkow..kurde ale trzeba byc tepym zeby zrobic z siebie krolika doświadczalnego i jeszcze sie tym szczycic i sie z tego cieszyc!!ale jak sie w nic nie wierzy to tonacy nawet brzytwy sie chwyci...
2021-03-18 05:44:48
św. Patryk.: jeden plus - ta epidemia bezlitośni i skutecznie ujawniła pospolitych głupców, tych co zdania po polsku sklecić nie potrafią, ale i takich co dyplomy na ścianach wieszali - tak, to także o was
2021-03-18 07:49:21
tomi71: @Patryk kostucha wszystkich bierze, a im starszych tym częściej. Takie jest prawo natury. Żadna szczepionka siedemdziesięcio, czy osiemdziesięciolatkowi, ani nikomu innemu nie da nieśmiertelności, a ludzie mam wrażenie, że w to wierzą. Zaszczep się, a będziesz żył - co za bzdura! Jedno jest pewne, najbardziej śmiertelną chorobą świata jest życie, więc niech każdy się szykuje. A lat już dawno mam tyle, że chciałbym sam decydować za siebie, a nie słuchać wróżek zza siedmiu mórz. Udanego przedlokdałnowego dnia! :-D
2021-03-18 08:07:13
św. Patryk.: tomi - ja nie mam najmniejszych pretensji do nikogo o to, że zgrywa chojraka i chwali się, że się śmierci nie boi - problem się zaczyna kiedy ten chojrak zachoruje i w te pędy do szpitala biegnie, a tam odbierze możliwość leczenia tym co żyć chcieli, choroby się wystrzegali, a popadli w nią przez takiego palanta właśnie - dlatego na przykład uważam, że dobrym rozwiązaniem byłoby dać każdemu prawo odmówić szczepienia z jednoczesnym zakazem wstępu do obiektów publicznej służby zdrowia w przypadku zachorowania na covid - a co do samego szczepienia to najwyraźniej kompletnie nie rozumiesz jak to działa: zaszczep się, a będziesz miał niemal pewność, że nie zachorujesz ciężko i nie umrzesz na SARS-covid-19, tak to biega koleżko
2021-03-18 08:40:11
mario172: Tomi nie dyskutuj z ktetynem bo sprowadzi Cie do swojego poziomu i zalatwi doswiadczeniem.. jestem jak najbardziej za szczepieniami!!!ale przebadana szczepionka, a tutaj robi sie z ludzi krolikow doświadczalnych!!prawda swiety pier..oniety?konstytucja zapewnia nam wolnośc wyboru,a Ty chcesz ludzi karac bo maja swoje uzasadnione obawy!!czlowieku zamiast pisania bzdetow idz w teren i zrob cos dobrego..np pomoz starszej osobie,pozamiataj ulicę...
2021-03-18 08:52:03
mario172: Nauczyciele zaszczepieni..frekwencja w szkole w klasach 1-3 wynosi 99%!!!dlaczego zamyka sie szkoly????w takim razie poco te szczepienia???!!!a przedszkola otwarte...
2021-03-18 09:03:30
św. Patryk.: mario kochanie skąd twoja wiedza o tym, że szczepionki są nieprzebadane???... te twoje obawy owszem są uzasadnione, głupotą - no i masz rację, nie ma dziś kar dla stanowiących zagrożenie epidemiologiczne idiotów-płaskoziemców w tym kraju i wielka szkoda, nic na to nie poradzę
2021-03-18 09:10:45
mario172: Brak Ci rzetelnych argumentow i potrafisz tylko warczec i obrazac ludzi..pewno dalej wierzysz ze ten wirus jest od nietoperka..powiedz dlaczego wycofano szczepionke astry???a zapomniałem ze to przez glupote plaskoziemcow...heh
2021-03-18 09:41:31
tarwan.ale: czemu do 9 kwietnia BO 10 JEST ROCZNICA SMOLENSKA
2021-03-18 14:03:14
św. Patryk.: mario, chłopczyku, nie dość, że jesteś z miernym wykształceniem totalnie niedouczony i założę się pojęcia nie masz nawet co to jest DNA, ty przecież ani w epidemie nie wierzysz ani w żadną szczepionkę - i nagle ufasz komuś kto jedną wycofał bo CO?... bo wycofał - tyle wiesz na ten temat, nic więcej - a prawda jest taka i o tym już cały świat wie, że to próba odegrania się UE za sprzedaż szczepionek AZ do Wielkiej Brytanii zamiast do UE na początku roku, no a że w rządach większość cwaniaków siedzi co na swoje interesy polityczne patrzą i notowania w sondażach a nie na zdrowie i dobro podatnika no to jest jak jest - najmniej się firma AZ tym przejmuje bo wszystkie jej szczepionki po świecie jak świeże bułki się rozchodzą, najbardziej poszkodowani ci idioci, którzy mając dziś okazję się szczepić z tego rezygnują bo AZ, i część z nich bez wątpienia zachoruje i umrze zanim doczekają się takiej szczepionki pod inna nazwą - no ale mnie jakoś idiotów nie żal, wcale
2021-03-18 14:10:52
św. Patryk.: i jeszcze jedno marysiu - tobie argumenty rzetelne przedstawiać to jak dajmy na to wieprza książkami karmić, pożytku z tego ni hu-hu... bo trzeba być idiotą by nie pojmować, że jeżeli zaszczepiono dajmy na to milion osób, to statystycznie już następnego dnia część z nich musiałaby umrzeć nawet bez tej szczepionki - i że ryzyko powikłań a nawet zgonów jest wielokrotnie większe po zażyciu aspiryny albo po tabletkach antykoncepcyjnych niż po szczepionkach na covid, nie mówiąc już o ukąszeniu pszczoły, selerze czy orzeszkach ziemnych - ale to ty właśnie jesteś takim gamoniem co sobie wyobraża, że szczepionki mają zapewniać nieśmiertelność - bujaj się dalej w obłokach własnej głupoty, jest beka
2021-03-18 15:21:08
mario172: Brawo Ty wkoncu zatrybiles ze jest to wojna polityczno gospodarcza a nie cholernie smiercionosna pandemia..i ze nie chodzi o zwyklego obywatela tylko sa to gierki polityczne!! Jak Ty na to wpadles?chyba jakis Oxford skonczyles?
2021-03-18 15:44:15
św. Patryk.: no niestety marysiu, tobie nie pogratuluję bo dalej ni w ząb nie trybisz :D
2021-03-18 15:55:47
św. Patryk.: dobra wiadomość jest taka, że rozważana jest możliwość szczepienia młodszych roczników z puli szczepionek AZ z których rezygnują płaskoziemcy i przygłupy - wypada więc w/w podziękować i zachęcać do masowych rezygnacji, a chętnych do szczepienia na pewno nie zabraknie
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: