Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

O demonach słowiańskich w Brennej ...

Wczoraj (05.07) rozpoczęły się Dni Dawnych Kultur. Prezentacje strojów historycznych, rzemiosła, inscenizacje, konkursy sprawnościowe, walki wojów, pokazy wczesnośredniowiecznej musztry, życie w obozie, zabawy historyczne oraz folk średniowieczny - to wszystko czeka na odwiedzających w Parku Turystyki w Brennej do niedzieli (07.07).
źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

24
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-07-06 11:59:31
donekT: O demonach słowiańskich:D:D:D Dla jednych folklor, dla kolejnych CIEMNOTA, dla pozostałych wiara;D:D:D
2019-07-06 14:06:55
john: Doneczku można też do twojego komentarza zamiast "O demonach słowiańskich" wstawić "O demonach chrześcijańskich"
2019-07-06 16:24:31
donekT: john-Q Nie wiem, czy chrześcijańskich, wystarczy samo słowo "demon". Odsyłam do KSIĘGI GOECJI, skoro ten temat Cię interesuje.
2019-07-06 17:34:28
Bubaszak: donku/bronku słowo demon pochodzi od greckiego słowa daimon i oznacza pośrednika między ludźmi a bogami, ale to jest tradycja nas białych Europejczyków którą ludzie tacy jak Ty uważają za zło. Wiedz że dzisiejsi bogowie staną się szatanami jutra nawet Twój ukochany plemiennym bóg wojny Izraelitów Jahwe. Dlaczego czytasz Goecje?Unikaj jej i Necronomiconu bo mogą zaszkodzić twej obrzezanej duszy.
2019-07-07 08:47:37
inigo: Turbosłowianie w pełnym natarciu! Brednie o wielkiej Lechii też były?
2019-07-07 08:52:01
donekT: Bubaszak, wiem co to znaczy termin "demon" i z czym takowy wiązać. Napisałeś " nas białych Europejczyków którą ludzie tacy jak Ty uważają za zło." Do użytego przez Ciebie Bubaszak określenia "białych" i "Europejczyków" podchodziłbym z ogromnym dystansem. Kultura współczesnej Europy nawiązuje do naprawdę wielu różnych innych kultur, które powtórnie zostały odkryte na przestrzeni XVIII/XIX/XX wieku, część źródeł naszego dorobku kulturowego nie znamy do dziś. Już współcześnie wiemy, iż nie wszystkie kultury, do których nasza cywilizacja nawiązuje nie były tworzone przez "białych" i tym bardziej przez "Europejczyków". Pomijam już odniesienia zwłaszcza na przestrzeni ostatnich dwustu lat, kiedy współczesna kultura europejska ewidentnie ubogaciła się o elementy z innych kultur, pozaeuropejskich i wytworzonych przez nie- "białych". Jako przykład można przedstawić GOSPEL, JAZZ, etc. Pominę milczeniem, kto na przestrzeni ostatnich 90 lat stosował podobną argumentację jak Ty Bubaszak i nawiązywał do przedchrześcijańskich wierzeń społeczności zamieszkujących teren pewnego istniejącego w XX wieku państwa. PS Ich szefem był człowiek, którego ulubionym utworem była "Walkiria" Wagnera. Zatem Bubaszak zastanów się, do czego takie inicjatywy prowadzą i już kiedyś doprowadziły.
2019-07-07 09:08:26
donekT: Bubaszak, jak śmiesz wypowiadać i pisać imię ISTOTY NAJWYŻSZEJ? W jakim celu? Bubaszak ISTOTA NAJWYŻSZA stworzyła cały RODZAJ LUDZKI (nie gatunek), nie tylko Hebrajczyków. Hebrajczycy jako pierwsi doznali łaski objawienia ISTOTY NAJWYŻSZEJ, które rozprzestrzenili po całym świecie i dzieląc się otrzymaną łaską z innymi ludźmi. Bubaszak, gdybyś poczytał sobie np. Fromm'a Erich'a wiedziałbyś, iż uznawanie czegoś za dobre lub złe to przywilej i racja bytu kapłanów, których nie należy utożsamiać z klerem, przynajmniej we współczesnym świecie. Bubaszak "Necronomicon" został wymyślony dopiero w XX wieku przez Lovecraft'a, tak samo, jak mitologia Cthulhu i naprawdę straszenie tym czymś możesz sobie podarować.
2019-07-07 09:14:06
donekT: PS Gdzie nasi czołowi portalowi rzekomi łowcy osób odwołujących się do rzekomej tradycji "białych Europejczyków" mających coś do Izraelitów? krzysztof-Q, jasper-Q, john-Q, powinniście interweniować! Czyżby wymienieni (krzysztof-Q, jasper-Q, john-Q) wykazali się HIPOKRYZJĄ?
2019-07-07 09:44:27
john: Donek gimbusie po twoich wypowiedziach widać,że religia jest najlepszym sposobem na sterowanie ciemną masą,którą reprezentujesz.Tacy ludzie jak Ty są potrzebni do utrzymania kapłanów i tego całego cyrku w centrum ,którego jest szkliste oko jahwe.Znowu odwołujesz się do jakiejś książeczki,która jest zlepkiem starożytnych opowieści z różnych krańców świata.Tobie się wydaje ,że cały świat kręci się wokół opowieści z biblii.Zamiast wspierać swoich pasibrzuchów w swojej świątyni rozpusty wyjdź na ulicę i zacznij pomagać ludziom,którzy tego potrzebują.
2019-07-07 10:01:55
jasper: „Krucjata polska“ - Agaty Diduszko - Zyglewskiej, obowiazkowa pozycja na polce kazdego Polaka.
2019-07-07 10:46:00
donekT: jasper-Q Masz na myśli naszą polską Niewiastę Marksistowską, która odegrała znane do dziś przedstawienie "PIETY" z dnia 16 XII 2016? KSIĘGA WELESA znajduje adekwatne do swojej pozycji miejsce na twojej półce, jasper-Q, SŁOWIANINIE?
2019-07-07 10:55:57
jasper: Kosciol to organizacja nieprzejrzysta uciekajaca sie niejednokrotnie do metod dzialania organizacji przestepczych… tajemnica, milczenie, eliminacja konkurentow, klamstwo, bezwzglednosc, zamiatanie pod dywan, zacieranie sladow, kupowanie ludzi… A ponadto organizacja o licznych powiazaniach z osobami na roznych szczeblach wladzy i biznesu( chocby przyklad premiera Morawieckiego, gdzie za grosze kupil od Kosciola ziemie we Wroclawiu) prowadzaca dzialalnosc gospodarcza na nieznana skale… A reszta to jaselka… czyli szopka dla ciemnego ludu. Udanej lektury :)
2019-07-07 11:03:56
donekT: john-Q, ukończyłem edukację na poziomie gimbazjum, zatem pozostałem gimbusem, cieszy mnie Twoja john-Q spostrzegawczość. Bardzo mnie również raduje, iż zaliczyłeś mnie do tego gorszego sortu john-Q. Niestety nie SAMOREALIZUJĘ się jako AKTYWISTA, który SAMOZWAŃCZO kogokolwiek próbuje reprezentować. john-Q pomijam różnicę pomiędzy religią a wiarą, tym bardziej, iż trudno sterować wyznaniem i religią, która nie posiada hierarchicznej struktury. Jak mógłbyś zauważyć, pojęcie kapłanów nie zawsze pokrywa się z desygnatem słowa kler. Natomiast kapłanów utrzymują ci, którzy czerpią z tego korzyści i narzucają ludzkości ich zdaniem właściwe rozumienie dobra lub zła. No właśnie john-Q, o kim mowa? O wielkich tego świata, KORPO- OLIGARCHII, oni utrzymują kapłanów. john-Q skąd wiesz, co jest w centrum? Do jakiej książeczki niby się odwołuję? Twórczość Erich'a Fromm'a stanowi dla Ciebie john-Q cytuję "zlepkiem starożytnych opowieści z różnych krańców świata."? Co to świątynia rozpusty? Masz na myśli DARKROOM john-Q? Co w sytuacji, jeżeli innym pomagam więcej Ty john-Q?
2019-07-07 11:09:48
donekT: jasper-Q Jak myślisz, czym różni się instytucja od państwa od instytucji przestępczej??? Skąd wiesz, iż określona instytucja jest przestępcza? Po raz wtóry masz szansę się wykazać wiedzą lub jej brakiem. No śmiało, odpowiedź mieści w jednym, krótkim zdaniu.
2019-07-07 11:19:58
donekT: Tymczasem jasper-Q, john-Q udowodniliście, iż takie hasła, jakie zamieścił Bubaszak cytuję "ale to jest tradycja nas białych Europejczyków którą ludzie tacy jak Ty uważają za zło." w wypowiedzi z 2019-07-06 17:34:28, KTÓRE NIE SPOTKAŁY SIĘ Z ŻADNĄ ADEKWATNĄ REAKCJĄ Z WASZEJ STRONY, w ogóle wam nie przeszkadzają- john-Q, jasper-Q WSTYD!
2019-07-07 12:14:29
jasper: Kosciol, to duchowni plus majatek koscielny. Wierni, to inwentarz. Dla duchownych sa tym, czym owce dla bacy. donki, bronki & Co. was paralizuje STRACH przed urojeniami i ich zarzadcami. Boicie sie samych siebie, skazani na brak samodzielnego myslenia, skutecznie zablokowanego katecheza od kolyski. Banie sie to wasz styl bycia i zycia. To efekt katolicyzacji, czyli upowszechniania STRACHU. Kazda religia podszyta jest strachem. Kazda religia to narzedzie systemu do kontrolowania ludzi za pomoca wiary. Moze ten werset z Dziejow Apostolskich 17. 24-25, otworzy oczy szeroko zamkniete na prawde - „24 Bóg, który stworzył świat i wszystko na nim, On, który jest Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach zbudowanych ręką ludzką 25 i nie odbiera posługi z rąk ludzkich, jak gdyby czegoś potrzebował, bo sam daje wszystkim życie i oddech, i wszystko.” To jest takie proste, ze az dziw bierze, ze tego nie rozumiecie ...
2019-07-07 13:24:33
donekT: jasper-Q IGNORANCIE, napisałeś "Kosciol, to duchowni plus majatek koscielny. Wierni, to inwentarz." A Apostołowie, jaki mieli "majątek", zatem w myśl tego, co sobie jasper-Q wymyśliłeś, nie stanowili Kościoła? Co więcej, owce nie zawsze są i były własnością bacy;D:D:D Często baca jest najemny;D:D:D Brak samodzielnego myślenia :D:D:D Strach :D:D:D Katecheza od kołyski :D:D:D:D:D:D:D:D :D:D:D:D:D "Katolicyzacja" to twoim zdaniem jasper-Q " upowszechniania STRACHU" zatem Twoim jasper-Q zdaniem KOMUNIZM i STALIN KATOLICYZOWALI????? :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D :D:D:D:D:D :D:D:D:D:D :D:D:D:D:D :D:D:D:D:D :D:D:D:D:D Ubrał się diabeł w ornat i ogonem na Mszę dzwoni :D:D:D:D:D jasper-Q Czym zdaniem autora Dziejów jest KOŚCIÓŁ?
2019-07-07 13:25:18
donekT: jasper-Q Jak myślisz, czym różni się instytucja państwa od instytucji przestępczej??? Skąd wiesz, iż określona instytucja jest przestępcza? Po raz wtóry masz szansę się wykazać wiedzą lub jej brakiem. No śmiało, odpowiedź mieści się w jednym, krótkim zdaniu.
2019-07-07 13:25:56
donekT: Tymczasem jasper-Q, john-Q udowodniliście, iż takie hasła, jakie zamieścił Bubaszak cytuję "ale to jest tradycja nas białych Europejczyków którą ludzie tacy jak Ty uważają za zło." w wypowiedzi z 2019-07-06 17:34:28, KTÓRE NIE SPOTKAŁY SIĘ Z ŻADNĄ ADEKWATNĄ REAKCJĄ Z WASZEJ STRONY, w ogóle wam nie przeszkadzają- john-Q, jasper-Q WSTYD!
2019-07-07 13:42:37
john: Donek ośle kwadratowy to napisz czym różnią się dawni kapłani od dzisiejszego kleru ??? Ile ty masz lat ? 17 ? Myślisz ,że płaszczykiem kwiecistej polszczyzny przykryjesz merytoryczne dno jakie reprezentujesz ??? Ci ludzie ,których opluwasz mają PASJĘ. Wiesz co to takiego ? Czy oni śmieją się z twojej pasji jaką jest pierdzenie w fotel gdzieś na wsi i podsycanie nienawiści ???
2019-07-07 15:00:05
666: Gdy taki troll oixowy, stanie u Wrót Niebieskich, św. Piotr zapyta "co zrobiłeś dobrego w życiu?" "Broniłem imienia Boga na forum internetowym, bo sam jest zbyt cienki, żeby poradzić sobie z zalewem lewicowym" odpowie troll. Tak będzie, co prawda nie mam dowodów, ale wiem na pewno.
2019-07-07 15:20:51
donekT: john-Q IGNORANCIE odsyłam do Erich'a Fromm'a, powinieneś w swoim wieku już dawno znać. Fromm zmarł w 1980. Esencja tkwi w określeniu tego, co właściwe, a co nie przystoi. Czyli bardziej skrótowo, wyznaczeniu granic dobra i zła. Współczesny kler (różnych wyznań i proweniencji) tę możliwość już dawno utracił. john-Q tego typu frazy, jakie zamieścił Bubaszak cytuję "ale to jest tradycja nas białych Europejczyków którą ludzie tacy jak Ty uważają za zło.". Ty john-Q uznajesz przedstawioną frazę Bubaszaka za cytuję " Ci ludzie ,których opluwasz mają PASJĘ. Wiesz co to takiego ?". Ewidentne nawiązanie do RASIZMU TY JOHN-Q uznajesz za "pasję"? Powinieneś się john-Q co najmniej wstydzić!
2019-07-08 07:43:11
krzysztof.mm: miałkie to zajęcie komentować wypowiedzi ewidentnego p a j a c a - ale jak kto lubi, ten z Wiślicy się jak najbardziej nadaje
2019-07-10 20:24:34
skuter66: Fajna sprawa, zawsze można nie uczestniczyć.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: