Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
telewizja

O inwestycjach drogowych rozmawiamy ze Starostą Cieszyńskim

Zapraszamy do obejrzenia rozmowy z Mieczysławem Szczurkiem Starostą Cieszyńskim. Pytamy m.in. o najważniejsze inwestycje drogowe roku 2023, ulicę Przepilińskiego w Cieszynie, współpracę z gminami powiatu cieszyńskiego w związku z dofinansowaniem do remontów dróg oraz rondo "tymczasowe" na skrzyżowaniu ul. Bielskiej i Wiślańskiej w Cieszynie.
źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

42
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-02-06 08:36:40
Hejo: Starosta to powinien przede wszystkim przeprosić za Przepilińskiego ! Żenada
2023-02-06 08:51:29
Krzyś Kowalski: Hejo! Myślę, że gdyby ją wyremontował - to byś napisał, że powinien przeprosić za to, że sobie drogę do domu zrobił :)
2023-02-06 09:05:08
Hejo: Bzdury gościu piszesz ! Tam setki, tysięcy mieszka, jeździ i miejska komunikacja.... a jak już, to gdy Szczurek Starostą nie był o katastrofie Przepilińskiego nie tylko ja pisałem od wieków i domagałem się remontu...
2023-02-06 09:41:47
Krzyś Kowalski: Hejo! A to nie prościej byłoby napisać pismo bezpośrednio do PZDP i do UM Cieszyn w tej sprawie niż pisać nic niewnoszące do sprawy komentarze na OX.pl?
2023-02-06 10:10:22
Hejo: Przepilińskiego do kompetencji powiatu należy jak już. Niestety od lokalnych władz wiele nie można się spodziewać . Nie poradzą zadbać ( oprócz stołków) - od dawna o obywateli, o bezpieczeństwo obywateli , nawet jak zostają mianowanymi a nie wybranymi na ważne stanowiska- np. Vice-Burmistrz Cieszyna Major, który nie rozumie co to bezpieczeństwo obywateli swojego kraju :( Powiatowe pseudo rondo na Bielskiej i Wiślańskiej w Cieszynie świadczy...
2023-02-06 11:17:35
"tom": ... nie martwcie się, jak Powiat zrobi projekt do modernizacji Przepilińskiego, UM Cieszyna wniesie swoje poprawki o uwzględnienie w pasie drogowym ścieżek rowerowych. To pewne przy tej cieszyńskiej ekipie, co widać po realizacji zrobionych projektów dla Słowiczej i Hażlaskiej. Jeszcze pozostanie możliwość przekazania tych jezdni z powiatu do miasta ;-)
2023-02-06 14:59:31
ksawer: Nie jestem pewien ale ul Przepilińskiego jest drogą gminną a nie powiatową.
2023-02-06 16:04:33
Mach: Hejo, a jak ty rozumiesz bezpieczeństwo obywateli naszego kraju i czego twoim zdaniem nie rozumie vice-burmistrz Cieszyna w zakresie bezpieczeństwa obywateli?
2023-02-06 16:24:23
SzpiegZNadOlzy: Czy miasto odniesie się do zarzutów starosty w sprawie ul. Wiślanej?
2023-02-06 18:13:44
Hejo: Akurat ! machu jesteś obywatelem i nie znasz odpowiedzi ? Nie trzeba się powtarzać, od Beskidów po Bałtyk wszyscy wiedzą jaką Przemysław Major wywołał burzę w mediach, obecnie jest sądzony, chociaż wg macha nic nie zrobił :) +
2023-02-06 20:25:22
Mach: Hejo, z faktu sądzenia wynika wyrok, a wyrok w pierwszej instancji jest uniewinniający. I na tym etapie postepowania burzę w mediach wywołują tacy obywatele jak ty, którzy za sąd orzekają o winie bezpodstawnie- są skłonni do samosądów- co trąci obrzydliwością i jest dalekie od postawy obywatelskiej.
2023-02-06 21:43:09
"tom": ... z faktu umorzenia wynika niechęć sądzenia a nie niewinność i na tym etapie burzę w mediach wywołują (leniwi ale kunktatorscy) sędziowie, którzy w orzekaniu czarne czy białe szarości przyznaje pierwszeństwo, co trąci obrzydliwością i jest dalekie od osądów Temidy, co należy uznać za tchórzostwo ;-)
2023-02-06 21:46:15
Wiederholec: Mach-u wyrok nie był uniewinniający tylko Sąd umorzył postępowanie. Sąd przyznał, że Pan Major dopuścił się znieważenia Konstytucyjnych Organów Państwa. A to wystarcza by Burmistrz odwołał urzędnika za niegodne zachowanie.
2023-02-06 21:50:42
Wiederholec: Pan Starosta Szczurek jak zwykle przyjmuje postawę bezradnego. Tak jak był beznadziejnym burmistrzem tak teraz jest beznadziejnym starostą.
2023-02-07 04:37:53
Mach: Wiederholec: , w sprawie pana Majora, prokurator postawił dwa zarzuty z KK. Sąd, po rozpoznaniu sprawy nie podzielił tych zarzutów prokuratora i umorzył to postępowanie nie dopatrując się w postawionych zarzutach winy Pana Majora - czy to dla ciebie jest jasne? Odróżniaj wyrok od opinii Sądu uzasadniający ten wyrok. Tom ,a ty już zupełnie bulczysz od rzeczy- ..."sędziowie w orzekaniu... są dalecy od osądów Temidy"- ćwoku a Temida to kto? A już wiem, chodziło ci zapewne o tom-ida - niestety zostały ci tylko nagrobki w kolorze szarości.
2023-02-07 07:36:00
zbiges: Pierdu, pierdu.... panie starosto. Drugi Glapa się znalazł, lokalnie. Prawda - jak ktoś napisał - jaki burmistrz - taki starosta. Przynajmniej tę ul. Bielską, na tym 'trudnym' odcinku jakoś połatajcie na następne 10 lat, żeby dało się jeździć.
2023-02-07 08:04:12
"tom": Mach: jełopie i ty innym doradzasz czytanie oraz myślenie, mając problemy z zapytaniem wujka Google, kto to Temida. Rodzice myśleli, że syna wykształcili a ten cymbał nauczył się czytać tylko bez zrozumienia, może jesteś chory jedną nogą nad grobem, że ci kolory szarości kojarzą się z nagrobkiem ;-)
2023-02-07 08:36:09
Mach: Tomie, majzel do ręki i obrabiaj nagrobki a nie kwestionuj wyroku pierwszej instancji Sądu(właśnie dla którego Temida jest symbolem, stąd moje pytanie ;a Temida to kto?)bezmyślny niedouku -bo to do Sądu gdzie nad głównym wejściem jest posąg Temidy zwrócił się prokurator o rozstrzygnięcie słuszności postawionych zarzutów z KK, których Sąd nie podzielił i je odrzucił umarzając postępowanie. Publiczne kwestionowanie wyroków prawomocnych sądu jest karane- masz szczęście ,że sprawa jest jeszcze w toku bo to podwarzanie autorytetów organów państwowych o które między innymi oskarża prokurator vice- burmistrza a ty sam się wpisujesz w jego narrację.
2023-02-07 08:52:23
"tom": ... nie strasz, nie strasz!!! kwestionowaniem prawomocnych wyroków, gdy nie rozumiesz pojęcia umorzenia i prawa do odwołania w wyższej instancji. Nie zapominaj, że prokuratura to też organ państwowym, której zarzuty publicznie wobec vice- burmistrza kwestionujesz. Czyżbyś był sędzia we własnej sprawie. Klepnij się palcem w czoło, bo czymś innym mógłbyś zrobić krzywdę, nie tylko sobie, jełopie ;-)
2023-02-07 09:04:17
Mach: Durniu, przecież napisałem ci, że "kwestionowanie prawomocnych wyroków"- wyrok nie jest prawomocny bo to zakłada ta bezstronna Temida i pozwala na dwu instancyjność w orzekaniu by ostatecznie wyrok był bezstronny i to po jego uprawomocnieniu ich podważanie jest karalne (dlatego napisałem ci ,że masz szczęście ,że sprawa jest w toku) mitomanie z kiepskim myśleniem. A niby gdzie to kwestionuję zarzuty prokuratora? -wystarczy ,że ich nie podzielił Sąd pierwszej instancji. A zupełnie już po raz drugi bulczysz o bycie sędziom we własnej sprawie- jakiej? Odbiło ci?
2023-02-07 09:17:19
perpetua: hejo ty chyba nie znasz świata spoza kurwizji - od Beskidów po Bałtyk to dziś wszyscy o bezczelnym złodziejstwie PiS i uwłaszczaniu się na naszym majątki PiS-owskiej wierchuszki gadają, a na temat Majora nawet jak już kto wie o co chodzi to w zdecydowanej większości mu rację przyznaje - ZŁODZIEJE, ZŁODZIEJE I JESZCZE RAZ ZŁODZIEJE Z PIS
2023-02-07 09:24:01
"tom": ... całe szczęście perpetua: żeś z wrzaskiem Mach'owi przyszedł z pomocą ;-)
2023-02-07 12:33:33
Wiederholec: Mach-u ja bardzo dobrze rozróżniam wyrok od opinii. Nigdzie i nigdy nie napisałem, że sąd wydał wyrok skazujący Pana Burmistrza. Sąd tak jak inni inteligentni ludzie rozumie, że Pan Major przekroczył granicę krytyki i w publicznym miejscu znieważył Organy Państwa. Pan Major zrobił to sprawując funkcję urzędnika i dlatego zrozumiałe jest, że powinien ponieść konsekwencję swojego zachowania. To, że nie wyciągnięto wobec Niego konsekwencji obciążą panią Staszkiewicz. Jego tłumaczenie, że w trakcie umieszczania postu był osobą prywatną obraża wszystkich rozsądnie myślących. Ciebie mam nadzieję również.
2023-02-07 13:01:47
"tom": ... temu inteligenckiemu cymbałowi trzeba tłumaczyć jak krowie na rowie, że o niestronniczości sądów nie świadczy prawo odwołania do drugiej instancji, tylko mądrość sędziego, który potrafi z udokumentowanych faktów, zwarzyć te które świadczą o winie lub nie winie podsądnego. Na pewno mądrością nie jest, lecz kunktatorskim wybiegiem, wstrzymywanie się od głosy w sprawie, poprzez prawniczy bełkot umorzenia, z jednoczesnym przyznaniem że podsądny naruszył dobra lżonych organów państwa. Co do sądów w własnej sprawie Mach'u, nie ulega wątpliwości, że gdybyś umiał posługiwać się Fb ja vice-burmistrz, można by zobaczyć podobny komentarz do sytuacji na białorusko-polskiej granicy, oparty na przeświadczeniu że kto przeczytał biblię jest bardziej moralny a nawet święty ;-)
2023-02-07 13:48:23
Mach: Wiederholec: Twoje rozumienie prawa kończy się na kodeksie Hammurabiego. W sposób kazuistyczny na podstawie opinii Sadu, który sprawę umorzył w postępowaniu w pierwszej instancji chciałbyś by Pani burmistrz Staszkiewicz dokonała linczu na Panu Majorze nim Sad apelacyjny wyda ostateczny wyrok. Przecież po drugiej stronie był prokurator wysuwający dwa zarzuty z KK, którym sąd nie dał wiary i sprawę umorzył widząc zapewne ,że strona oskarżona ma argumenty przemawiające na jego korzyść- a ty domagasz się linczu w toczącej się jeszcze sprawie. Oj nie ładnie! Wprost przeciwnie Wiederholec uważam ,że każdy oskarżony w sądzie ma prawo się bronić w jak najbardziej skuteczny sposób skoro po drugiej stronie stoi zawodowy prawnik- czyli prokurator. Dlaczego, zatem Ty dokładasz się do tej nierównej walki i nie zostawisz sprawy do ostatecznego werdyktu Sadu a prowadzisz hejt przeciwko oskarżonemu- nie ładnie się bawisz. Tomie, Ty poczytaj sobie "Chatę wuja Toma"- to lektura z podstawówki może z niej więcej zrozumiesz i nie pleć się do spraw ,które cię przerastają.
2023-02-07 13:58:39
Mach: Głupi Tom o mentalności Kalego dzieli sędziów wg. wyroków jak będą wyroki po jego myśli to mądry sędzia a jak po nie jego myśli to sędzia głupi; niczym Pawlak w komedii Sami swoi" sąd sądem ale racja po naszej stronie musi być- weź synu te dwa granaty na salę rozpraw.
2023-02-07 14:26:44
"tom": ... gratuluję wniosków inteligencki cymbale z lektury "Chaty wuja Toma" bo Biblia była zbyt trudna do ogarnięcia nawet w twoim wieku. Afroeuropejczycy są prześladowani za białoruską granicą(?) a skąd się tam wzięli niewolnicy, bo to faktycznie zmienia postać rzeczy. ;-)
2023-02-07 14:34:16
Mach: No toć ,żeś je na srany Tomie. Ździerża puściły co?
2023-02-07 14:45:10
św. Patryk.: po pierwsze pod rządami PiS samorządy, a w szczególności powiaty, nie mają już de facto nic do gadania w kwestii inwestycji, bo na prawdziwe inwestycje są potrzebne prawdziwe środki czyli pieniądze - a te, po drugie, władza PiS masowo rozkrada, a po uważaniu rozdaje jedynie swoimi i jej klaszczącym - i wreszcie po trzecie, zasrana i zakłamana kołtuneria lokalna spod znaku chorego kurdupla i toruńskiego oszusta nie przestanie obszczekiwać opozycji pod dowolnym, choćby z głębin zasranej i zakłamanej kołtuńskiej z doopy wziętym pretekstem, bo taka jej zasrana i zakłamana kołtuńska natura, więc dyskutowanie z tą degrengoladą to jak próba przekonywania jej że białe to białe a czarne to czarne, strata czasu
2023-02-07 15:07:03
"tom": ... no wreszcie Patryku! włączyłeś się w dyskusję z Mach'em o "na sranym". Jak jej tam było, tej marszałek specjalistce od rtęci w Odrze, która sprawiedliwie rozdziela środki z EU w "SWOIM" województwie. Mach, jak nie rozumiesz czytając raz, to repetuj, nie żebym musiał cytować siebie " ...który potrafi z udokumentowanych faktów, zwarzyć te które świadczą o winie lub nie winie podsądnego." , bo nie wiem - czyś Pawlak, czyś Kargul ;-)
2023-02-07 15:13:22
Mach: Nie motej się tomie.
2023-02-08 07:18:25
Mach: Nie chcę sięgać do kolejnych epitetów Tomie, żeś nadal głupi jak but i chciałbyś wymusić na niezawisłym sądzie wyroki takie jakie się tobie podobają i koniecznie ukrzyżować Pana Majora. Umorzenie postępowania to też wyrok a ty pouczasz wymiar sprawiedliwości w jakiej oczywiście dla ciebie dopuszczającej formie mają one zapadać w każdym bądź razie nie może być twoim zdaniem umorzenia. A dlaczego nie! Masz tak ograniczone myślenie na temat niezawisłości sądu i jego wyroku i nie umiesz połączyć całość wPiSów na tym forum i przyjąć na tym etapie postępowania je w takiej formie jak orzekł sąd. Jesteś jak ci faryzeusze stojący na placu, kiedy to Piłat umywa ręce i nie dostrzega winy a Chrystusie i nie dostrzega w nim winy a ty krzyczysz razem z nimi ukrzyżuj go ,ukrzyżuj. O to ci tak naprawdę chodzi.
2023-02-08 09:06:41
św. Patryk.: przypadki typu tom to kwintesencja tej około 25% patologii społecznej, która bądź z głupoty, bądź dla korzyści materialnych będzie popierała bandę złodziei rządzącą dziś Polską i szczekała w każdej sytuacji tak jak jej ta banda każe
2023-02-08 09:14:09
"tom": ... bawisz mnie swoimi mądrościami, jak ten Bolek, który nie chce ale musi - "Nie chcę sięgać do kolejnych epitetów Tomie, żeś nadal głupi jak but". On też słyszał (czytał Biblię) i zrozumiał tyle samo co Ty. Porównanie osądu w sprawie Majora z osądem w sprawie Jezusa, ma się tak, jak porównanie winy z jej brakiem. Trzeba jednak przyznać, że obaj sędziowie wykazali się prawniczym wybiegiem, pierwszy przyznaje że nie widzi winy, drugi dostrzega lżenie organów państwa . Pierwszy odsyła do Heroda Antypasa, ponieważ Galilea podlegała jego jurysdykcji, a on sam akurat przebywał w Jerozolimie, drugi z braku własnych kompetencji podszytych tchórzem, odesłał do wyższej instancji by swoimi (mytymi) rękami sprawy nie kończyć. Wątpię byś dostrzegł różnicę między tymi sędziami i ich osądami ;-)
2023-02-08 09:18:22
"tom": .... gratuluję Mach'u, że podglądający Patryk posadził ci już trzy kaktusy ;-)
2023-02-08 09:25:12
Mach: Piszesz" Porównanie winy z jej brakiem", a więc Ty już wydałeś wyrok. Przecież ,wyrok nie był tchórzliwy, był niezawisły- to w rękach prokuratora leżało odwołanie lub jego zaniechanie. Sędzia osądził.
2023-02-08 09:44:15
"tom": ... daj spokój, od wydawania wyroków są sędziowie w Sądach i tam należy szukać sprawiedliwości, choć od dawna wiadomo że Temida bywa ślepa, nie niesprawiedliwa lub sprawiedliwa ;-)
2023-02-08 14:12:12
Mach: Pomyśl o wspaniałości wymiaru sprawiedliwości. nie tym wymiarze sprawiedliwości zaproponowanego przez Zebrę służącemu określonej opcji politycznej, ale tym niezawisłym, wczuwającym się w człowieka w jego wrażliwość i empatię dla którego paragrafy prawa są podpowiadaną normą pomagającą człowiekowi lepiej żyć w zbiorowości skomplikowanej i świecie coraz bardziej pełnym napięć, nieszczęść ,katastrof humanitarnych i klimatycznych a nie w kazuistyczny sposób ferować wyroki bez względu na osobę ludzką. Nie każdy policjant drogowy nakłada mandat za naruszenie przepisu drogowego kierowcy uczestnika ruchu, ale potrafi zważywszy na okoliczności poprzestać jedynie na pouczeniu. W tym wyraża się wielkość ludzi, którym dano możliwość stosowania prawa przez duże "P" i nie ulegania nakazom politycznych gremiów zawłaszczających wymiar sprawiedliwości na użytek partii rządzącej- bo nagle znalazła się emerytowana osoba udająca zgorszenie postawą Pana Majora, szybko znalazł się też prokurator, który bezinteresownie napisał akt oskarżenia, który z błahego powodu postanowił użyć kosztownego wymiaru sprawiedliwości w polowaniu na człowieka, którego wrażliwość wyraziła dezaprobatę wobec dzieci uchodźców stojących za drutami w odosobnieniu. Spójrz teraz na dziennikarza Poczobuta z Białorusi, którego reżim za pisanie prawdy skazał dziś na 8 lat ciężkiego więzienia- także za obrazę między innymi organu konstytucyjnego pańswta białoruskiego- tego chcesz. A przecież od małych spraw się zaczyna. Dobrze ,że jeszcze mamy sądy niezawisłe, ich utrata zbliży nas do Białorusi.
2023-02-08 15:05:41
Mach: oczywiście ma być, ...dezaprobatę wobec traktowania dzieci uchodźców...
2023-02-08 15:22:51
"tom": ... Mach daj se spokój z porównaniami, bo i wyroki w podobnych sądowych sprawach są różne, z powodu na ich indywidualność . Pożywiom uwidim, co inny sędzia w tej samej sprawie wyduma, może każe zamieścić tylko przeprosiny w AGORZE na kwotę, po której zapłaceniu Majorowi starczy na wyżywienia kota i obejdzie się bez więzienia ;-)
2023-02-09 08:41:32
Mach: Jeżeli masz na myśli sławnego kota, który ma prezesa a ten prezes ma PiS to rzeczywiście tamten proces ma się nijak to tego prowincjonalnego. I tu wspaniałomyślność Sikorskiego, który mając prawomocny wyrok sądu(708 tys. zł odszkodowania) nie pogrążył prezesa i w ramach ugody zaproponował prezesowi wpłatę 50 tys. złotych na Siły Zbrojne Ukrainy pozostawiając w jego kieszeni aż 658 tys. zł na dalsze utrzymywanie kota. Dostrzegasz różnicę?
2023-02-10 08:34:03
"tom": ... dostrzegam!! że Sędziemu z AGORY wsJo rawno, gdzie przecinek w liczbie stawia i wspaniałomkyślność Sikorskiego w darowaniu nie własnych pieniędzy ;-)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: