Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
telewizja

O odwadze z Ikonowiczami (wideo)

W piątek (29.11.2019) w Świetlicy Krytyki Politycznej „Na granicy” w Cieszynie odbyło się spotkanie, rozpoczynające obchody 10-lecia Krytyki Politycznej w Cieszynie. Podczas wydarzenia o odwadze i wielu innych tematach z Agatą Nosal-Ikonowicz i Piotrem Ikonowiczem rozmawiała Agnieszka Lamek-Kochanowska. Zapraszamy do zapisu wideo z całej debaty.
źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-12-03 13:47:02
donekT: Jedni mają swoje Meczety, Synagogi, Zbory, Kościoły, Katedry, Bazyliki, Cerkwie, czy Pagody i tym podobne (kolejność losowa). Inni znów są skromniejsi i zbierają się w ...ŚWIETLICACH...
2019-12-03 14:09:06
donekT: Niewątpliwie Piotra Ikonowicza można jeszcze uznać za człowieka LEWICY, a nie skrajnej lewicy (lewactwa). Pomijając zasadność działalności Pana Ikonowicza, który niewątpliwie jest człowiekiem Idei, należy przypomnieć, iż polska myśl lewicowa została po II światowej spacyfikowany przez POLITRUKÓW W SZARYCH SZYNELACH, jak to swego czasu określił Mieczysław Moczar. Za jednego z ostatnich przedstawicieli sensu stricto polskiej myśli lewicowej należy uznać Kazimierza Pużaka, który został zakatowany przez UB w więzieniu w Rawiczu. Dziś Neomarksiści Rewizjoniści sztucznie próbują nawiązywać do pewnego dorobku, który ideowo, treściowo i nie tylko, niewątpliwie odbiega od tego, co dziś próbuje sobą reprezentować Skrajna Lewica (Lewactwo). Przykładowo Róża Luksemburg, Feliks Kon, czy Feliks Dzierżyński, inaczej postrzegali kwestię przyszłości narodu i niepodległości Polski, w przeciwieństwie do np. Stanisława Wojciechowskiego, czy Ignacego Daszyńskiego. Ustalenie, z jakiego nurtu wywodzi się pewne środowisko, o rewizjonistycznym charakterze, raczej nie jest trudne.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: