Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
telewizja

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Gminie Istebna

W sobotę (2 marca) w Amfiteatrze "Pod Skocznią" w Istebnej miała miejsce kontynuacja obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Gminie Istebna. Wydarzenie miało charakter plenerowy, a w programie nie zabrakło m.in.: wspólnego odśpiewania hymnu, przeglądu pieśni patriotycznych w wykonaniu dzieci ze szkół z terenu Gminy Istebna, rekonstrukcji historycznej - walka Żołnierzy Wyklętych z grupą operacyjną z 1945 r.,(GRH Beskidy, 34 Pułk Strzelecki Gwardii, GRH Die Walküre) oraz poczęstunku przygotowanego przez KGW Jaworzynka. foto MJ
źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-03-03 14:44:17
oxjas1: Kosciol Katolicki jest jednym z glownych promotorow kultu Zolnierzy Wykletych. - Do jednego worka wrzucono zarowno tych, ktorzy chcieli zyc w wolnym i demokratycznym kraju, jak i tych, ktorzy marzyli o nacjonalistycznym panstwie katolickim mordujac niczemu winnych Polakow, niepasujacych do tej wizji. A prawda lezy po srodku. Z jednej strony bohaterowie tacy jak Rotmistrz Witold Pilecki, a z drugiej strony Bury czy Ogien, ktorzy przed zastrzeleniem pytali o narodowosc i wyznanie. Okreslenie ich jako bohaterow pomimo, ze zabijali za sama odmiennosc, nie moze byc akceptowane i gloryfikowane !
2024-03-04 11:40:30
koszor: Przecież wyraźnie widać, że masz problem z Kościołem Katolickim, a nie z Żołnierzami Wyklętymi. I w tym świetle dobierasz to co ci pasuje do twojej błędnej wizji. Idąc takim tokiem myślenia, można usprawiedliwić zbrodniczy naród niemiecki, bo przecież też byli tam ludzie przeciwni Hitlerowi.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: