Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
telewizja

Obejrzyj jak postawał mural upamiętniający Kopernika (wideo)

Inspiracją do jego stworzenia są obchody Roku Mikołaja Kopernika w Polsce, upamiętniające rocznicę jego 550 urodzin. W Czeskim Cieszynie jest już gotowy mural przedstawiający Mikołaja Kopernika.

Mural jest kopią obrazu Jana Matejki “Astronom Kopernik, czyli rozmowa z Bogiem”, stworzona przez artystę Macieja "Kamera" Szymonowicza.

Mural został zaprojektowany i wykonany z inicjatywy Fundacji Volens w ramach projektu “Dyplomacja publiczna 2023”, organizowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz dzięki wsparciu Funduszu Rozwoju Zaolzia.

Więcej o cieszyńskicvh muralach przeczytasz w artykule: Kopernik zerka ze ściany, a cieszynka "się maluje"

Zobacz wideo:

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-11-20 16:42:56
AntyklerForte+: Niech będzie pochwalony dobrze wydojony. Z tego co wiemy bo uczą o tym już w podstawówkach Kopernik był jednym z tych, co Panu Bogu jako pierwsi solidnie i pryncypialnie do de nakopali i strącili go z piedestału. Nie wiem czy artysta ten kontekst uwzględnił w swoim dziele, zobaczymy podyskutujemy. Natomiast informacja, że projekt został sfinansowany z publicznych pieniędzy przez ministra który na bazarach afrykańskich uruchomił na wielką skalę handel lewymi wizami Schengen skłania do refleksji: jak będzie wyglądała tego ministra i w ogóle całej tej władzy z Bogiem rozmowa, o ile oczywiście takowy istnieje i zechce z kimkolwiek rozmawiać? Kij czy drewno, z Panem Bogiem i Bóg zapłać za uwagę, co łaska.
2023-11-20 17:15:50
koszor: Tak, już 2000 lat strącają Boga i jakoś strącić nie mogą.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: