Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
telewizja

Oddano blisko 50 litrów krwi

Podsumowano XIX akcję krwiodawstwa "Zdaj egzamin z życia", która odbyła się we wtorek (02.04) na cieszyńskim Rynku. W wydarzeniu wzięli udział głównie uczniowie z 12 szkół z terenu powiatu cieszyńskiego. Z grupy 182 osób, które zgłosiły się do akcji, krew mogło oddać 109, co pozwoliło uzyskać prawie 50 litrów krwi.

W XIX akcji krwiodawstwa "Zdaj egzamin z życia" udział wzięli uczniowie z 12 szkół powiatu cieszyńskiego: Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika z Cieszyna, Liceum Ogólnokształcące im. Antoniego Osuchowskiego z Cieszyna, Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Ewangelickiego z Cieszyna, Zespół Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych z Cieszyna, Zespół Szkół Budowlanych im. Stefana Grota Roweckiego z Cieszyna, Zespół Szkół im. Władysława Szybińskiego z Cieszyna, Zespół Szkół Technicznych im. Pułkownika Gwidona Langera z Cieszyna, Szkoła Organizacji i Zarządzania z Cieszyna, Zespół Szkół Przyrodniczo-Technicznych z Międzyświecia, Zespół Szkół Technicznych z Ustronia, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych ze Skoczowa.

Podczas akcji krwiodawstwa można było zarejestrować się do banku niespokrewnionych dawców szpiku kostnego, odwiedzić szpital polowy z okresu II wojny światowej, wziąć udział w pokazach i szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej, a także wydrukować Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Straż Miejska w Cieszynie prowadziła znakowanie rowerów. W Domu Narodowym można było obejrzeć wystawę fotograficzną przedstawiającą zdjęcia z poprzednich edycji akcji i działalności PCK w latach powojennych na Śląsku Cieszyńskim. W pomoc przy organizacji akcji szczególnie zaangażowali się uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie. 

 

mat.pras./MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: