Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Odznaka dla dyrygentki

Srebrna, honorowa odznaka Chórów i Orkiestr trafiła do Joanny Sikory. Od 35 lat prowadzi chóry ewangelickie na Śląsku Cieszyńskim.

To była prawdziwa uczta duchowa. Wczoraj (25 marca) w ewangelickim kościele Jezusowym zabrzmiały przepiękne pieśni wielkopostne. W koncercie pasyjnym, przed publicznością wystąpiły Wyższobramski Chór Kameralny, Chór Mieszany Echo z Zebrzydowic oraz Ewangelicki Chór Kościelny. Dla dyrygentki tego ostatniego był to koncert szczególny. W jego trakcie została odznaczona srebrną, honorową odznaką Chórów i Orkiestr.
- Za 35 lat prowadzenia chórów ewangelickich na Śląsku Cieszyńskim, za propagowanie rozpowszechnianie kultury muzycznej, za rozśpiewanie serc na chwałę Bogu i radość ludziom – odczytywała laudację Jadwiga Sikora, dyrygentka zebrzydowickiego chóru.

- Jeszcze w rodzinnej parafii w Goleszowie mieliśmy zespół muzyczny, później na studiach podobnie. Później w Bażanowicach w parafii zrezygnowała dyrygentka. Mąż mnie poprosił, żebym na chwilę ją zastąpiła. I ta chwilka trwa już 35 lat. Później doszedł Cieszyn, zespół dziecięcy, młodzieżowy. Praktycznie całe moje życie związane jest z muzyką – mówiła portalowi ox.pl wyraźnie wzruszona pani Joanna.

Powyżej fragment utworu 'Oto drzewo krzyża' – Stanisława Moniuszki, w wykonaniu Ewangelickiego Chór Kościelnego. Wojciech Wantulok – organy, Piotr Sikora – tenor.

Obszerniejsze fragmenty koncertu będziecie mogli zobaczyć i posłuchać w Wielki Piątek i Wielką Sobotę na Portalu OX.pl

Jan Bacza

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: