Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ostatnia wystawa przed kolejnym lockdownem, czyli "o węglu i lodzie" Diany Lelonek

Od środy (17.03) w Galerii 12 Domu Narodowego można podziwiać wystawę Diany Lelonek „O węglu i lodzie”. Ze względu na obostrzenia wystawa nie rozpoczęła się oficjalnym wernisażem – zamiast tego na zwiedzających czekała artystka, która opowiadała o swoich pracach. O wystawę można było również zapytać kuratorkę - Barbarę Głydę, która podkreśla, że ma nadzieję na szybkie zniesienie obostrzeń i ponowne udostępnienie jej zwiedzającym jeszcze przed końcem, czyli przed 16 maja.

Diana Lelonek to artystka, która w swoich dziełach opowiada o pewnych procesach społecznych. Jej projekty to krytyczna odpowiedź na procesy nadprodukcji, niepohamowanego wzrostu i degradacji środowiska. Ten rodzaj sztuki to również aktywizm, ponieważ artystka stara się pokazać pewne prawidłości i uwidocznić problemy. Jako formy wyrazu używa nie tylko dzieł wizualnych, ale również dźwięków i materiałów wideo.

Na wystawie (która jest dostępna dla zwiedzający ze względu na obostrzenia do 19 marca w formie stacjonarnej) można zobaczyć obrazy, materiał wideo, instalację oraz usłyszeć topniejące lodowce. Ponowne otwarcie wystawy jest zależne od obostrzeń, w Galerii 12 prace artystki mają się znajdować do 16 maja.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: