Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
telewizja

Otwarcie Domu Przyrodnika

W pierwszy marcowy poniedziałek (01.03) drzwi Domu Przyrodnika wreszcie zostały otwarte dla zwiedzających. Interaktywne muzeum odwiedziły m.in. dzieci z haźlaskiej szkoły podstawowej i z lokalnego przedszkola a także indywidualni zwiedzający. Na zainteresowanych czekali przewodnicy.

Jak podkreśla hażlaski Gminny Ośrodek Kultury, nie było to właściwe otwarcie (to miało miejsce jesienią ubiegłego roku, jednak sytuacja pandemiczna uniemożliwiła wtedy udostępnianie budynku zwiedzającym), a tylko rozpoczęcie działalności po zniesieniu niektórych obostrzeń. Dom Przyrodnika obecnie będzie dostępny dla zwiedzających od wtorku do niedzieli.

Podczas poniedziałkowego otwarcia można było zapoznać się z ekspozycją oraz posłuchać o lokalnej faunie i florze oraz o dawnych zwyczajach – w Domu Przyrodnika mamy interaktywną ekspozycję, która opowiada między innymi o uprawianych w regionie roślinach. Na antresoli można dowiedzieć się nieco więcej o sekretnym życiu pszczół. Jeżeli sytuacja na to pozwoli, wystartujemy również z warsztatami dla dzieci i nie tylko – mówiła Barbara Kuchta, która odpowiada w Domu Przyrodnika właśnie za część warsztatową oraz za oprowadzanie.

Pierwszym poniedziałkowym zwiedzającym był wójt Grzegorz Sikorski, który otrzymał bilet numer jeden i opowiedział nieco o historii obiektu. 

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-03-02 09:52:08
chlodny1: toć to Wiceprzewodnicząco rady gminy w Hażlachu, to już nima bezrobotnych co by mieli kwalifikacje, żeby ludków tam oprowadzać? Swoich tam Wójt wcisko, no szpatnie
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: