Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Petycja w sprawie Bukowej w Wiśle

W piątek 6 marca odbyła się konferencja prasowa burmistrza Wisły poświęcona głównie najgorętszemu w ostatnim czasie tematowi kilkuetapowej budowy aparthotelu przy ulicy Bukowej w Wiśle.

Jak poinformował burmistrz Tomasz Bujok, drzwi wiślańskiego magistratu są otwarte dla każdego kto chce zabrać głos w sprawie. Zwrócił jednak uwagę, że uczestnicy internetowych dyskusji głównie z facebookowego profilu Ratujmy Bukową w Wiśle osobiście na rozmowę do niego nie dotarli pomimo zaproszenia. Przy okazji piątkowej konferencji prasowej przedstawiciele przeciwników budowy na Bukowej złożyli na ręce burmistrza petycję w tej sprawie i zadeklarowali przybycie z podpisaną listą poparcia.

Petycja jest dostępna tutaj - STOP przeskalowanym budowlom w Wiśle! 

Poniżej całość wypowiedzi burmistrza Tomasza Bujoka z konferencji na temat inwestycji.

źródło: ox.pl
dodał: tede

Komentarze

15
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-03-07 22:17:27
Selma: Na zdjęciach widać, że inwestycja nie ma absolutnie żadnego wpływu na środowisko :D
2020-03-07 23:01:45
krzysztofmn: proszę bardzo, oto Polska protestująca: w Cieszynie przeciwko przekaźnikowi, w Strumieniu przeciw pendolino, w Wiśle przeciwko hotelom i apartamentom - w maju czeka nas kumulacja, cała Polska zaprotestuje przeciw rządom bolszewików i belwederskiej marionetce, i będzie po zawodach [no chyba, że zaczną się protesty przeciwko telefonom komórkowy, jeżdżeniu koleją i wczasom all inclusive シ]
2020-03-08 09:00:11
tom lem: Biedny burmistrz, cierpi na rozdwojenie jaźni lub "chciałbym ale boję się" //https://youtu.be/Cf766TqhZ2Q?t=190// - tak wyglądz odpowiedzialność za pjastowanie wysokiego stołka. Jestem bardzo ciekawy, czego się spodziewają protestujący - przy prawie skończonej kubaturze pierwszego etapu - ROZBIÓRKI?!
2020-03-08 09:02:53
tom lem: Nigdy nie wiadomo, czy się wspólnie nie będzie "pja-stować" jakiejś imprezy;-)
2020-03-08 10:39:28
Wiederholec: Ustroń, Wisła to już od paru ładnych lat miejscowości służące do "rozrywki" a nie do odpoczynku. Pełno w nich budynków, szopek, straganów nie pasujących do krajobrazu. Jeżeli chce się odpocząć na łonu natury to trzeba jechać w Beskid Żywiecki lub na Słowację.
2020-03-08 18:21:56
krzysztofmn: no i święte słowa, wiederholec - a jeśli kto chce rzekę kijem zawracać, to któż takiemu zabroni... Wisła to od dawna n a j b r z y d s z e polskie uzdrowisko, a nowe hotele mogą ten stan rzeczy jedynie poprawić
2020-03-08 19:35:13
Halos: Biedni, ciągle wierzą, że zatrzymają budowę w którą ktoś zainwestował tak na oko 50 mln złotych :) Minister nie zatrzymał budowy zamku w Puszczy Noteckiej, a Burmistrz Wisły zatrzyma hotel w Wiśle? hahaha :D
2020-03-08 20:37:17
krzysztofmn: halos - tu nie o budowę chodzi a o to, żeby pokrzyczeć i na siebie zwrócić uwagę
2020-03-09 11:03:52
GusGus: Najpierw górale wprowadzają u siebie Plan Zagospodarowania Przestrzennego w którym przewidują tereny pod zabudowę pensjonatową, hotelową, turystyczną na zboczu Bukowej a później ci sami górale oburzają się kiedy znajdzie się poważny inwestor w ten właśnie sposób wykorzystujący ten teren. Niestety są plusy i minusy rozwoju turystycznego miejscowości. Plusem jest wzrost zasobności materialnej miasta i mieszkańców( wyobraźcie sobie jaki podatek wpłynie do UM z tej inwestycji, ilu miejscowych znajdzie pracę, ile kasy Ci turyści zostawią każdego dnia w Wiśle w knajpach i sklepach) a minusem niestety tłok na drogach i zabudowywanie terenu i problemy wynikające z nagromadzenia dużej ilości turystów w małej miejscowości. Ale to od mieszkańców przecież zależy czy w Polityce Przestrzennej i Planowaniu Przestrzennym zaplanowali skansen i zakaz lokalizacji nowej zabudowy, parki krajobrazowe i ochronę przyrody, czy też chcą rozwoju turystycznego miejscowości. Przecież osoby które były posiadaczami terenów obecnie zabudowywanych też pochodziły z Wisły, sąsiednie działki na Bukowej jeszcze nie zabudowane też są pewnie Wiślan. Ciekawe czy też są przewidziane na wniosek właścicieli pod zabudowę, czy też właściciele zawnioskują o ich przekwalifikowanie pod tereny rolne i leśne z zakazem nowej zabudowy? Ciekawe czy osoby podpisujące się pod protestem swoje działki które mają w Wiśle wyłączyli na swoją prośbę z terenów pod zabudowę?
2020-03-09 11:19:59
Halos: GusGus: bardzo dobrze powiedziane. Kto uchwalał Plan Miejscowy? Wiślanie! Kto sprzedał działki inwestorowi? Wiślanie! Sami sobie są winni tego co się dzieje! Nie Inwestor, nie Starostwo które wydaje decyzje pozwolenia na budowę, tylko oni sami! I tyle w tym temacie!
2020-03-09 11:36:41
GusGus: Ale ja nawet nie twierdzę, że oni są winni. Wręcz przeciwnie. Można Wiśle tylko pogratulować rozwoju. Wydaje mi się, że sąsiednie miejscowości dały by sporo żeby tego rodzaju, ogromne inwestycje, z najbardziej luksusowymi pięciogwiazdkowymi hotelami pojawiły się u nich. Ciekawe jakby wyglądała Wisła gdyby nie pojawiły się w niej poprzednie duże inwestycje jak np. Hotel Gołębiewski, Hotel Stok, nowe wyciągi itd.
2020-03-09 12:34:43
Halos: GusGus: "winni" w sensie mają to wszystko we własnych rekach prawda? Ja nie oceniam, czy to dobrze, że to się buduje czy źle dla Wisły. Niech sobie Wiślanie oceniają co jest dla nich dobre. Mówię tylko o samym mechanizmie inwestowania na danym terenie. Plan pozwala? Działki można kupić? To się buduje i tyle!
2020-03-09 12:38:16
GusGus: Tak właśnie.
2020-03-09 18:12:12
krzysztofmn: ...czyli żeby pokrzyczeć i na siebie zwrócić uwagę, c.n.d. シ
2020-03-09 19:34:32
babajaga52: Wszystko można by było ,ale z głową.Jak to się ma do tego krajobrazu,takie molochy postawić?.Nie można było maks.5-cio piętrowe budynki zaprojektować???? Będzie to wyglądać jak Manhattan w Ustroniu.Ten, kto zatwierdził plan zagospodarowania przestrzennego-nie ma wyobraźni przestrzennej.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: