Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
telewizja

Piotr Żyła - mieszkaniec Wisły

Uwielbiam loty narciarskie, to coś wspaniałego dla skoczka. To ogromna frajda, jest dużo więcej adrenaliny na lotach - mówi Piotr Żyła złoty medalista w skokach narciarskich z Oslo.
Piotr Żyła miniony weekend długo będzie wspominał. Wszystko dzięki bardzo dobremu występowi w Oslo. Przypomnijmy, dzięki dwóm dobrym skokom, skoczek z Wisły zajął - ex aequo z Austriakiem Gregorem Schlierenzauerem - pierwsze miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich.
 
Koszulek czy breloczków z podobizną Żyły w Wiśle jeszcze nie kupimy. Mam nadzieję, że po Małyszomanii nie będzie u nas Żyłomani – dodaje z błyskiem w oku Żyła. Jak dodaje - po sukcesie w Oslo trochę poświętowaliśmy z kolegami, ale trzeba było szybko wracać do domu.
Nic dziwnego, już dzisiaj Kadra Polski leci na ostatnie zawody w skokach. Loty tym razem w słoweńskiej Planicy. Tutaj w najbliższy piątek i niedzielę odbędą się skoki indywidualne. W sobotę konkurs drużynowy.
 
Ostatni sukces skoczka spowodował, że zawodnikiem zaczęło interesować się wiele mediów. Podając przy okazji różne wersje jego miejsca pochodzenia. Ustroń, Cieszyn a jedna z redakcji mówiła nawet o Podhalu. W związku z błędnymi informacjami podawanymi przez niektóre media, prostujemy i informujemy, iż Piotr Żyła jest skoczkiem z Wisły. Piotr jest na stałe mieszkańcem Wisły, jest tutaj zameldowany i reprezentuje tutejszy klub – takie oświadczenie wydał wczoraj Urząd Miejski w Wiśle. Cóż, o swoje trzeba dbać.
 
Zapraszamy do oglądnięcia wywiadu z Piotrem Żyłą, który zarejestrowaliśmy wczoraj w Klubie Sportowym Wisła - Ustronianka.
 
Jan Bacza
źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: