Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
telewizja

Pociąg do wina, czyli winobranie w Valticach

Już w najbliższą sobotę (01.10) z Czeskiego Cieszyna wyruszy pociąg do wina, a dokładnie do miejscowości Valtice. Właśnie tam będzie miało miejsce coroczne winobranie na które serdecznie zapraszają Filip Hlavinka przewodnik z Grono Tour, Burmistrz Miasta Valtice Pavel Trojan oraz Silvie Kiclová event manager CHÂTEAU VALTICE.

Śląskie Stowarzyszenie Kolejowe, Cieszyński Szlak Wina, Euroregion Śląsk Cieszyński oraz Grono Tour zapraszają na wycieczkę pociągiem na coroczne winobranie w Valticach już w najbliższą sobotę 1 października. Dojazd do Valtic gwarantuje Slezsky Zeleznicni Spolek - pociąg turystyczny z lat 80- tych, który wyrusza z Czeskiego Cieszyna o godzinie 8.14. Powrót, tego samego dnia z Valtic o godzinie 19.15, przyjazd do Czeskiego Cieszyna o godzinie 21.51 - zaprasza Marcin Lipski prezes Stowarzyszenia Cieszyński Szlak Wina.

Coroczne święto wina w Valticach oferuje tegoroczne wina z Moraw, świeżego burczaka, bogaty program muzyczny, a wszystko w scenerii bajecznego starego miasta i majestatycznego valtickiego zamku otoczonego morawską przyrodą.

Cennik na przejazd pociągiem w obie strony:

Czeski Cieszyn – Valtice – Czeski Cieszyn
Dorosły: 600 koron / 120 złotych
Dziecko 3-15 lat: 300 koron / 60 złotych
Dziecko do 3 lat: bezpłatnie (bez miejsca siedzącego)
Rower: 200 koron / 40 złotych
Cennik na wstęp na valtickie winobranie:

Dorosły: 390 koron / 78 złotych
Dziecko do lat 15: wstęp wolny
Uwaga! Cena obowiązuje tylko przy zakupie biletów online. Przy zakupie bezpośrednio przed imprezą bilet kosztuje ok. 500 koron czeskich (ok. 100 złotych).

Zakup biletów na stronie www.slezskyzeleznicnispolek.cz (można zarezerwować od razu zarówno pociąg, jak i bilet na winobranie) – tutaj 

W pociągu będzie można skorzystać z oferty przekąsek, organizatory gwarantują również wagon do przewozu rowerów. W pociągu akceptowane są zarówno PLN, jak i czeskie korony (płatność tylko gotówką).

Więcej informacji: www.slezskyzeleznicnispolek.cz, e-mail: kontakt@slezskyzeleznicnispolek.cz, telefon: +420 727 933 100.

 

Zobacz również relację z I winobrania w Cieszynie z zapowiedzią wycieczki do Valtic tutaj 

Materiał filmowy udostępniony dzięki Grono Tour 

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: