Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Pościg ulicami Ustronia. Zarekwirowano 3 kg narkotyków! (wideo)

Uciekał ulicami Ustronia, został zatrzymany przez policjantów. Jak informuje policja, 24-latek, który kierował autem, był pod wpływem dopalaczy. To nie wszystko w jego mieszkańcu zabezpieczono różnego rodzaju substancje psychoaktywne, m.in. ponad 2 kg środków odurzających oraz marihuanę, z której można było sporządzić ponad 420 dilerskich działek. Podejrzany został już aresztowany.

Szczegóły akcji dokładnie opisuje asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji. - zaczęło się od kontroli drogowej. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie wydali kierującemu bmw sygnał do zatrzymania, wskazując miejsce, gdzie miała nastąpić kontrola. Kierowca zjechał tam, ale po chwili zmienił zdanie i zaczął uciekać. Pościg nie był łatwy, ponieważ bmw, kierowane przez 24-letniego mieszkańca powiatu cieszyńskiego, pędziło w terenie zabudowanym, z prędkością ponad 140 km/h

Kierowca nie stosował się do żadnych znaków i ograniczeń, wyprzedzając inne pojazdy na skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych. Ustawione blokady zmusiły kierowcę do zmiany kierunku jazdy. W trakcie ucieczki doprowadził on do kolizji z innym pojazdem, ale mimo tego nadal próbował uciekać.

- Widząc, ze nie ma szans na dalszą ucieczkę autem, wysiadł z niego i postanowił kontynuować ucieczkę pieszo. Natychmiast został jednak zatrzymany przez policjantów i obezwładniony. 24-latek zachowywał się w sposób wskazujący na obecność w organizmie alkoholu lub innych, podobnie działających środków. Jak się okazało, był on pod wpływem najprawdopodobniej dopalaczy. Przy sobie miał prawie 50 gramów środków odurzających – informuje Pawlik.

Mundurowi przeszukali jego mieszkanie gdzie znaleźli ponad dwa kilogramy zabronionych środków psychoaktywnych, 420 gramów marihuany oraz kilkadziesiąt tysięcy złotych, które najprawdopodobniej pochodziły z transakcji narkotykowych. - W jego mieszkaniu mundurowi zabezpieczyli również inne substancje chemiczne, które zostały przekazane do policyjnego laboratorium kryminalistycznego w celu ich analizy – dodaje Pawlik.

24-latek stracił prawo jazdy i usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.

(red.)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-04-09 13:24:34
antyfaszysta.: Narkusy to faszyści!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: