Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
telewizja

Posłuchaj znanego człowieka….

"Posłuchaj znanego człowieka, co złego na drodze Cię czeka”- tak brzmi nazwa kampanii promującej bezpieczeństwo na drogach, w której osobowości ze świata sportu, muzyki, kabaretu i mediów, komentują filmy ukazujące niebezpieczne sytuacje drogowe.

Wśród osób którzy przyjęli zaproszenie do akcji drogówki, są Adam Małysz i Kajetan Kajetanowicz. Pomysłodawcami i organizatorami akcji są policjanci zajmujący się profilaktyką w zakresie ruchu drogowego. Inauguracja odbył się 10.06. Gośćmi specjalnymi byli rajdowcy Kajetan Kajetanowicz i Maciej Giemza.

Jak podkreślają śląscy policjanci, w ponad 90% przypadków przyczyną zdarzeń drogowych jest błąd ludzki. Sytuacja ta skłoniła mundurowych ze śląskiej drogówki do przygotowania działań profilaktycznych za pośrednictwem środków masowego przekazu, mediów społecznościowych i sieci internetowej.

Do udziału w nowej kampanii pn. “Posłuchaj znanego człowieka, co złego na drodze Cię czeka” zaproszone zostały znane ze świata sportu, muzyki, kabaretu i mediów osoby. Pozytywnie na zaproszenie odpowiedzieli: Jerzy Ciurlok, Kabaret Czesuaf, Krzysztof Hanke, Krzysztof Jankowski, Jarosław Juszkiewicz, Kajetan Kajetanowicz, Piotr Kupicha, Łukasz Piszczek, Jakub Przygoński, Maciej Giemza, Adam Małysz, Mariusz Kałamaga, Mikołaj Marczyk, Karolina Pilarczyk Krzysztof Respondek, Teresa Werner, Maciej Wisławski, Marcin Wyrostek, Bartosz Zmarzlik. To właśnie te znane i lubiane osoby skomentowały niebezpieczne sytuacje na drodze ukazane na filmach nagranych przez policyjne wideorejestratory, mobilne centra obserwacji, a także te przesyłane przez użytkowników śląskich dróg na policyjną skrzynkę “STOP - agresji drogowej”.

Film z komentarzem Kajetana Kajetanowicza powyżej.

(red)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: