Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
telewizja

Prezydent z księżmi na zamku

'Jesteśmy dziećmi tego samego Boga' - mówił podczas noworocznego spotkania przedstawicielami Kościoła Rzymskokatolickiego i Ewangelicko - Augsburskiego, prezydent RP Bronisław Komorowski. Spotkanie odbyło się dzisiaj, w niedzielę przed południem w Rezydencji Prezydenta w Wiśle.
 
Pozdrawiam wszystkie rodziny, wszystkie Kościoły, wszystkich ludzi dobrej woli, którzy mają potrzebę okazywania publicznie tego, że trwają przy wierze przodków, że trwają przy obyczajach. A tu na Śląsku Cieszyńskim, że w sposób szczególny zawsze trwali przy polskości. I to warto powtarzać w całej Polsce, aby i cała Polska lepiej rozumiała historię własną poprzez lepsze też rozumienie historii Kościoła Luterańskiego w naszym kraju. – mówił do zebranych przezydent Bronisław Komorowski
 
Spotkanie rozpoczęło się modlitwą ekumeniczną w kaplicy św. Jadwigi Śląskiej. Później prezydent z małżonką Anną, uczestniczyli w spotkaniu noworocznym z reprezentantami obu Kościołów.
 
Kościół luterański na Śląsku Cieszyńskim był związany z polskością, zachowano tutaj język polski. (...) Z tego terenu pochodzi wiele znanych rodów i znanych Polaków, którzy walczyli o polskość (...) Jesteśmy dumni z naszych korzeni i naszej polskości. – mówił podczas spotkania biskup Jerzy Samiec, Zwierzchnik Kościoła Ewangelicko - Augsburskiego w RP.
 
Z powodu innych obowiązków pasterskich, bp Tadeusz Rakoczy nie mógł osobiście uczestniczyć w spotkaniu z prezydentem – mówił zebranym ks. prof. Tadeusz Borutka, Dyrektor Instytutu Teologicznego w Bielsku-Białej, który w imieniu zwierzchnika diecezji bielsko – żywieckiej złożył życzenia prezydentowi.
 
Spotkanie uświetnił występ Wyższobramskiego Chóru Kameralnego. Prezentujemy filmowy skrót spotkania.
 
Jan Bacza
 
źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: