Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
telewizja

Protest w obronie Polskich Lasów Państwowych lub Dwie grupy pikietujących i jeden minister

Dwie grupy pikietujących i jeden minister. W Nadleśnictwie Bielsko w czwartek (20.06) odbyły się konsultacje w sprawie wycinki drzew w lasach wokół miasta. Wśród zaproszonych gości byli także leśnicy ze Śląska Cieszyńskiego, bo problem dotyczy lasów także tutaj o czym więcej w materiale filmowym Foto MJ
źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

11
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-06-21 07:01:33
św. Patryk.: Kto jak kto, ale leśnicy faktycznie mają czego bronić. Od dekad rozpanoszeni na naszym narodowym majątku, praktycznie bez żadnego nadzoru i kontroli. Za czasów PiS patologia sięgnęła szczytów, pieniądze z grabieżczej wycinki naszych lasów szeroka strugą płynęły na kampanie wyborcze PiS-ich politykierów, a na tłuste etaty w LP PiS pakował bez umiaru i bezczelnie całe hordy ziomów, pociotków, szwagrów i znajomków. "Rodzina na swoim", tak to nazwali i dodawali, że im sie NALEŻAŁO.
2024-06-21 07:01:41
św. Patryk.: Zarządzanie gospodarką leśną pod psem - wyciąć byle więcej i byle szybciej, żeby było na spełnienie żądań PiS i na jedne z najwyższych płac w gospodarce. Po przejściu ekip wynajmowanych przez LP do wyrębu nasze lasy wyglądają jak poligony wojskowe po ćwiczeniach armii pancernych. Stały element krajobrazu wtedy to butelki po wódce i puszki po piwie. A potem sadzą nowy las - słupków z tabliczkami "Zakaz wstępu do lasu". Rezerwaty? okazy przyrodnicze, gatunki chronione? - oficjalnie się potrafią śmiać z tego jaśnie panowie z LP. Zakazy i nakazy są dla ciemnego ludu, oni w lesie robią co chcą i nikt im nie podskoczy. Tak było i tak jest. Najwyższa pora skończyć z tym parchem jakim są Lasy Państwowe, rozkurzyć zasiedziałe tam towarzystwo tłustych kotów, odebrać szkodnikom nasz majątek.
2024-06-21 07:04:19
św. Patryk.: A kiedy w obronie status quo LP stają biskupi, to sprawa zaczyna już mocno cuchnąć siarką i padliną, jak w każdym przypadku kiedy zblazowani i zdegenerowani polscy purpuraci dają głos.
2024-06-21 08:49:38
MILANELLO: Patryk Św:problem w tym że nima już PIS? Także trochę nie na czasie piszesz A jak myślisz że teraz jest lepiej to raczej się mylisz? Pamiętaj że póki w tym kraju wygrywa POPIS to nic dobrego nas (szaraków) nie czeka Tu trzeba realnej Trzeciej (pierwszej) siły!
2024-06-21 12:19:56
Edward_Sanetra: Jak już się państwo leśnicy i leśniczki naprotestują to zapraszam do lasu "Kamieniec" w Ogrodzonej. Posprzątacie śmieci które tam bodaj od pół roku w workach leżą. Las "Dębina" dzieci szkolne kiedyś obeszły i osprzątały, worki ze śmieciami sam usunąłem bo to obrzydliwy widok był. Te lasy co miały być rezerwatami zamieniacie konsekwentnie w śmietnik i dewastujecie, Bociana czarnego skutecznie wypłoszyliście. Terminy wyrębu was uważacie nie dotyczą. Byle więcej wyciąć, kasa się liczy. Wycinacie nawet pomnikowe dwustuletnie okazy buków z których tylko opał, sadzicie gałązki liche, premia widać najważniejsza. Wstyd.
2024-06-21 12:21:46
Edward_Sanetra: @ MILANELLO - tu jest coś na czasie: https://wiadomosci.onet.pl/kraj/sa-wyniki-audytu-w-lasach-panstwowych-zawiadomienie-w-sprawie-11-osob/41frzpb
2024-06-21 12:25:09
Edward_Sanetra: "Wyniki audytu dotyczą działań Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych, a dokładnie środków wydawanych na prawicowe i katolickie media oraz podmioty spółki Polska Press. Do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez 11 osób. Zastępca dyrektora generalnego Lasów Państwowych Jerzy Fijas przekazał, że wydatki realizowane za pośrednictwem Centrum Informacji sukcesywnie rosły, a "uderzający" przyrost nastąpił w 2023 r. Budżet na działania medialne w ub.r. wzrósł o prawie 1000 proc. Środki otrzymywały konkretne tytuły prasowe, m.in. "Do Rzeczy" i "Sieci". Środki płynęły z Lasów, ale inicjatywy dotyczące przepływu środków i zawierania umów nie wynikały z oczekiwań Lasów, ale tych podmiotów. Wśród zarzutów pojawiły się: niegospodarność, łamanie zasada prawa zamówień publicznych, przekroczenie uprawnień i oszustwa."
2024-06-21 12:35:11
Edward_Sanetra: To wierzchołek góry lodowej. LP to największy leśny szkodnik. Organizacja poza społeczną kontrolą, zaplecze finansowe i organizacyjne polityków i kościoła. De facto prywata uwłaszczona na wielomiliardowej wartości narodowym majątku. Czas rozkurzyć to towarzystwo. Puszcza Białowieska czy Puszcza Karpacka i dewastacja jakiej tam się dopuszczają wołają nie tylko o pomstę do nieba ale przede wszystkim o prokuraturę. My w powiecie, w naszym sąsiedztwie mamy ledwie kilka procent lasów. Szkodnika LP trzeba z nich usunąć. Żaden owad, żadne zwierzę nie czyni w lasach tyle szkód co ekipy wynajmowane przez leśników do wyrębu.
2024-06-21 12:44:49
MILANELLO: Edward_Sanetra: ale jak najbardziej jak będą dowody że ludzie PIS kradli i niszczyli lasy państwowe to do PAKI! Chodzi o to czy aby teraz jest wszystko ok?
2024-06-21 12:58:17
Edward_Sanetra: @MILANELLO: z tego co wiem w regionalnych LP rządzi dalej ta sam ekipa co przed wyborami i śmieci leżą tam też od jesieni co najmniej. Więc nie, nie wydaje mi się, żeby było ok. Tak jak zdecydowana większość Polek i Polaków czekam na szybkie zmiany w tym zakresie, dobre zmiany. I nie tylko w LP są takie zmiany potrzebne, praktycznie w każdej rządowej agencji i instytucji także w naszym powiecie wciąż tkwią niekompetentny partyjny desant PiS. Informacje o audycie wewnętrznym w LP podałem, zobaczymy co z tym zrobi prokuratura.
2024-06-21 13:00:33
Edward_Sanetra: Dla przykładu: PiS potrafił w ciągu godziny zwolnić ponad tysiąc kierowników oddziałów ARiMR - nie wiem czy należy teraz w podobnym trybie ich pozwalniać czy na spokojnie zweryfikować ich kwalifikacje i kompetencje. Może raczej nie należy naśladować barbarzyńców, ale na to trzeba czasu.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: