Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Przyszłość SP4 - rozmowy trwają

W poniedziałek (04.03) w sali sesyjnej cieszyńskiego Ratusza, Burmistrz Cieszyna spotkała się z dyrektorami placówek oświatowych. Temat którego nie mogło zabraknąć to przyszłość Szkoły Podstawowej nr 4. W spotkaniu wzięła udział również grupa nauczycieli oraz rodziców uczniów uczęszczających do tej placówki. Nie podjęto żadnych decyzji. W najbliższym czasie odbędzie się jednak kolejne spotkanie w sprawie SP4.

Zobacz również całą relację z drugiej części spotkania, które odbyło się w poniedziałek (04.03) w cieszyńskim Ratuszu. 

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

19
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-03-06 20:11:31
doler: Taka mamy demografie że szkoły sa pełne do połowy. Zrozumiale sa pretensję rodziców ale wyjścia nie ma. Sp 4 lezy pomiędzy dwiema dużymi szkolami sp 1i 5 z punktu logistyki do dzieci to niema większego znaczenia iść 300-400m dalej. A budynek bedzie mozna jeszcze zagospodarowac oddajac go czy dzierżawiac starostwu. No albo poprosić rodziców o wiekszy przyrost naturalny... ;] To nie bedzie problemu pustych szkół. Ale ni lepiej miec kota pieska albo rybki mniej problemu niż z dziećmi no albo ewentualnie 1 i to najlepiej by tesciowie wychowali albo telefon i fb. Bo samemu ciezko po pracy silka zumba pilatesi inne sraty pierdaty kto by dziecka chowal not trendy Bu haha. Dobrej nocy.
2019-03-06 20:41:53
tom lem: Zgadnij kto to - na zdjęciu zawsze uśmiechnięta, w dyskusji opryskliwa i lawirantka, rozpoczyna zdanie od Szanowna Pani, Szanowny Panie?
2019-03-06 20:43:20
bronek91: Potencjalne przekazanie budynku powiatowi, sugerowane ze strony internautów od samego początku nagłośnienia sprawy, traktowane przez niektórych było jeszcze niedawno jak teoria spiskowa....
2019-03-06 20:52:48
bronek91: Zachowując konsekwencję, biorąc pod uwagę stopniowe „zwijanie się” prowincji w Polsce, oraz wraz z potencjalnym wzrostem geriatrii w regionie, proponuję odpowiednio wcześniej rozważyć możliwość złożenia propozycji kompetentnemu organowi propozycji reorganizacji zasadniczego podziału administracji, rozumianego jako likwidację części samorządów. Oczywiście dla zachowania OSZCZĘDNOŚCI. Prywatyzację obsługi administracyjnej w urzędach, także dla oszczędności, prywatyzację szpitali i wprowadzenie podatku katastralnego oraz powołanie specjalnych wydziałów, do spraw geriatrii.
2019-03-06 21:46:55
Selma: Szanowna pani, szanowna pani... już mi się niedobrze robi. Nie zrobimy oszczędności, bo przecież musimy mieć stanowiska (i np. dwóch wiceburmistrzów).
2019-03-06 21:55:37
tom lem: ....Szanowna Pani, Szanowny Panie niektórym się wydaje że to oznaki dobrego wychowania ale przesada jest chyba oznaka arogancji wobec interlokutora, przynajmniej oznaką marnego wychowawcy lub nauczyciela polskiego w szkole podstawowej a zwłaszcza średniej.
2019-03-06 22:55:01
rainman: SP4 to wzorcowa szkoła z optymalną ilością uczniów i to SP4 powinna być przykładem dla innych szkół a nie na odwrót. W debacie wielokrotnie słychać pośrednio argument, że spadek liczby dzieci oznacza wzrost kosztów stałych utrzymania budynku. A przecież liczba dzieci nie ma tutaj nic do rzeczy. Koszt utrzymania budynku będzie taki sam - bez znaczenia czy będzie uczyło się jedno dziecko czy sto. Po prostu zarówno miasto jak i powiat dostrzegły możliwość załatwienia dwóch spraw jednym ostrym posunięciem - w pierwszym roku trwania kadencji. Miasto przeniesie uczniów do innych szkół a Kopernik zyska nową przestrzeń. Tymczasem odrobina wysiłku i - jeśli już - można byłoby pomyśleć choćby o podzieleniu obecnego budynku SP4 tak aby 33% użytkował Kopernik a resztę pozostawić SP4 (w najgorszym wypadku). Likwidować jest zawsze bardzo łatwo.
2019-03-07 00:09:20
Władek na skuterze: Jestem wladek i jezdze na skuterze i jestem nieuprzejmy-widze ze nauczyciele bronia szkoly to jeszcze niech zaczna moze strajkowac?moj pomysl na strajk nauczycieli jest taki aby uczniowie i rodzice ktorzy ich nie popieraja zaczeli wcześniej protestowac -
2019-03-07 07:07:52
wyśmienity cwaniaczek: a na co się tak napalacie .. DECYZJA JUŻ DAWNO ZAPADAŁA A PROSTYM POLOKOM CIESZYNIOKOM SIĘ MYDLI OCZY !!!!!... KTO POTRAFI LICZYĆ I KOMU PO DODAWANIU 2+2 WYCHODZI 4 TEN WIE , ŻE TA BUDA BĘDZIE ZAMKNIĘTA A PERSONEL DO BIEDRONKI, LIDLA LUB KAUFLANDU..
2019-03-07 08:36:33
jo_je_stela: Szanowni Państwo, pomijając fakt, że miasto powinno rozwijać WSZYSTKIE szkoły w Cieszynie i dbać o napływ uczniów z poza miasta a tego nie chce robić, nie chcąc atakować szkół, bo każda z nich ma swoje zalety i powinniśmy dzieciom dać szansę na rozwój w przyjaznych, niprzeludnionych szkołach, chciałem poinformować szanownych czytelników portalu OX, że Pani Burmistrz pomijając Radnych Cieszyna "podjęła decyzję o likwidacji SP4" mając dane o tym że SP4: - jest najtańszą szkołą w centrum Cieszyna, również w przeliczeniu na 1 ucznia, - wymaga najmniejszych nakładów finansowych na remonty - np: wg planów, w przyszłym roku SP4 potrzebuje 69 000 zł a SP5 i SP1 - każda około 450 000 zł, - w szkołę miasto zainwestowało w ostatnich 3 latach ponad 2 miliony zł. - toż to chyba niegospodarność oddawać za darmo doinwestowany budenek. - od wielu lat ma największą liczbę chętnych dzieci, które chcą do niej chodzić, ale nie może ich przyjąć choć ma jeszcze miejsce na kolejny oddziały - np: ostatnie dwa lata, to chętni na ponad dwa oddziały - szkoła otwiera 1 oddział - demografia wg GUS, statystyki lokalne pokazują, że dzieci w Cieszynie nie będzie ubywać - chyba, że Pani Burmistrz będzie zamykać szkoły i już nikt tu nie będzie chciał tu mieszkać Dziwne, że reporterzy OX nie podają w artykule argumentów rodziców i nauczycieli, trzymają retorykę Pani Burmistrz, choć ewidentnie nie chce ona podejmować merytorycznej dyskusji i nie ma żadnych rozsądnych argumentów, aby obronić swoją decyzję. Pozostawię Państwa z ciekawostką. Jeśli Powiat przejmie budynek i naraz jakimś dziwnym trafem zgłosi się prywatna szkoła, przedszkole czy jakikolwiek inny biznes związany z edukacją, to może go użytkować zgodnie z przeznaczeniem bez ponoszenia opłat za wynajem...takie mamy prawo. Życze wszystkim miłego dnia :)
2019-03-07 17:12:28
Wiederholec: Zlikwidować szkołę można szybko i w łatwy sposób. Czy ktoś jeszcze pamięta o najlepszej w regionie szkole technicznej TME? Chciałbym wiedzieć co pani Staszkiewicz zrobi po likwidacji SP4. Czy rzeczywiście likwiduje szkołę by zrobić miejsce dla prywatnej placówki edukacyjnej?
2019-03-07 17:21:11
doler: Kto pod kim dolki kopie....argumenty same rozwalają powyższa retorykę. Skoro miasto ostatnio wydało kilka mln zl na sp 4 czy nie jest logiczne ze szkoła musi miec najmniejsze koszty remontowe bo jest wyremontowana... i zarazem najmniejsza? To chyba oczywiste. Nie ma co wchodzić w logike działania magistratu bo jej nie ma.... Remontowac i zamykać. To samo tyczy się sp 7 mieli ja zamykac niedawno a co robia...buduja sale za kilka mln...i gdyby nie dzieci z Gumien to juz dawno by ja zamkneli. Tzn oficjalnie dzieci z Gumiem maja adresy zameldowania w Cieszynie
2019-03-07 17:58:18
bronek91: Dobrze wiemy, kto decyduje, po czyjej stronie jest „słuszność” i niewątpliwie nie mam tu na myśli miejscowego samorządu, czyli mieszkańców. Choć teoretycznie wygląda to nieco inaczej. Do następnych wyborów daleko, zatem czas jest odpowiedni dla przeforsowania, nawet wbrew woli mieszkańców i pomimo braku uzasadnionych argumentów paru niewygodnie społecznie rozwiązań. Podejrzewam, iż decydenci zakładają, iż wyborcy za 4,5 roku zapomną (politycy pamięć wyborców oceniają na 2 lata), podwójny rocznik jakoś się prześlizgnie, a następnie potencjalnie przejęty budynek stanie się być może zbędny. Akurat, aby posunąć za bezcen, najlepiej w ręce prywatne w imię NEOLIBERALNEJ DOGMATYKI. Następnie co można powiedzieć wyborcom, jak staną przed faktem dokonanym, → PRZECIEŻ TO JUŻ SIĘ STAŁO!→ Pomyślmy o przyszłości… Niemożliwy jest powrót do stanu wcześniejszego. NAJWAŻNIEJSZE, ABY „OSZCZĘDNOŚCI” SIĘ ZGADZAŁY!
2019-03-07 20:21:11
krzysztof.mm: całkiem niedawno dowiedzieliśmy się, że PiS-owska władza obcięła o 20% subwencje oświatowe w województwie śląskim - pytajcie PiS-owskiego aparatczyka Kawuloka o brakujące pieniądze i nie dziwcie się, że trzeba szkołę zamknąć
2019-03-07 21:21:03
tom lem: Co tu gadać według krzysztof-ka i Szanownej Pani zawsze winny jest PIS. Dowiedzieliśmy się o 10 % pomyłkach włodarzy miasta w szacowanym budżecie oświaty w mieście ale to nic. Poczekamy dwa tygodnie , może Broniarz podrzuci jakieś rozwiązanie naszej szanownej Pani.
2019-03-08 08:24:05
krzysztof.mm: a skąd - oczywiście, że to wina Tuska, że PiS za nasze pieniądze organizuje sobie kampanię wyborczą i obcina nakłady na szkoły - konkretnie taka wina, że jego nieobecność w Polsce 4 lata temu pozwoliła PiS-owi wygrać wybory
2019-03-08 14:00:09
tom lem: Bidny Tusek pojechał na saksy a tu się porobiło. Taki sam Tusek kłamczuszek jak nasza burmistrzyni. Mówi jedno robi drugie, co widać w dokumentach https://bip.um.cieszyn.pl/artykul/2252/25805/0003-47-2019-zapytanie-w-sprawie-pisma-starosty-cieszynskiego-w-spr-gotowosci-przejecia-budynku-sp-4?fbclid=IwAR3MSU6o3lSfJOf-biuOJtTtHqpqPnjAxeXQrhHdl3PlymBzVyHmIs9oK4Y
2019-03-08 14:55:41
bronek91: krzysztof.mm, jak zwykle, zapędzony do przysłowiowego koziego rogu, próbuje polemikę dotyczącą nieudolności obsady cieszyńskiego ratusza i ich mętnego tłumaczenia, przenieść na tory polityki ogólnopaństwowej. krzysztof.mm, swoje bzdety możesz opowiadać chyba dzieciom w przedszkolu, dobrze pamiętamy, co działo się cztery/ pięć lat temu. krzysztof.mm, twój guru wbrew wcześniejszym zapewnieniom, że tego nie zrobi, wyjechał z Polski w ucieczce przed nieuniknioną przegraną w zbliżających się wyborach. Muszę jedynie przyznać, iż wiedział, kiedy przysłowiowo opuścić okręt, aby jeszcze przynajmniej propagandowo „wyjść z twarzą”. Nie wnikajmy jednak, kto lub co, jako pierwsze opuszcza tonący okręt, kapitan powinien czynić to jako ostatni.
2019-03-08 15:04:41
tom lem: Z dokumentów wynika, że Szanowna Pani pod wpływem inspiracji dyskusją na OX Cieszyn: "Szkoła Podstawowa nr 4 zostanie zamknięta?" z dnia 22.01.2019 19:30 wystosowała pismo da starostwa z propozycja przekazania szkoły, otrzymała jednak odpowiedź " w nawiązaniu do propozycji złożonej przez Panią...." Po dwóch tygodniach okaże się, że była to propozycja nie do odrzucenia.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: