Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ratujmy drzewa - spotkanie ws. wycinki drzew

Dzisiaj (10.07) w Starostwie Powiatowym w Cieszynie odbyło się spotkanie Starosty Cieszyńskiego Mieczysława Szczurka z przedstawicielami Ruchu Społecznego "Ratujmy Drzewa na Śląsku Cieszyńskim" dotyczące drzew przy linii kolejowej. Zobacz relację z tego wydarzenia.

Poniżej pełny zapis video spotkania.

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

81
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-07-10 19:54:00
donekT: Zatem w dalszej kolejności proponuję ratować nie tylko drzewa, ale cały kompleks 25 ha np. w Brennej. Zdaje się, iż w pewnej sprawie Pan Starosta, obecnie sprawujący funkcję, również będzie miał szansę się wypowiedzieć (SKO uchyliło w całości decyzję poprzednika i przekazało sprawę do ponownego rozpatrzenia organowi I instancji). Trzymam kciuki, aby tym razem Starosta (bez względu na obsadę) postąpił zgodnie ze słusznością, a nie naciskami spekulanckiego lobby. Jeżeli się mylę, zwracam się z prośbą o sprostowanie.
2019-07-10 19:57:26
krzysztof.mm: to jest ciekawe - w całym kraju raban z powodu spodziewanego od dawna b a j z l u w edukacji po d e f o r m i e dokonanej przez PiS, a zaglądając na ox.pl można odnieść wrażenie, że u cieszyńskie w tym bałaganie to oaza spokoju i normalności, ratujemy drzewa, słuchamy mszy on line, oglądamy fotki ledwo co wyklutych bobasów... rzeczywiście jest tak dobrze?
2019-07-10 20:00:11
krzysztof.mm: geniusz sam wymyśli jak i co trzeba, inteligentny - podglądnie innych, nauczy się na ich błędach - zaś statystyczny musi na własnej skórze się przekonać - no i właśnie dziś nasza polska młodzież en masse odbiera pierwsze lekcje z cyklu co znaczy bolszewizm w praktyce i jak się ma do tego zagadnienia nasza w ł a d z a - no cóż, to ich, młodych, wypasione smarkfony, leniwe dupska, wygodne życie, niepewna przyszłość - nasze zaś ewentualnie rozgoryczenie tak miernym przychówkiem
2019-07-10 20:21:45
skuter66: Co trzeba wyciąć, to wyciąć.
2019-07-10 20:44:38
krzysztof.mm: póki co PKP wycina drzewa, które m u s i wyciąć, cieszyńscy "obrońcy drzew" chyba zadowoleni z _ s z u m u, 'Kotarz Arena' odpowiada na zarzuty ekologów w sprawie planowanej inwestycji w Brennej i oskarża ich o k ł a m s t w a, a na forum ox najgłośniej 'Kotarz' o b s z c z e k u j e gość powiązany z odpowiedzialną za prowadzone na olbrzymią skalę wycinki naszych lasów firmą Lasy Państwowe +++ https://bbfan.pl/kotarz-arena-odpowiada-na-zarzuty-ekologow-i-oskarza-ich-o-klamstwa/
2019-07-10 20:52:15
Grzegorz P.: Mam nadzieję że Kotarz uratują przed szaleńcami narciarskimi:)
2019-07-10 21:00:23
donekT: Na razie pewien inwestor wprowadził nam kolejny rodzaj samorządu, SAMORZĄD KRAJOWY, jak można zauważyć, faktycznie obeznany w sprawie.
2019-07-10 21:11:22
donekT: Ciekawe, co powoduje, iż nasz lokalny literat w pewnej sytuacji zajmuje stanowisko identyczne z pewnym (jak się okazuje) KOŚCIELNYM SZAFARZEM, kiedy równolegle pluje jadem nienawiści na związki wyznaniowe i to jeszcze z takim zacięciem? Może wspólność spekulanckich interesów i tożsamość klasowa się uwypukliła? :D:D:D Mimo wszystko szkoda młodego narybku i tych drzew, które idą na przemiał na papier pod wybiórczą.
2019-07-10 22:07:07
Mach: Rzeczywistość jest taka ,że drzewa wycina się wzdłuż kolei po której pociągi prawie się nie poruszają. na ruchliwych trasach brak chętnych do wykonania podobnych zleceń i w tych miejscach drzewa będą rosły mimo ,że tam stanowią o wiele większe zagrożenie dla pasażerów i pociągów. Co oczywiście dowodzi ,że jest to urzędnicza fanaberia- zrobili zapis więc go realizujemy mniejsza o to czy rzeczywiście drzewa stanowią zagrożenie. Do tej pory statystyki wykolejeń pociągów na skutek powalonego drzewa na torach milczą. Więc zagrożenie bezpieczeństwa jest żadne w stosunku do szkód jakie poniesie środowisko .
2019-07-10 22:34:08
Wyborca 456: Ważne eee.... yyyy, że wydarzyło się yyy...eeee....wydarzenie.
2019-07-10 23:31:29
Wiederholec: Co za bezsensowne spotkanie. Nagle wszyscy są przeciw wycince a jeszcze niedawno nikogo to nie obchodziło. Panie Starosto jak pan podpisywał decyzję o wycince to trzeba było informować media i społeczeństwo a nie dziś kreować się na wielkiego obrońce drzew. To się nazywa hipokryzja a nie schizofrenia.
2019-07-11 05:58:44
tom lem: Do tej pory statystyki badania traumy na skutek wycinki drzew - milczą. Współczuję miłośnikom przyrody z powodu utraty czternastu drzew , pomiędzy chodnikiem a torami. Proponuję władzom gminy i powiaty ogłoszenie przynajmniej minutowej ciszy zakończonej włączeniem wszystkich klaksonów w celu uczczenia tak bolesnej straty ;-(. Na marginesie apeluję o wzięcie pod uwagę , możliwość modernizacji chodnika, polegającej na budowie drogi, pomiędzy ulica Hajduka i Zamkową z Dojazdową - mam nadzieję - w celu odciążenia centrum miasta;-)
2019-07-11 07:18:15
Mach: "Statystyki badania traumy na wskutek wycinki drzew" trauma sama w sobie badana???; dalej "modernizacji chodnika polegającej na budowie drogi"???- tomie nie pij.
2019-07-11 07:41:05
krzysztof.mm: cieszyńscy obrońcy drzew rosnących przy torach przygotowują już petycję w sprawie zalesiania lotnisk i autostrad, "Lasy Państwowe" rżną nasze lasy na potęgę i nieźle z tego żyją, a tymczasem P a r t i a postanowiła doładować areszty i więzienia: ✍Raport Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka obejmuje lata 2009 - 2018. W pierwszym analizowanym roku liczba tymczasowo aresztowanych na 31 grudnia wynosiła 9 460 osób. W kolejnych latach liczba ta spadała aż do roku 2015, gdy wyniosła 4 162. Od tego czasu nastąpił wzrost. Na koniec 2018 roku w areszcie tymczasowym przebywało 7 360 osób. Wzrostowa tendencja utrzymuje się także w tym roku. Z raportu HFPC wynika, że w maju bieżącego roku w tymczasowych aresztach było już 8 365 osób.✍ +++ słuszną linię ma nasza P a r t i a, o tak
2019-07-11 07:54:28
Halos: Ludzie, to zwykły skok na kasę. Przecież to są setki tysięcy w skali kraju drzew do sprzedania. 90% albo więcej to zdrowe potężne drzewa. Zwyczajny zastrzyk gotówki do budżetu PKP i Państwa... Póki jest taki przepis i maja prawomocne decyzje to będą cieli w świetle prawa ile będą chcieli i tyle w temacie. Zatrzyma to tylko zmiana ustawy, na którą się nie zanosi.
2019-07-11 08:46:29
TomTede: Halos, jeśli chodzi o wycięte drzewa to nie stają się one własnością PKP. Pozostają własnością właściciela terenu na którym rosną i do niego należy decyzja co z nimi zrobić dalej.
2019-07-11 09:43:55
donekT: krzysztof-Q jak to ująłeś "Lasy Państwowe" prowadzą ZRÓWNOWAŻONĄ gospodarkę leśną, która wymaga również nasadzeń i odnowień. Per analogiam jak bywa w rolnictwa, jak nie posiejesz, nie będziesz miał żniw. Dodatkowo jako firma PAŃSTWOWA realizuje interes państwa, czyli nas wszystkich i w tym interesie zajmuje się naszym wspólnym dobrem. Co w związku z tym? Realizowane są również działania ochronne, a sama działalność jest nie tylko nastawiona zysk, równolegle realizuje się pozostałe cele statutowe.
2019-07-11 09:44:32
tom lem: ... trzeba mieć faktycznie kaca by dostrzec możliwość połączenia ulicy Hajduka z Zamkową. Niestety obecni włodarze powiatu i miasta wygrali wybory bez jakiejkolwiek wizji rozbudowy podległych nieruchomości. Głównym celem jest jak widać utrzymanie się na stołku i obawa przed świergotem sikorki , która bryluje wśród działaczy - ekologów. Mach'u, zapal sobie skręta, bo alkohol już na Ciebie nie działa ;-)
2019-07-11 09:47:22
donekT: krzysztof-Q natomiast czego oczekiwać od poszczególnych "INWESTORÓW", zwłaszcza PRYWATNYCH, którzy prowadzą RABUNKOWĄ gospodarkę, wycinają, natomiast nie prowadzą żadnych nasadzeń, odnowień i liczą na odnowę naturalną, którą również konsekwentnie kasują, kiedy tylko przyjdzie i im na to ochota? Gdzie wówczas jesteś krzysztof-Q HIPOKRYTO? Wówczas zasłaniasz się PRYWATNĄ WŁASNOŚCIĄ, natomiast lasu już wówczas nie postrzegasz jako wspólne dobro, tylko prywatne. Natomiast wszelką ingerencję w prowadzoną przez prywatnych rabunkową gospodarkę leśną jak poniektórzy traktują? Jako zamach na własność prywatną? Gdzie wówczas jesteś kzysztof-Q? Komu udzielasz poklasku? I pomyśleć, iż taka osoba jak Ty krzysztof-Q teoretycznie powinna być przez młody narybek traktowana jako rodzaj autorytetu.... Współczuję młodemu narybkowi, natomiast Tobie krzysztof-Q sporych deficytów wiedzy, co niejednokrotnie już zostało wykazane.
2019-07-11 09:52:40
donekT: Natomiast trzymamy kciuki, aby w kwestii pewnego kompleksu położonego w Brennej, podjęta przez Starostę została słuszna decyzja, a nie wynikła z nacisku politycznego lobby, który naszym wspólnym kosztem, pod płaszczykiem "potrzeb wyższych" zwietrzył jedynie prywatny interes. Pan Starosta ma szansę się wykazać. Ciekawe tylko, czy laurkowe lokalne portale udzielą informacji w owym temacie, czy zadowolą się milczeniem.
2019-07-11 10:02:31
krzysztof.mm: halos - przykro mi, jesteś w błędzie co do wycinki drzew przy torach kolejowych - a skok na kasę to na co dzień na olbrzymią skalę organizują "Lasy Państwowe", wszechbogata organizacja o charakterze szemranego partnerstwa prywatno-publicznego - tę kasę mają dla siebie na wyłączność, z niej fundują sobie leśni baronowie fantastyczne pensje, budują dla siebie pensjonaty i ośrodki wypoczynkowe, asfaltują wyryte w środku niemal dziewiczych lasów drogi, balują w swoim ścisłym gronie jak za dawnych czasów PRL-u
2019-07-11 10:07:45
donekT: krzysztof-Q, czołowy lokalny KORYFEUSZU NIENAWIŚCI, znowu próbujesz szczuć? Jaki dajesz przykład młodemu narybkowi? Powinieneś się krzysztof-Q, po pierwsze się wstydzić. krzysztof-Q. Zapomniałbym, polityczni zwierzchnicy takich okazów jak Ty krzysztof-Q, tego rodzaju działania traktują jako "MOBILIZACJĘ ELEKTORATU", szkoda tylko, iż prowadzą na podstawie czynników negatywnych, a nie pozytywnych.
2019-07-11 10:08:43
tom lem: ...krzysztof-Q.mm - masz na myśli cimoszke?
2019-07-11 10:22:00
donekT: krzysztof-Q, Zapraszam do ZUL, będziemy odnawiać powierzchnie, poznasz, co to smak szpadla, motyki i skąd się bierze materiał na papier, na wybiórczą. Gimbazjum mi wystarcza, co dopiero Ty krzysztof-Q ze swoimi "kwalifikacjami", przynajmniej przekonasz się, ile są one warte. Lepiej późno niż wcale. Zatem jednego, konkretnego związku wyznaniowego już nie uznajesz za cytuję " wszechbogata organizacja o charakterze szemranego partnerstwa prywatno-publicznego - tę kasę mają dla siebie na wyłączność,"??? krzysztof-Q a gdzie są te drogi lokalne, które rzekomo PO miało zbudować, za fundusze zabrane Lasom Państwowym?
2019-07-11 10:56:01
krzysztof.mm: Lex Szyszko, skutki rządów PiS: ✍Polska straciła przez pierwze 6 miesięcy 2017 roku nawet trzy miliony drzew. Skutki tej dewastacji odczują nasze dzieci. Zrekompensować "lex Szyszko" się nie da – mówi dr hab. Zbigniew Karaczun z SGGW. Według wstępnych szacunków dr. Karaczuna "tylko przez dwa pierwsze miesiące obowiązywania +lex szyszko+ Polska straciła półtora miliona drzew". Jest to wynik uśredniony, oparty na informacjach z 20 gmin, gdzie dzięki kontaktom badacza z organizacjami pozarządowymi dokonana została kwerenda. W samej Warszawie wycięto w tym okresie 20 tys. drzew.✍
2019-07-11 10:57:37
krzysztof.mm: ✍Często pilarze przyjeżdżali rano, wycinali, rozrabiali drewno na pulpę, po czym na działce siali trawnik. Po drzewach nie zostawał ślad. Nie zwracali uwagi na okres lęgowy, zrzucali ptaki i cięli" – mówi. "Przez pierwsze dwa miesiące korzystali głównie deweloperzy. Masowo padały drzewa na działkach, gdzie wcześniej urzędnicy nie dali pozwoleń na wycinkę. Cięte były drzewa w lasach niepublicznych, które powinny mieć zatwierdzony program urządzania lasu. To działało jak automat, bo właściciele nieruchomości bali się, że przepisy szybko się zmienią. Wycinali na zapas i na wszelki wypadek.✍
2019-07-11 11:00:20
krzysztof.mm: ✍W drugim okresie, kiedy "lex Szyszko" stało się sławne, wycinane były głównie drzewa liściaste. Wielu ich nienawidzi, bo jesienią trzeba grabić liście. Teraz na polskiej wsi zamiast polskiego krajobrazu mamy cmentarzyki z tujami i przystrzyżonymi trawnikami" – wskazuje. Ekspert twierdzi, że strat nie da się naprawić, bo szkółki ze starszymi drzewami znajdują się tylko na zachodzie, a koszt nasadzenia jednego drzewa to 10-20 tys. euro. "Sadząc zaś mniejsze, młodsze drzewa, będziemy to tak naprawdę robić dla naszych wnuków"✍
2019-07-11 11:12:25
tom lem: ... wychodzi raczej na "lex szczurek", bo oczekuje zmiany ustawy w sejmie;-)
2019-07-11 11:16:04
tom lem: ... była w sejmie myszka, obecnie szczurek promuje w mediach sikorkę agresorkę;-)
2019-07-11 12:44:51
krzysztof.mm: o prowadzonej pod rządami PiS rzezi w chronionej nie tylko polskim ale i międzynarodowym prawem Puszczy Białowieskiej dowiedział się cały świat - PiS finansuje gigantyczne koszty swoich kampanii wyborczych między innymi rabunkowym wyrębem naszych lasów
2019-07-11 13:32:28
jasper: Lasy panstwowe chca wybudowac w Puszczy Niepolomickiej kaplice za prawie pol miliona zl. Pomyslowi patronuje kuria krakowska - metropolita Marek Jedraszewski. https://www.rp.pl/Budownictwo/307029940-Kaplica-w-srodku-puszczy-kosztuje-tyle-co-dom-jednorodzinny.html. Moze tutaj tez chodzi o budowe kapliczki ... ? Mnie juz w Wolsce nic nie zdziwi.
2019-07-11 14:29:58
Herr Flick: Krzysiek, ile masz tui nasadzonych na swojej działce?
2019-07-11 15:54:08
krzysztof.mm: "Nie ma drugiej takiej firmy, która wynajęta przez społeczeństwo do zarządzania wspólną własnością, w praktyce wszystko co wypracuje zużywa na swoje potrzeby. Żyją jak pączki w maśle. Ta korporacja zawłaszczyła jedną czwartą kraju, działa poza wszelką kontrolą. Raport ministerstwa rozwoju potwierdza tezę, że ten potężny monopolista dba głównie o własny zysk."
2019-07-11 15:55:10
krzysztof.mm: ✍W Lasach Państwowych pracuje około 25 tysięcy osób, a średni koszt zatrudnienia pracownika wynosi 9625 złotych miesięcznie (pensja netto 7585 zł). Pracownicy Lasów ustępują wysokością zarobków tylko osobom pracującym w KGHM PM (koszty zatrudnienia 11667 zł) – wynika z raportu „Polski Przemysł Drzewny, a Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe” (Departament Innowacji Ministerstwa Rozwoju 16.12 2016). Jakby tego było mało, poziom zatrudnienia jest bardzo wysoki. W Szwecji jedna osoba dogląda 4 tys. ha lasu, w Polsce to ponad 13 osób.✍
2019-07-11 15:56:21
krzysztof.mm: ✍Główny przychód przedsiębiorstwa stanowi sprzedaż drewna z wycinanych lasów, w 2016 roku przyniosło to aż 7 mld 432 mln zł, 88,6 proc. wszystkich przychodów. Na co idą tak ogromne pieniądze? Okazuje się, że prawie połowa kosztów przeznaczonych jest na działalność administracyjną. Jak wynika z raportu NIK za lata 2010-13, wydatki na hodowlę i ochronę lasów stanowiły tylko 13 proc. wszystkich kosztów. Trzykrotnie mniej niż koszty zarządzania! Płace w firmie szybko rosną w latach 2010-13 – wzrosły o 24,7 proc., ale zarobki szefów rosną szybciej. Średnia płaca w Dyrekcji Generalnej LP – wzrosła o 28,8 procent.✍
2019-07-11 15:57:17
krzysztof.mm: ✍Autor raportu ministerstwa rozwoju konkluduje, że monopolistyczna pozycja LP nie skłania do optymalizacji kosztów, a duża część wypracowanej nadwyżki nie jest przekazywana na poprawę działalności podstawowej, lecz konsumowana przez szybki wzrost płac. Raport Ministerstwa Rozwoju prowadzi do skądinąd znanego i banalnego wręcz wniosku, że Lasy Państwowe to państwo w państwie✍
2019-07-11 15:59:28
krzysztof.mm: ✍Lasy Państwowe zawdzięczają swe bogactwo wykorzystywaniu 25 proc. powierzchni Polski i wycinaniu drewna na sprzedaż. Jak widać w Puszczy Białowieskiej, najważniejszy jest dochód, przyroda liczy się tylko jako źródło tego dochodu.✍ https://oko.press/lasy-panstwowe-rozrzutny-monopolista-najwyzsze-zarobki-polsce-alarmujacy-raport-resortu-rozwoju/
2019-07-11 16:00:35
krzysztof.mm: oszuści i złodzieje to w tym przypadku o wiele za mało powiedziane - bandycka mafia z partyjno-biskupim poparciem
2019-07-11 16:04:26
krzysztof.mm: na "działalność ochronną i hodowlaną" - nasiennictwo, ochrona lasu, hodowla lasu - LP przeznaczają zaledwie 13,6% ze swych olbrzymich przychodów +++ https://oko.press/images/2017/06/Zrzut-ekranu-2017-06-06-o-16.49.17-1024x737.png
2019-07-11 16:37:32
donekT: krzysztof-Q, zanim ponowisz szczucie, chciałbym zobaczyć ile w tym roku posadziłeś drzewek;D:D:D Oczywiście chciałbym również zobaczyć te drogi lokalne, które PO obiecała swego czasu zbudować za pieniądze zabrane Lasom Państwowym;D:D:D No krzysztof-Q, gdzie takowe zostały zbudowane, no, śmiało;D:D:D
2019-07-11 16:39:52
donekT: krzysztof-Q a ile deweloperka w Polsce wycięła niepotrzebnie drzew, czasem chronionych, podpinając się pod tak nazywane lex szyszko? Gdzie wówczas byłeś?
2019-07-11 16:42:09
krzysztof.mm: i żeby było jasne, ten, co tu najgłośniej szczeka w obronie mafii z LP, wygodne życie swoje i rodziny tej samej mafii zawdzięcza
2019-07-11 16:44:15
donekT: jasper-Q, A jaka to konstrukcja powstała w Puszczy Noteckiej, gdzie były te twoje proekologiczne organizacje, aby przynajmniej oprotestować?
2019-07-11 16:46:17
Donek: Wspaniały tytuł ratujmy drzewa, a w dodatku ratujmy drzewa na Śląsku Cieszyńskim. Mam nadzieję że dotyczy to również Brennej i perły Kotarz gdzie pewien inwestor w przyszłości przymierza się do wycięcia 25 hektarów lasu. W Brennej prywatny Biznes zwycięża nad przyrodą nie wiem jak to się stało i czyje wpływy wykorzystano. Zmiana klimatu susza jest już a będzie jeszcze gorzej przez betonowanie tego świata. Mam nadzieję że te ruchy społeczne dostrzegą też ten problem w Brennej gdzie wójt i radni stają na głowie za inwestorem w przeciwieństwie do mieszkańców gdzie sprzeciw ponad 350 mieszkańców trafił do rady gminy.
2019-07-11 17:03:47
jasper: doneczku, broneczku zalecam kupienie misia pluszowego albo kaczuszki. Ukoi.
2019-07-11 17:08:31
krzysztof.mm: już w 2016 roku średnia pensja w Lasach Państwowych wynosiła blisko 10 000 zł - nie chce mi się szukać w necie, ale nie zdziwiłbym się, gdyby to dziś było nawet 15 000 zł - leśna mafia widzi, że nad nią grabią na potęgę i mówią, że się im należy, więc grabi tym bardziej
2019-07-11 17:11:30
krzysztof.mm: https://oko.press/lasy-panstwowe-rozrzutny-monopolista-najwyzsze-zarobki-polsce-alarmujacy-raport-resortu-rozwoju/
2019-07-11 17:15:25
krzysztof.mm: ✍Nasze bmw wcale nie są takie luksusowe - bronią się decydenci z Lasów Państwowych, którzy właśnie zamówili 15 aut elektrycznych tej marki. To odpowiedź na ataki przyrodników wytykających leśnikom rozrzutność kosztem przyrody.✍
2019-07-11 17:16:42
krzysztof.mm: ✍Takimi autami – o ograniczonym zasięgu i wymagającymi stacji ładowania – pracownicy Lasów Państwowych nie będą jeździć po lasach, lecz wyłącznie do pracy. Do patrolowania leśnych duktów kupili sobie kilka miesięcy temu terenowe fordy rangery. 67 sztuk pojedzie niebawem do nadleśnictw. Koszt: ponad 11,4 mln zł, czyli ok. 170 tys. zł za forda. Elektryczne beemki kosztowały nieznacznie mniej: prawie 2,5 mln zł, czyli ponad 160 tys. zł za auto. Leśnicy odpowiadają, że bmw i3 przejedzie nawet 300 km, co powinno wystarczyć, aby z siedziby regionalnej dyrekcji LP dostać się do któregokolwiek z podległych nadleśnictw.✍
2019-07-11 17:17:25
krzysztof.mm: ✍Przyrodnicy i ekolodzy nie zostawiają na leśnikach suchej nitki. Drwią, że aby kupić tak drogie samochody, trzeba najpierw wyciąć wiele hektarów lasów i wskazują m.in. na Puszczę Białowieską. Radek Ślusarczyk z Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot zakup elektryków ocenia jednoznacznie: – To wydawanie pieniędzy na bezsensowne inwestycje. Tych aut nikt nie potrzebuje. Wydatki Lasów Państwowych nie biorą się z kosmosu, lecz z gospodarki leśnej, czyli z lasów, które są własnością wszystkich Polaków. Warto w związku z tym apelować o rozważne kupowanie drogich gadżetów, bo tak te auta elektryczne trzeba nazwać. Ceną tego gadżeciarstwa niestety jest polska przyroda.✍
2019-07-11 18:12:38
Herr Flick: Ponawiam pytanie: Krzysiu, ile masz tui w swoim ogrodzie?
2019-07-11 18:21:00
Mach: Tomie napisałeś w poście zw dniu dzisiejszym o godz. 5: 58 :44, takie zdanie "Na marginesie apeluję wzięcie pod uwagę możliwość modernizacji chodnika polegającej na budowie drogi, ..." co jest kompletnym kretynizmem to tak jakby ktoś do ciebie apelował o możliwość modernizacji grobowca, polegającym na budowie cmentarza...". Dołóż się proszę do pisania rzeczowo i zaniechaj bełkotu. Stać cię na to.
2019-07-11 20:19:48
tom lem: Mach'u jeśli ci ciężko zrozumieć to "Modernizacja – unowocześnienie, uwspółcześnienie produktu, trwałe ulepszenie, np. istniejącego obiektu budowlanego prowadzące do zwiększenia jego wartości użytkowej. Obejmuje prace związane z podnoszeniem walorów estetycznych i użytkowych budynku lub innego produktu." Zacznij od własnego ogródka, jak wolisz, może być doniczka.
2019-07-11 21:00:58
donekT: jasper-Q Swoim zwyczajem "ulżyj sobie".
2019-07-11 21:05:29
donekT: krzysztof-Q HIPOKRYTO napisałeś cytuję "bo właściciele nieruchomości bali się, że przepisy szybko się zmienią. Wycinali na zapas i na wszelki wypadek." A ilu wśród tych właścicieli nieruchomości było deweloperskich spekulantów, bliskich Tobie krzysztof-Q klasowo? Ile wówczas chronionych drzew wykasowali, nawet wbrew prawu? O tym krzysztof-Q HIPOKRYTO zapomniałeś?
2019-07-11 21:11:39
donekT: krzysztof-Q sam się przyznałeś, cytuję"Przez pierwsze dwa miesiące korzystali głównie deweloperzy." No ile ci deweloperzy w zamian posadzili nowych drzewek? Ile powierzchni odnowili? O deweloperkach krzysztof-Q zapominasz? Jak się nazywa gospodarka drzewostanem wówczas prowadzona przez deweloperków, à propos przedsiębiorców prywatnych? Może rabunkowa???? Deweloperków już krzysztof-Q nie ścigasz? Dlaczego?
2019-07-11 21:18:45
donekT: krzysztof-Q IGNORANCIE napisałeś cytat " wycinane były głównie drzewa liściaste. Wielu ich nienawidzi, bo jesienią trzeba grabić liście. Teraz na polskiej wsi zamiast polskiego krajobrazu mamy cmentarzyki z tujami i przystrzyżonymi trawnikami", krzysztof-Q drzewa liściaste na wsi są głównie owocowe i często powiązane z sadami. Zdaje się, iż gospodarkę sadowniczą i wycinanie drzew w sadach można było zawsze dokonywać "bez zezwolenia". Zatem opisywana z twojej krzysztof-Q strony ustawa niewiele a wręcz nic nie wniosła, w przedstawionym zakresie. Wypadałoby wiedzieć krzysztof-Q
2019-07-11 21:21:47
donekT: krzysztof-Q napisałeś cytat "PiS finansuje gigantyczne koszty swoich kampanii wyborczych między innymi rabunkowym wyrębem naszych lasów" Jak długo zajmujesz się teoriami spiskowymi? A jaki w tych naszych lasach jest twój krzysztof-Q udział? Ile sam od siebie wniosłeś?
2019-07-11 21:24:16
donekT: krzysztof-Q IGNORANCIE, a jaka to firma została "wynajęta" do zarządzania wspólną własnością, dlaczego nie sprecyzowałeś?
2019-07-11 21:30:06
donekT: krzysztof-Q napisałeś cytat " Pracownicy Lasów ustępują wysokością zarobków tylko osobom pracującym w KGHM PM" Kto pracuje, ten ma, ze swojej krzysztof-Q kieszeni nie dokładasz. Bazowanie na niskich społecznych odczuciach jest ze strony pewnego środowiska słabe krzysztof-Q PS, dlaczego Szwecja odstąpiła od procesu prywatyzacji swoich lasów krzysztof-Q? Wykaż się wiedzą lub raczej jak zwykle jej brakiem.
2019-07-11 21:40:06
donekT: krzysztof-Q IGNORANCIE napisałeś cytat "Główny przychód przedsiębiorstwa stanowi sprzedaż drewna z wycinanych lasów," A co zatem ma stanowić??? krzysztof-Q IGNORANCIE napisałeś cytat"prawie połowa kosztów przeznaczonych jest na działalność administracyjną." Gdybyś krzysztof-Q IGNORANCIE znał ustawę, wiedziałbyś, iż Lasy Państwowe zajmują się głównie administrowaniem, co najmniej od roku 1997, kiedy wyodrębnione zostały ZUL. Zatem krzysztof-Q IGNORANCIE, koszta idą na działalność statutową, zakładaną przez prawo:D:D:D:D krzysztof-Q IGNORANCIE napisałeś cytat "wydatki na hodowlę i ochronę lasów stanowiły tylko 13 proc. wszystkich kosztów." Zatem dlaczego nie przeliczyłeś tego krzysztof-Q IGNORANCIE na konkretną kwotę? Jaką część przedstawionego budżetu stanowi 13%??? No śmiało krzysztof-Q:D:D:D A ile Twoim zdaniem powinno iść, to dość spora kwota:D:D:D A ile Ty krzysztof-Q ze swojego budżetu przeznaczasz na ochronę przyrody? krzysztof-Q IGNORANCIE sam sobie zaprzeczasz:D:D:D:D:D
2019-07-11 21:46:22
Mach: Donek-bronek 91 w amoku "tfurczym". Zaczynam tęsknić za godłem dolnośląskim -tylko godłem daruj sobie bronku donku już tekst. Wystarczy złote milczenie w żałobnej powadze. Tomie, modernizacja chodnika polega na modernizacji chodnika, a budowa drogi na zbudowaniu drogi. U ciebie jakimś schizofrenicznym zbiegiem myśli w analogii ugotowanie zupy polega na zjedzeniu drugiego dania. Nie pogrążaj się beznadziejna wykładnią twoich zawiłości wyrażonej w niezręcznym poście z godz. 5;58;44 -piłeś.
2019-07-11 21:49:19
donekT: krzysztof-Q IGNORANCIE napisałeś cytat " że monopolistyczna pozycja LP nie skłania do optymalizacji kosztów," krzysztof-Q IGNORANCIE, monopolistyczna pozycja i działalność w ramach i na podstawie prawa, a także zajmowanie się różnymi sferami związanymi z prowadzeniem prawidłowej, zrównoważonej gospodarki leśnej, nie tylko pozyskiwanie drewna, jak zdajesz się IGNORANCIE krzysztof-Q przedstawiać, w pierwszej kolejności uniemożliwia dostarczenia takiej ilości surowca drzewnego na rynek, jakiej dopomina się przemysł. Stąd przemysł zmuszony jest sprowadzać do Polski drewna zza granicy. krzysztof-Q poczytałbyś sobie nawet tygodnik POLITYKA, tam również to potwierdzają;D:D:D:D Monopolistyczna pozycja coś komuś utrudnia i w tym tkwi szkopuł krzysztof-Q IGNORANCIE.
2019-07-11 21:51:27
donekT: krzystof-Q napisałeś cytat "oszuści i złodzieje to w tym przypadku o wiele za mało powiedziane" Zatem krzysztiof-Q kto konkretnie? Brakuje dowodów, czy może obawiasz się odpowiedzialności krzysztof-Q?
2019-07-11 22:03:38
donekT: krzysztof-Q, Tymczasem, krzysztof-Q jak nazwać wycinanie lasów w Bawarii, czynione przez Niemców? Wykasowanie prastarej puszczy w Niemczech, pod odkrywkę, za rządów Angeli Merkel. krzysztof-Q może wytłumaczysz, dlaczego nikt na czele z UE nie reaguje i takie zbrojnie, dokonywane przez Niemców, uchodzą płazem. Co więcej, jak słusznie zauważył Donek, dewastacją jest zagrożonych 25 ha lasu w Brennej. krzysztof-Q policzyłeś, ile potencjalnie drzew (bez możliwości odnowienia) zostanie wyciętych, ponieważ lokalna spekulacja zwietrzyła interes, który ma zostać zrealizowany kosztem PRZYRODY. Jakoś nic Tobie krzysztof-Q HIPOKRYTO to nie przeszkadza. A może z pewnym kościelnym szafarzem krzysztof-Q odczuwasz wspólnotę interesów, ponad rzekomo zabetonowanymi partyjnymi granicami, rzecz jasna.
2019-07-11 22:23:31
jasper: wolodia - donku, bronku, nawet za 1,50 rubla od wpisu nie warto. Ja wiem, ze zona i dzieci do wykarmienia ( 500+ juz nie starcza? ) ale mezczyzna powinien miec choc minimum honoru. Wez ty sie za jakas uczciwa robote, lepiej zarobisz :)
2019-07-11 23:17:02
donekT: jasper-Q Szpadel dla już Ciebie czeka;D:D:D Odpowiedni do Twoich jasper-Q kwalifikacji. Może jakieś drzewko zasadzisz? Z korzyścią dla przyrody.
2019-07-11 23:28:03
jasper: Ratujmy nie tylko drzewa ale i niezawisle sady ! Dobra zmiana ??? Caly ten PIS jest zbudowany na klamstwie, hipokryzji i obludzie. „Szef KRS - sędzia Leszek Mazur nie wpisał do swojego oświadczenia majątkowego za 2018 r. niemal 100 tys. złotych, które zarobił jako przewodniczący KRS.“. A pana Nowaka - ministra transportu Prokuratura oskarzyła o to, ze w latach 2011-13 zatail posiadanie zegarka za ponad 20 tys. zl. https://wiadomosci.onet.pl/kraj/szef-krs-nie-wpisal-do-oswiadczenia-majatkowego-duzej-kwoty-zapowiada-zlozenie/j3n1pns.
2019-07-11 23:36:45
donekT: jasper-Q nie szczuj, co i tak Tobie jasper-Q nie wychodzi, tylko zajmij się czymś konstruktywnym. jasper-Q Szpadel do rączki uczyniony na miarę Twoich jasper-Q kwalifikacji i umiejętności i sadzić drzewka marsz! A Tymczasem jasper-Q jak nazwać wycinanie lasów w Bawarii, czynione przez Niemców? Wykasowanie prastarej puszczy w Niemczech, pod odkrywkę, za rządów Angeli Merkel. jasper-Q może wytłumaczysz, dlaczego nikt na czele z UE nie reaguje i takie zbrodnie, dokonywane przez Niemców, uchodzą płazem.
2019-07-12 05:17:45
tom lem: Witaj w Wikipedii, Mach'u - "Modernizacja – unowocześnienie, uwspółcześnienie produktu, trwałe ulepszenie, np. istniejącego obiektu budowlanego prowadzące do zwiększenia jego wartości użytkowej. Obejmuje prace związane z podnoszeniem walorów estetycznych i użytkowych budynku lub innego produktu. W ramach modernizacji może zostać wzbogacona architektura budynków, projektowanych niegdyś według uniwersalnego wzorca, prowadząc do nadania budynkowi wyrazu odpowiadającemu panującym aktualnie modom i gustom. Modernizacja oznacza unowocześnienie środków trwałych, zmierzające wyraźnie do zwiększenia wartości użytkowej". ............................................. Co do niezręczności, to istotnie jest nią babski lament nad ściętym drzewem. W taki sposób można pogrążyć każdą inicjatywę poprawy układu komunikacyjnego miasta w imię utrzymania kilku drzew. .......................................... Tobie zaraz drugie danie na myśli, aby zbudować tam drogę trzeba najpierw wyciąć drzewa. Wypij sobie 50, to zobaczysz z Zamkowej, Hajduka w wzdłuż Czarnego "chodnika" :-0
2019-07-12 07:29:37
jasper: Nie ma to jak dyletanci biora sie za rzadzenie. Na oficjalnym profilu Ministerstwa Spraw Zagranicznych na Twitterze informowali - „ Min. Czaputowicz rozpoczął wizytę w Republice Mołdawii. Minister złożył wieniec pod tablicą upamiętniającą śp. Prezydenta Jarosława Kaczyńskiego". Jak najbardziej dolanczam sie do kondolencji ...
2019-07-12 07:45:04
jasper: Co pan premier - - [ ] 1000000 aut elektrycznych, sa? - [ ] 100000 mieszkan +, sa? - [ ] 500000000 drzew, sa ? - [ ] pozew sadowy przeciwko "oszczercom" ws dzialki odkupionej od KK . Jest? Nie ma. Klamstwo, klamstwem goni ! A gdzie prom? Stocznia w Szczecinie w tym roku miala go zwodowac. A czy jego bank nie udzielal kredytow we frankach ? bo pamietam, ze mowil cos innego. Tylko zniszczenie slawnej stadniny koni w Janowie, szkolnictwo, sady i wycinki drzew w Polsce wychodza dyletantom najlepiej. No donek, bronek ala wolodia za 1,50 rubla, obronco rzadowych dyletantow, prawda to czy nieprawda ????
2019-07-12 09:00:03
donekT: jasper-Q nie szczuj, co i tak Tobie jasper-Q nie wychodzi, tylko zajmij się czymś konstruktywnym. jasper-Q Szpadel do rączki uczyniony na miarę Twoich jasper-Q kwalifikacji i umiejętności i sadzić drzewka marsz! A Tymczasem jasper-Q jak nazwać wycinanie lasów w Bawarii, czynione przez Niemców? Wykasowanie prastarej puszczy w Niemczech, pod odkrywkę, za rządów Angeli Merkel. jasper-Q może wytłumaczysz, dlaczego nikt na czele z UE nie reaguje i takie zbrodnie, dokonywane przez Niemców, uchodzą płazem. PS jasper-Q sugerujesz, aby dyletantów zastąpili ignoranci?
2019-07-12 11:13:53
jasper: wolodia- bronek, donek , zajmij sie lepiej klamstwami dyletantow politycznych prawa i sprawiedliwosci w Polsce. Chyba, ze chcesz wyemigrowac do Niemiec ? to zrozumiem, ze Bawaria cie pociaga. A czy czasem prezes szary posel nie planowal zrobic drugiej Bawarii w Polsce ?
2019-07-12 12:23:21
donekT: jasper-Q IGNORANCIE, Polska drugą Bawarią? To byłby całkiem niezły projekt, tym bardziej, iż Bawaria w ramach RFN, całkiem nieźle plasuje się pod względem gospodarczym, zdaje się, iż nawet jest w czołówce, z tego, co się orientuję. Polska drugą Bawarią brzmi znacznie lepiej niż Polska drugą Irlandią, hasło, które lansował pewien IGNORANT à propos, mój imiennik, DONEK:D:D:D Nawet poniekąd bliższe prawdzie. Tymczasem potencjalna wycinka 25 ha lasu na KOTARZU Tobie jasper-Q HIPOKRYTO również jakoś nie przeszkadza.
2019-07-12 15:25:36
Mach: Tomie; Ty dalej się wijesz- można przyjąć za zdanie poprawne ,że aby wybudować drogę w miejscu gdzie rosną drzewa trzeba wpierw je wyciąć. Sęk w tym, że napisałeś ,że "modernizacja chodnika polega na wybudowaniu drogi" ,a to niedorzeczność; zatem piłeś skoro tak naplotłeś tuż przed 6 rano.
2019-07-12 16:33:22
jasper: Tu na polu jest lotnisko , a tam bedzie San Francisco ...   Marzenia i niemieckie kompleksy starego tetryka z Nowogrodzkiej :) To jednak nie zmienia faktu , ze vatrowi  pislamistow wlosy z nosa wystowajom i szczewiki mo brudne. Kaj pieron z takimi obciolranymi szczewikami na Bayery sie cisnie :) Za rzadow PiS jedynie druga Turcja w planie.
2019-07-12 17:47:25
tom lem: ... Mach'u wypij kolejną 50 a złapiesz i sęk, który jest powodem babskiego lamentu i żałoby po nim. Na zdrowie! ;-)
2019-07-12 20:31:17
donekT: jasper-Q Na razie, całkiem realnie, druga Turcja w wersji KALIFATU zapowiada się na zachodzie a lewactwu i w Polsce marzy:D:D:D:D
2019-07-12 20:32:22
donekT: Tymczasem potencjalna wycinka 25 ha lasu na KOTARZU Tobie jasper-Q HIPOKRYTO jakoś nie przeszkadza.
2019-07-16 13:44:46
Castro: Dbajmy o przyrodę, ale też nie dajmy się zwariować. Jeżeli wycinka jest bezzasadna to oczywiście należy takie praktyki ukrócić, ale w wielu sytuacjach jest to zasadne, ale do zielonych żadne argumenty nie docierają. Jeżeli modernizuje się koleje, to miejscami taka wycinka jest konieczna. Jeżeli w planach jest trasa narciarska, to też takiej wycinki należy dokonać.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: