Redyk na Buczu w Górkach Wielkich
24.05.2026 22:00
W Górkach Wielkich odbył się dzisiaj (24.05) tradycyjny Redyk na Buczu – jedno z najważniejszych wydarzeń pasterskich w regionie. Uroczystość, symbolicznie otwierająca sezon wypasu owiec, zgromadziła mieszkańców i turystów wokół obrzędu poświęcenia stada oraz prezentacji regionalnej kuchni i kultury.
Komentarze
16
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów.
Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz
regulamin
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
2026-05-25 06:40:03
Vito:
Wczoraj redyk miał miejsce również w Krakowie. Mówiono nam żena platformę glosowala ta "wykształcona" część społeczeństwa, że miasto a nie wieś. Dzisiaj te "wykształciuchy" okazały się stadem baranów, które obudziły się dwóch latach od wyborów. W "czystej wodzie" mówią że rząd ma niemal 40% poparcia a życie pokazuje nam, że nawet ich betonowy elektorat ma dość plucia ludziom w twarz.
5
26
2026-05-25 06:40:51
Vito:
Swoją drogą, jeśli ktoś by miał pożyczyć taczki to w Krakowie potrzebują kilkuset taczek na jednorazowa akcje.
4
26
2026-05-25 08:59:50
Dick:
Prezydenta Krakowa odwołała 1/3 mieszkańców. 2/3 zostało w domu.
Wygrali niezadowoleni.
11
8
2026-05-25 11:07:19
Marx.:
Konfederacja świętuje zwycięstwo demokracji w Krakowie??... Piekło zamarza. Adolf się w grobie przewraca.
24
4
2026-05-25 13:40:15
Kontroler:
A jednak krakusy potrafili zwolnić swojego prezydenta i radę miejską. Mieszkańcom Cieszyna było wszystko jedno i chyba też bali się zmian.
3
22
2026-05-25 15:04:18
koszor:
Cieszę się, że odwołano Miszalaskiego. Może jest nadzieja w tym narodzie? W zepsutym do szpiku kości Cieszynie też zabłysło małe światełko- zamknęli Krytykę.
2
22
2026-05-25 15:06:24
koszor:
A wracając do tematu - przykro słuchać, że praca przy owcach stała się niedochodowym hobby. Praca 24/7 i nie idzie zarobić. Szkoda.
1
21
2026-05-25 15:13:55
Marx.:
Żeby być wybranym na prezydenta/burmistrza trzeba ponad 50 % głosów w wyborach. Do odwołania w referendum wystarcza połowa z 3/5 z wyborów. Ty viciulu może w różańcu jesteś dobry i w kopiowaniu przekazów dnia, ale już procenty są dla ciebie ciemną materią. Jak zresztą dla całego stada ciemnego ludu :D:D
22
3
2026-05-25 15:19:58
Marx.:
Przegrywy ostatnich wyborów już nie wiedzą, gdzie szukać pociechy. Piszczą z radości z sukcesu kampanii referendalnej niejakiego Gibały w Krakowie. Podobnie sikali po nogach jak Trump wygrał. Żałosny, ciemny lud.
22
4
2026-05-25 15:33:11
Marx.:
A tymczasem Irlandia deportowała 22 przestępców narodowości polskiej. Przez 10 lat mają zakaz ponownego wjazdu do Irlandii.
"Obywatele Europy mają prawo do swobodnego przemieszczania się. Ograniczanie tego prawa nie jest czymś, co lekceważę, ale muszą zostać wyciągnięte konsekwencje wobec osób, których zachowanie sprawia, że nie powinny już korzystać z tego przywileju" - to minister sprawiedliwości Irlandii O'Callaghan.
22
3
2026-05-25 15:33:22
Marx.:
Schengen i UE nie dla idiotów. I nie dla ruskich wszy.
22
3
2026-05-25 16:19:45
Kontroler:
Jak nie dla idiotów?Spokojnie. Przecież nikt cię nie wyrzuca!
3
17
2026-05-25 19:37:08
Marx.:
Zasada "uderz w stół..." sprawdza się. A teraz paszoł won.
20
3
2026-05-25 22:34:23
Vito:
Marx, widać że przeczytałeś instrukcje z centrali bo w calym necie pełno takich samych wysrywow. Do wyborów jak i do referendum uprawnionych było 100% wyborców. Gdyby te pozostałe 70% również poszło do referendum to może i miszalski by został na stołki. Ale platfusy oczywiście wybrali bojkot referendum, bo jak coś nie po ich myśli to trza zbojkotować. Więc zwolennicy miszalskiego (choć już niewielu ich zostało) nie poszli. Dlatego wynik referendum to ok 98% za odwołaniem. Zbojkotowali, plan nie wypalil to teraz plucie na konstytucję bo jednak nie jest doskonałą. To teraz musicie poprzeć Nawrockiego w temacie poprawienia konstytucji bo też wam nie pasuje.
4
15
2026-05-25 22:39:44
Vito:
To platfusy maja problem z matematyką. Wyliczyli na patyczkach że jak zbojkotują to referendum będzie nieważne z powodu niskiej frekwencji, tak jak w Cieszynie. Ale sie pogubili w patyczkach, bo jak widać ludzie już mają dosyć tej mafijnej patowladzy. Ludzie są już tak zdesperowani, że nawet w tak piękna niedzielę, jaka była wczoraj, poświęcili swój czas dla odwołania patusow. Za rok będzie to samo w całej Polsce. Swoją drogą, skoro o liczeniu mowa... czy Koń z Gortatem już policzyli głosy?
4
15
2026-05-26 00:35:55
Vito:
Jeszcze jedno bo nie do mi to spokoju... Jeśli ubek mówi o liczbach to trzeba to sprawdzić. Miszalski wygrał wybory uzyskując 51% głosów, uzyskał dokładnie 133703 osoby. Odwołano go w referendum z 98% głosów (lub jak to mówi ubek 30% uprawnionych) czyli 176228 osób. Czyli za odwołaniem miszalskiego było dużo więcej osób niż za jego powołaniem, ale ubecji się to nie podoba. I tak jak za komuny muszą mieszać liczbami niczym jakąś sekta. Powiedz nam Marxie która ilość głosów ma większą moc sprawczą: 133tys za czy 176tys przeciw?
3
15
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły:
33