Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
telewizja

Remont inii kolejowej (wideoflesz)

W połowie października 2019 roku PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę związaną z pracami na odnowę linii od Chybia i Goleszowa do Wisły Głębce i do Cieszyna. Wiosną tego roku ruszyły prace remontowe na odcinku łączącym Goleszów z Cieszynem, których postęp można zobaczyć w rejonie stacji Bażanowice. Zapraszamy do materiału wideo.
źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

13
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-06-15 17:52:19
krzysztof.mm: tyle zostało z milionów samochodów elektrycznych, mieszkań, mega-lotniska, kolejowych luxtorped, stoczni itede - i oczywiście skończy się jak z elektrownią w Ostrołęce, kompromitacją, bo bolszewicką władzę PiS tylko na tyle stać
2020-06-15 18:57:36
politykier: Premier w 1999 obiecywał, że emeryci po upływie dwóch dekad, od chwili wprowadzenia reformy, jesień życia będą realizowali w "ciepłych krajach", na wzór ówczesnych niemieckich staruszków. Czas zweryfikował a ówczesny premier w wieku emerytalnym, w bonusie został skazany na pracę w Brukseli.
2020-06-15 20:24:41
666: Akurat Luxtorpeda to kawał dobrej muzy.
2020-06-15 21:08:25
stefanbbn: a ja ciesze sie z rozwoju infrastruktury,kolej jest ekologiczna i mozna to tak posterowac ja np w Austri gdzie za okolo 1000€ mozna wykupic roczny bilet na wszystkie linie austriackie kolej + duzo autobusow.
2020-06-15 23:21:43
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Znasz takie powiedzenie farfoclu: "Nie od razu Kraków zbudowano"? Jasne że jest lepiej i przeciętnemu Polakowi żyje się też lepiej. Akurat do poprzedniej władzy miej sobie pretensje. Was kodziarzy i totalniaków nic nie cieszy. Jak jest lepiej to narzekają. Dla nich będzie dobrze jedynie wtedy gdy będzie źle. Nie potrafili pogodzić się z przegraną i teraz tylko opluwają, przeszkadzają i donoszą. Sami wybrali taką drogę a potem zaczęli beczeć że to inni dzielą.
2020-06-16 08:37:03
john: Pogromco kur w kurniku komu żyje się lepiej ??? Emeryci,górnicy i beneficiarze są na plus.Klasa średnia która buduje PKB tego kraju nie ma NIC.Dostaje w dupę podatkami z każdej strony.A propos poprzedniej władzy to popatrz sobie jak przez ostanie 20 lat rozwinęło się Bielsko.
2020-06-16 13:44:54
donekT: john-Q, Temat #Wschodni Model Rozwoju.
2020-06-16 13:46:02
donekT: john-Q, Wszystkie koalicje istniejące po 1989 roku rządy kontynuowały wschodni model rozwoju. TEN WŁAŚNIE WSCHODNI MODEL ROZWOJU, PO określiło pięknie jako POLARYZACYJNO- DYFUZYJNY. Według przedstawionego planu szczególny nacisk należy położyć na METROPOLIE (np. Warszawa, Wrocław, Poznań, Gdańsk), natomiast reszta rozwija się ma na zasadzie SKAPYWANIA, co jest bzdurą. Jako przykład realizacji takiego modelu rozwoju, można przedstawić, przypomnieć, iż podobny POLARYZACYJNO- DYFUZYJNY model rozwoju jest realizowany w Federacji Rosyjskiej, gdzie mamy Moskwę — jedno z największych miasto Europy, otoczone przez „pustki" na które czasami coś skapnie. Jako inne przykłady z terenu Federacji Rosyjskiej możemy przedstawić Sankt Petersburg, Wołgograd, czy Władywostok w odniesieniu do Dalekiego Wschodu. Polska, podobnie jak Federacja Rosyjska NIE REALIZUJE TAK NAZYWANEGO ZACHODNIEGO MODELU określanego, jako model ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU. III RP przyjęła model wschodni. W ZWIĄZKU, Z CZYM NA PODKARPACIU uznano, że Polska po OKRĄGŁOSTOŁOWYM PAKCIE to PRL-bis. Takie samo mniemanie zagościło w innych regionach kraju, w szczególności na prowincji lub u osób wywodzących się z prowincji. Nie dano im PERSPEKTYW, jedynie wizję stania się tanią lub tańszą SIŁĄ ROBOCZĄ ZACHODU. Przypominam program PO dla młodych — WYJEDŹ! MY TAKIEJ MOŻLIWOŚCI NIE MIELIŚMY. W związku z tym spora część ludności opowiedziała się za PARTIĄ PROTESTU, którym jest PIS, pomimo swych systemowych konotacji. Kaczyńscy też mieli swój udział przy okrągłym stole. Taka jest w przybliżeniu geneza SUKCESU PISu. Nie urojona przez wielkomiejskich lemingów CIEMNOTA I BRAK WYKSZTAŁCENIA, co wielu bezrefleksyjnie podchwyciło. Jak można zauważyć, kwestia polityki względem poniektórych regionów zazębia się z wynikami wyborczymi.
2020-06-16 13:48:05
donekT: john-Q, REALIZOWANY W POLSCE WSCHODNI MODEL ROZWOJU jest błędny i szkodliwy, w związku z szerszym brakiem perspektyw, kolejne regiony Polski — począwszy od Podkarpacia — opowiadają się za partią uchodzącą, jako stronnictwo protestu, która kontestuje ów model. Per analogiam, Kwaśniewski w swej kampanii prezydenckiej objeżdżał powiaty, nie stolice regionów, już wtedy SLD to zauważyło. Taka jest geneza współczesnych polskich podziałów na linii politycznej. Transfery socjalne PiS NADAŁY TEMU PROCESOWI JEDYNIE większą dynamikę. Jeśli mowa o zaufaniu do PiS, przekłada się na to przynajmniej kreowane wrażenie, że Pis tworzy rząd, który stara się przynajmniej realizować to, co zapowiadali w kampanii, choć nie wszystko. Największą głupotą, tych rzekomo inteligentnych, jest łączenie poparcia dla PiS z Polexitem. Co można było zaobserwować, Konfederacja, która poszła w EUROSCEPTYZM — pomimo prognoz — znalazła się ostatecznie poza progiem w wyborach do Parlamentu Europejskiego, właśnie dlatego, że ewentualny, jednak proeuropejski elektorat odebrał im PiS. Polska pozostaje w czołówce EUROENTUZJAZMU, wyprzedzając niejednokrotnie kraje tak nazywanej STAREJ UNII. Co NAJCIEKAWSZE, gdy PiS przejął władzę, Eurobarometr pokazywał, że entuzjazm silniejszy był na wschodzie Polski niż w zachodniej części. Co się okazuje, uznawane za bastion PiS Podkarpacie było bardziej prounijne niż Dolny Śląsk.
2020-06-16 13:49:39
donekT: PiS może się toczyć boje z ponoć lewicowo-liberalną, w rzeczywistości NEOMARKSISTOWSKĄ ekipą, która rządzi obecnie w Brukseli. Programy modernizacyjne PiS, od których zależy utrzymanie się przy władzy, nie dadzą się jednak zrealizować bez wsparcia UE. Co więcej, narzucając NEOMARKSISTOWSKIE ROZWIĄZANIA, Bruksela nadaje ton debat publicznych w Polsce, gdzie PiS zajmując postawę zachowawczą, tylko zyskuje. CO NAJCIEKAWSZE, właśnie PiS promuje politykę zrównoważonego rozwoju państwa, co najbardziej godne uwagi, fundament rozwojowy UE.
2020-06-16 13:52:12
krzysztof.mm: ten łoś to klasyczna ofiara bolszewickiej propagandy, zakute łby są najbardziej narażone
2020-06-16 14:00:08
donekT: john-Q, to co powyżej przedstawiłem, zdaje się, że obecnie jest najlepiej widoczne na przykładzie województwa mazowieckiego. Mamy Warszawę, niewątpliwie przodujący ośrodek w kraju i całą prowincjonalną resztę. Warszawa podciąga tę pozostałą resztę w statystykach, co przekłada się na zakłamany obraz reszty województwa, przez co region jako cały uchodzi za nieco bogatszy, niż jest w rzeczywistości. Dlatego władze centralne co jakiś czas rozważają wyłączenie Warszawy z obszaru woj. mazowieckiego i utworzenie tak nazwanego Obszaru Stołecznego, co powinno się przełożyć na zrównoważony rozwój pozostałej części obecnego woj. mazowieckiego.
2020-06-16 14:03:56
donekT: A tymczasem krzy-sio+ nadal krzewi ciemnotę i powiela fałszywą propagandę, jakoby podziały na liniach partyjnych wynikały z wykształcenia? Kwestii wyznaniowych/bezwyznaniowych? Czy innych spraw, które w rzeczywistości stanowią czynnik trzeciorzędny lub wynikają z zupełnie czegoś innego. Teraz oczekujemy, aż krzy-sio+ powieli coś z WYBIÓRCZEJ albo czegoś podobnego.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: