Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
telewizja

Rozdano Nagrody im. ks. Leopolda Jana Szersznika

Trzynasty raz powiat cieszyński przyznał nagrody im ks. Leopolda Jana Szersznika. Honoruje ona osoby ze Śląska Cieszyńskiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury. Nagrody nadawane co roku są przez samorząd powiatu cieszyńskiego.

Nagroda po raz pierwszy została nadana podczas uroczystej Sesji Rady Powiatu I kadencji 9 października 2002 r. Tym razem galę wręczania nagród Szersznika zorganizowano w przepięknej Sali Rzymskiej cieszyńskiego muzeum.

W kategorii twórczości artystycznej nagrodę w tym roku odebrała Wanda Mider, poetka ludowa z Ustronia. Autorka pisanych w większości gwarą cieszyńską wierszy o tematyce i formie regionalnej.
Kolejna nagroda w kategorii upowszechniania kultury trafiła właśnie do osoby, która od wielu lat związana jest z tym zespołem. Statuetkę odebrała Jadwiga Sikora, dyrygentka, pedagog i pracownik naukowy Katedry dyrygowania i Dydaktyki Muzycznej Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Od 1977 roku jest dyrygentem i kierownikiem artystycznym zebrzydowickiego Chóru Mieszanego ‘Echo’

Nagrodę im. Ks. Szersznika przyznano również Irenie Prengel – Adamczyk. Historyk sztuki i wieloletni pracownik cieszyńskiego muzeum otrzymała nagrodę w kategorii ochrony i dziedzictwa kulturowego. Irena Adamczyk to autorka blisko 80 wystaw i wielu publikacji muzealnych.

HBB

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: