Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
telewizja

Rozmowa z Anną Grygierek Burmistrz Strumienia

Zapraszamy do obejrzenia rozmowy z Anną Grygierek Burmistrz Strumienia. Pytamy m.in. o rok 2020, zadania inwestycyjne w roku 2021 - remonty dróg, oświetlenie uliczne, przebudowę budynku ośrodka zdrowia w Drogomyślu, działania proekologiczne, uruchomienie punktu konsultacji Czyste Powietrze, oświatę, ścieżkę wiedzy i zdrowia na drogomyskim trakcie. Rozmowa została nagrana w zeszłym tygodniu w Urzędzie Miejskim w Strumieniu.
źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-03-16 10:37:54
Selma: Oglądając panią Martę widzę Katarzynę Pakosińską z Kabaretu Moralnego Niepokoju ;)
2021-03-16 12:50:48
Selma: PS Poza tym pani burmistrz Strumienia nazywa się nieco inaczej. Wstyd tak mylić nazwiska, pani Marto Szymek.
2021-03-16 16:37:40
M53: To wszystko to taka powierzchowna kosmetyka. A chodnika, bardzo ważnego wzdłuż Katowickiej w Pruchnej jakoś ciągle nie widać. Chyba trzeba będzie panią Burmistrz zaprosić w deszczowy wieczór w listopadzie, by się przeszła od ronda na nowe Chałupy w strugach deszczu, kiedy to Tiry oślepiają, ciągną za sobą smugę wody, a tu trzeba zejść z asfaltu, wejść na grząskie pobocze i brnąć nierzadko w dosyć wysokiej trawie, pokonując koleiny pełne wody, które zostawiły Tiry. A to wszystko w ciemnościach, bo lampy rozstawione są od siebie bardzo daleko. No, ale... lepiej jest budować siłownie, z których korzysta jeden człowiek raz na tydzień, niż porządny chodnik wzdłuż bardzo niebezpiecznej drogi wojewódzkiej. Jesteśmy gmina, gdzie jest najmniej chodników wzdłuż głównych dróg. Ale do burmistrzowej to nie dociera. Oświetlenie jest również jak za króla Ćwieczka. Wystarczy przejść się na granice gminy i od razu widać, gdzie się druga zaczyna- po porządnym nowoczesnym oświetleniu dróg. A tu wielkie plany- kilka lamp postawić, kilka żarówek wymienić.
2021-03-16 17:59:23
Biedroka 3: Czy ty w domy masz wszystko na medal. Każdy się stara jak mu środków starcza. Brawo Pani burmistrz widać gospodarza. Jeszcze żeby zarząd województwa i powiat zadbał o to co powinien było by każdemu lepiej. Droga Katowicka w Pruchnej jest wojewódzka i tam trzeba uruchamiać naszych szanownych radnych wojewódzkich. Z tego co wiem Gmina pisała pisma i wnioskowała o podjęcie działań do zarządcy drogi.
2021-03-17 11:41:28
M53: Nie mam w domu wszystkiego tak, jak trzeba, ale przynajmniej te podstawowe rzeczy mam. W gminie strumieńskiej na pierwszym miejscu buduje się fontanny solankowe, siłownie na wolnym powietrzu, z których mało ludzi korzysta, a na ostatnim remontuje drogi. Właśnie to pani burmistrz powinna uruchamiać wszystkich do tego, by walczyć o chodnik. Nie wystarczy pisać pisma, a potem godzić się z odmową i uważać, że sprawa załatwiona- chciałam, ale wicie, rozumicie.... Należy cały czas drążyć i walczyć w imieniu mieszkańców. Nikt nikomu nic nie da na tzw. ładne oczy i dobre chęci. To trzeba wychodzić, a od wychodzenia spraw w imieniu mieszkańców, jest burmistrz. Burmistrzowa siedzi na stołku trzecią kadencję. Patrzę na inne gminy, gdzie też są wójtowie długo i oni jakoś rzeczy pozornie niemożliwe, potrafili załatwić. A nasza? Tym bardziej, że ona należy do różnych ważnych organizacji i tedy może działać również. A tłumaczenie, które też były z tamtej strony, że mało ludzi chodzi jest o kant.... bo to jest skutek, a nie przyczyna. Gdyby był bezpieczny chodnik, to o wiele więcej ludzi by nim chodziło i dzieci jeździłyby do szkoły na rowerach. To, że teraz mieszkańcy są zmuszeni korzystać z samochodów, to jest właśnie skutek braku chodnika. Tu jest sporo ludzi, którzy nie mają samochodu, lub samochód mają ich dzieci. Ci ludzie chętnie poszliby do sklepu lub lekarza ( w ogóle do wsi) pieszo, ale nie ma chodnika. Kto powiedział, że rodzina musi wozić starszych do sklepu i jakoś sobie radzić? Parę osób chodzi codziennie na przystanek, inni jeżdżą na rowerach z Kilisztwa do wsi itp. Aż strach patrzeć, jak takiego mija TiR za Tirem. Sama przerabiałam tę trasę codziennie i szlag może trafić człowieka, że znikąd zrozumienia. Przy tej drodze nie ma nawet pobocza utwardzonego. Z asfaltu schodzi się w rozmiękłą, porośniętą trawą breję. Gmina pisała i wnioskowała...... skuteczność pani burmistrz zerowa.
2021-03-17 18:12:16
Bogdan123: M53 szukasz dziury w całym, próbujesz się czepiać, ale bardzo kiepsko Ci to wychodzi. Ty też możesz pisać do Marszałka by wybudował chodnik zamiast tu lamentować. Niestety my w Hażlachu mamy taką samą sytuację jak wielu innych miejscowościach gdzie są drogi wojewódzkie czy krajowe. Szacunek dla Pani Burmistrz, że remontuje drogi gminne ale pamięta też o szkołach i przedszkolach
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: