Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
telewizja

Rozmowa z Gabrielą Staszkiewicz Burmistrz Cieszyna

Z Burmistrz Cieszyna Gabrielą Staszkiewicz rozmawiamy o budżecie na rok 2019 oraz planowanych inwestycjach.
źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

31
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-03-26 21:47:25
krzysztof.mm: ...a tymczasem pod rządami PiS "drugi rok z rzędu spada średnie dalsze trwanie życia osiągających wiek emerytalny. W przypadku osób w wieku 60 lat średnie dalsze trwanie życia w 2018 roku skróciło się o 1,5 miesiąca. Ten sam wskaźnik dla 65-latka wyniósł skrócił się o 1,3 miesiąca. Od czasu transformacji ustrojowej, z wyjątkiem lat 1991, 1999 i 2015, następował systematyczny wzrost średniej długości życia. "Wskazuje to, że pogarsza się stan zdrowia ludności" - ocenia prof. Piotr Szukalski z Uniwersytetu Łódzkiego, cytowany przez "Dziennik Gazeta Prawna."
2019-03-26 23:32:32
rainman: Tego rodzaju zmiany mają większa bezwładność niż kilka lat. Równie dobrze (jeśli wyniki prawdziwe) można to przypisać poprzedniej koalicji. To jest pseudo diagnoza.
2019-03-27 06:09:20
krzysztof.mm: zaprzeczanie faktom ich nie zmienia
2019-03-27 07:41:04
tom lem: Oczywiście krzysztof -Q.mm , te twoje dane są podstawa do podniesienia wieku emerytalnego, bo kasa musi się zgadzać, gdy PIS zwiększył śmiertelność?
2019-03-27 08:19:06
rainman: Idąc dalej tą logiką - jeżeli któryś ze wskaźników makroekonomicznych poprawił się za rządów PiS to przeciwnicy obecnej władzy musieliby przyznać, że jest to zasługą pracy obecnego rządu. A tak po prostu nie musi być. Również w przypadku długości życia - mogą decydować cechy i wskaźniki których wartości zostały zainicjowane kilka albo kilkanaście lat temu. Budowanie korelacji w oparciu tylko o czas trwania rządow Zjednoczonej Prawicy to pseudu diagnoza.
2019-03-27 08:24:36
Mach: Słuchając wywiadu muszę stwierdzić, że inwestycji pro rozwojowych w mieście się nie planuje. Te, które będą realizowane raczej zapowiadają, że gdy zostaną wykonane będą generowały dla podatnika kolejne koszty. Bo czymże jest rozbudowa sieci ciepłowniczej w obrębie Głębokiej, to koszt utrzymywania sieci, naprawy nawierzchni drogi i chodników, wreszcie zwiększona ilość środków na dodatki mieszkaniowe dla osób, którym koszty utrzymania mieszkania wzrosną CO i ciepła woda, zaś handlowcom zyski spadną a miastu zyski z czynszów z wynajmowanych lokali. Rozbudowa schroniska dla bezdomnych to także inwestycja generująca koszty zarówno w utrzymywaniu samego obiektu jak i konieczność zwiększenia środków budżetowych dla przyjmowanych w nich osób potrzebujących wsparcia socjalnego- często mieszkańców spoza gminy Cieszyn. Zamiast hasła- jedźcie do Cieszyna bo tam zabytki, świetne drogi, uzbrojone tereny pod zabudowę mieszkaniową i użytkową więc możecie tam inwestować to, w gminach ościennych będzie hasło jedźcie do Cieszyna bo tam są schroniska dla bezdomnych i mają dla was socjal- czy o to chodzi?Przecież wiadomo,że koszty takich działań zostaną w formie podatków przerzucone na mieszkańców miasta. Budowa stadionu, w sytuacji marnego wykorzystania tych obiektów ,które obecnie miasto posiada dla celów sportowych to znowu wzrost kosztów. Kiedy pani burmistrz się pochwali, że przygotowała teren , uzbroiła go w niezbędną infrastrukturę i pojawił się inwestor, który wybuduje nam zakład ,który napędzi lokalną gospodarkę da pracę przyszłym zdrowym pokoleniom Cieszyniaków- a niestety takich ruchów w budżecie brak. Więc"kisić" się w niemocy będziemy w tym grajdole razem z panią burmistrz przez kolejną kadencję-jeśli nie nastąpi opamiętanie. Reorganizacja oświaty ma nastąpić tylko czy w zamian za zaoszczędzone środki pani burmistrz nie wybuduje kolejnego schroniska dla patologii.???
2019-03-27 08:25:48
rainman: Natomiast głosowanie za Acta2 albo kartą LGBTQ przez PO to fakty. I cokolwiek wymyśli Kaczyński to kontrpropozycje PO albo faceta, który chodził boso w brudnych pieluchach i przy tym wrzeszczał są po prostu śmieszne.
2019-03-27 10:24:46
Halos: Mach: masz rację, ale tylko po części. Sieć ciepłownicza czy schronisko dla bezdomnych to inwestycje potrzebne. Problem smogu w Cieszynie jest w śródmieściu wielki i trzeba go rozwiązać. Schronisko dla bezdomnych to też jedna z ról gminy i musi się z niej wywiązywać. Ale słusznie zauważyłeś, ze Burmistrz kompletnie nie ma pomysłu, na nasze miasto, jak ściągnąć do miasta Inwestorów, nie wyprzedając oczywiście przy okazji pół miasta. O czym się coraz więcej słyszy. Obawiam się, że te slogany z kampanii wyborczej, to były chyba najbardziej puste słowa jakie w naszym mieście do tej pory słyszałem. Czas pokaże, czy się myliłem, oby...
2019-03-27 11:34:38
krzysztof.mm: "logika pisiacka" brzmi jak "biskupia przyzwoitość" - Polska korzysta od paru lat z rekordowej koniunktury w Europie i na świecie, co do tego nie ma żadnych wątpliwości, i tylko to trzyma jeszcze polską gospodarkę na nogach, nie żadne rządowe starania - zaś ludzie umierają tu i teraz z powodu skandalicznych od trzech lat zaniedbań w służbie zdrowia, lekceważeniu zanieczyszczeń powietrza, które co zimę zabija dziesiątki tysięcy powyżej wieloletniej średniej, a pieniądze zamiast na jedno i na drugie poszły na na kampanię wyborczą PiS, 500+ i podobne wynalazki pochłaniają dziesiątki miliardów złotych co roku
2019-03-27 13:42:23
Mach: Helios,przecież ciepłownia także ma komin, i spala najgorsze gatunki węgla więc efekt mizerny. Dla bezdomnych mieszkańców Cieszyna istniejących schronisk wystarczy- lepiej im dać pracę i możliwość godziwego życia w mieszkaniach czynszowych- dziś brak rąk do pracy a bezdomność poza nielicznymi przypadkami jest bezdomnością z wyboru.
2019-03-27 13:57:13
Halos: Mach, jasne, ciepłownia ma komin, ale jeden i w dodatku wysoki. Jest to jednak mniej odczuwalne dla nas niz setki mniejszych, nisko usytuowanych kominów w których spala się niestety również śmieci. Smród w centrum miasta nie jest z komina elektrociepłowni. Bezdomności zlikwidować do zera się nie da, owszem masz rajcę, spory procent to bezdomność z wyboru. I Ci ludzie nie chcą pracy, często nawet ciepłego kąta, bo nie i już. Oni nie chcą mieszkań, zobowiązań, rachunków ani pracy. Tacy już są.
2019-03-27 17:01:56
rainman: Smog za czasów PO już był i nawet nie zabrobiono węgla gorszej jakości. O 500+ można myśleć różnie ale jeśli PiS zaproponował dzieciom coś takiego a opozycja tylko szczucie czarnymi marszami i dewiantami w szkołach to ja już wolę PiS choć zagłosuję inaczej. Natomiast jedna rzecz jest dość tutaj charakterystyczna - ciągła mowa nienawiści i pogardy. I ta pogarda pozostawi was przegranymi już za kilka miesięcy.
2019-03-27 17:42:22
bronek91: Pani Burmistra konkretna niczym Georgette Mosbacher. Jak się okazuje, równie bezwzględna.
2019-03-27 17:44:51
koszor: Krzysztof, mówiłem Ci to kilka razy: rano, wieczorem w środku dnia i nocy, piszesz najbardziej złośliwe komentarze. Nie rozumiem, po co to robisz? Przecież to przynosi odwrotny skutek do zamierzonego i nikt nie poleci za PO, czytając Twoje komentarze. (Tylko się nie obrażaj, bo nie mam zamiaru Ci dokuczać).
2019-03-27 17:52:17
bronek91: krzysztof.mm, Czyżbyś Ty kzysztof.mm tymi prezentowanymi przez siebie informacjami poczuł się w jakiś sposób zagrożony? Zwłaszcza tymi dotyczącymi spadku średniego dalszego trwania życia osiągających wiek emerytalny. krzysztof.mm Czas ucieka, a Pan Bóg cierpliwie czeka. Ani złoto, ani dolary Tobie krzysztof.mm nie pomogą przed TAJEMNICĄ NASZEJ WIARY. Teraz można zrozumieć Twoje krzysztof.mm obawy.
2019-03-28 03:58:37
krzysztof.mm: to właśnie PiS za czasów rządów PO i PSL zdecydowanie sprzeciwiał się wprowadzeniu ostrzejszych norm na węgiel i importowi węgla z Rosji, organizował górnicze protesty - dziś Polska na potęgę kupuje węgiel z Rosji i Donbasu, bije wszelkie rekordy pod tym względem, pisiactwo u władzy bagatelizuje problem zatrucia powietrza, obcina fundusze na walkę ze smogiem, a Polacy zimą mrą jak muchy w chmurach pyłów i spalin - tak proszę Państwa, OBŁUDA MA NA IMIĘ PIS
2019-03-28 07:21:12
tom lem: ,,,ten bajkoPIS powyżej, proszę Państwa, to dopiero obłudnik- jak PO chce importować węgiel i zamykać polskie kopalnie to dobrze, jak PIS musi importować węgiel , bo kopalnie są zlikwidowane a zapotrzebowanie na węgiel duże to źle. Widocznie oczadział przedstawiając tą własną PISologię.
2019-03-28 08:12:00
rainman: Natomiast to co robiło PO w sprawie nadużyć w sektorze węglowym słychać na nagraniach z "Panią Elą". PiS przynajmniej zabronił handlu mułem węglowym. Wspaniały kontrakt na gaz wynegocjowany przez "Pana Waldka" (śmiech na cały świat) również nie pomógł w zastąpieniu węgla na większą skalę. Nawet cienia propozycji w tej sprawie nie ma Schetyna i facet od chodzenia po brudnych pieluchach. Co nie oznacza, że problem jest. Ale na pewno kandydatem do rozwiązania problemu nie jest PO.
2019-03-28 08:14:56
rainman: (*) co nie oznacza, że problemu nie ma - miało być
2019-03-28 08:45:47
Donek: Ja się dziwię że w ogóle dyskutujecie z taskim kimś jak krzysztof. mm. On głupszy niż ustawa przewiduje. Idąc jego tokiem myślenia można by było powiedzieć że PIS to patria która zabija ludzi bo śmiertelność wzrasta większej głupoty nie słyszałem. Jeśli chodzi o tą panią to powiem tylko tyle że Cieszyniacy dopiero teraz widzą jak zagłosowali wg powiedzenia że Polak przed szkodą i po szkodzie głupi. Szkoła podstawowa nr 4 się kłania.
2019-03-28 13:57:46
krzysztof.mm: a ja się donek tobie nie dziwię wcale - ty i tobie podobni jesteście w stanie dyskutować jedynie ze świętym obrazkiem na ścianie, ewentualnie z Antkiem Zamachowcem o bombach helowych w Tupolewie - a propos, co tam nowego słychać w komisji smoleńskiej? jakieś nowe testy planujecie z wysadzaniem blaszanych garaży w powietrze?... tu piszą, że pierwsze 10 wybuchów przyniosło ciekawe rezultaty...: https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/eksperci-podkomisji-smolenskiej-az-10-razy-wysadzali-garaz/5jhz4rt
2019-03-28 14:01:35
krzysztof.mm: tom leń - weź się do roboty, poszperaj w necie zamiast wisieć non stop na TVPiS - to twoja partia "wygasza" kopalnie i importuje węgiel z Rosji na potęgę, no nie da się ukryć - dopowiem ci jeszcze, że na świecie nie tylko Rosja ma kopalnie - ale cóż, widać z Moskwą pisiactwo najbardziej lubi robić interesy
2019-03-28 14:08:56
krzysztof.mm: ale jak już jesteśmy przy temacie i dajecie w nim dobrowolnie doopy swoimi idiotycznymi tekstami, to może zaczniecie takżej konsekwentnie radzić PiS-owi budowę nowych kopalń, zamiast choćby kanału dla kajaków na Mierzei Wiślanej ? śmiało, inteligentni inaczej ㋡
2019-03-28 14:09:49
krzysztof.mm: ...a co tam zamiast - i kanał, nawet pięć kanałów - i dziesięć nowych kopalń!
2019-03-28 14:11:05
krzysztof.mm: [dobra wiadomość jest taka, że to typowy pisiacki elektorat...㋡]
2019-03-28 18:52:57
tom lem: krzysztof-Q.m, poszperaj w okolicy, zwłaszcza gminie Hażlach i Zebrzydowice, bo tam czescy przyjaciela wypłacają szkody górnicze z pokładów, które dla Buzka były nieopłacalne. Fedrują i tak polscy górnicy, którzy z szacunku przez nowy dozór, po katastrofie górniczej, są w jej miejscu kremowani. Jak widać ty nawet w necie szperać nie potrafisz, chyba szperasz w śmietniku urbana, pracowicie i wybiórczo.
2019-03-28 19:39:13
krzysztof.mm: nieopłacalne to kopalnie były i są dla nas w s z y s t k i c h, nie dla Buzka - bo to my w s z y s c y dopłacamy do tego najdroższego w Europie - a kto wie, czy nie i na świecie - węgla... podziękowania kierować głównie pod adresem górniczych "związków zawodowych", wylęgarni rozmaitej patologii, inkubatorów cwaniactwa i politykierstwa - a co do Czech i Czechów, to ci akurat Polakom zazdroszczą, że potrafili uporać się odpowiednio wcześnie z gigantycznym problemem beznadziejnych kopalń, za Olzą także zamykają co się da i po dziś dzień dopłacają gigantyczne sumy do tych, których się póki co nie dało zamknąć - to tyle tytułem wyjaśnienia dla bezmyślnej papugi
2019-03-28 19:43:34
rainman: To tak dla odświeżenia pamięci - proponuję poszperać przy użyciu słów kluczowych lasy państwowe, roszczenia, wikileaks i sprawdzic komu geniusz Donek chciał zapłacić ze sprzedaży lasów państwowych. Nigdy więcej PO. Nigdy więcej.
2019-03-28 19:53:05
bronek91: krzysztof.mm, Czas ucieka, a Pan Bóg cierpliwie czeka. Ani złoto, ani dolary Tobie krzysztof.mm nie pomogą przed TAJEMNICĄ NASZEJ WIARY. Teraz można zrozumieć Twoje krzysztof.mm obawy. Co do Pani Burmistry konkretnej i bezwzględnej niczym Georgette Mosbacher, okaże się, czy zasłuży sobie na kolejną kadencję. Spora część mieszkańców już odczuwa rozczarowanie. Co będzie za 4 lata?
2019-03-29 08:47:38
tom lem: Z punktu widzenia zasiadającego w stolicy nic nie jest opłacalne, sorry ewentualnie sprzedaż koncesji ( braciom za Olzy ), może być opłacalna, bo za świstek gruba kasa. Taki to EU- genisz z Jerzego. W Brukseli też za nic gruba kasa. Co do Czech i Czechów, nie wiem kto komu zazdrości ale wystarczy porównać kolej i przemysł a uzyskamy obraz państwa, którego ludności jest jak 6:1 licząc ze Słowacją, gdzie przemysłu brak.
2019-03-29 19:46:42
krzysztof.mm: no tak, wystarczy - przejść przez most na Olzie, porozglądać się - szału ni ma... no może poza ucywilizowanymi ziołem i kościołem, plus radegast, rzecz jasna
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: