Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Samorządy chcą dworce

Pierwszy był Cieszyn, który w lecie ubiegłego roku przejął dworzec PKP. W jego ślady poszły inne samorządy. O dworzec starają się Wisła i Skoczów. Pierwsza z miejscowości zarezerwowała na ten cel pieniądze w miejskim budżecie, Skoczów liczy, że przejmie dworzec od PKP za darmo.
 
Pierwszy był Cieszyn, który w lecie ubiegłego roku przejął dworzec PKP. W jego ślady poszły inne samorządy. O dworzec starają  się Wisła i Skoczów. Pierwsza z miejscowości zarezerwowała na ten cel pieniądze w miejskim budżecie, Skoczów liczy, że przejmie dworzec od PKP za darmo.
 
Samorządy wiedzą, że jeśli nie one, to nikt inny, a tym bardziej PKP, o obiekty na ich terenie nie zadba. Stąd próby kupna, bądź przejęcia dworców. W przypadku Wisły, do zagospodarowania jest również atrakcyjny teren wokół stacji kolejowej. Nie dziwi więc, że miasto stara się o jego zakup.
 
Tym bardziej, jeśli dojdzie do planowanej na najbliższe lata renowacji linii do Wisły Głębce, odcinkiem tym ze Śląska podróżować będzie coraz więcej osób. Dlatego też budynki stacji będą wizytówką samych miejscowości.

Hanna Blokesz - Bacza
 
źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: