Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Skoczów - obchody kanonizacji

Region szykuje się na obchody kanonizacji błogosławionego Jana Pawła Ii. Największe na Śląsku Cieszyńskim będą właśnie tutaj w Skoczowie. To miasto 22 maja 1995 roku odwiedził Ojciec Święty Jan Paweł II. Papież na wzgórzu Kaplicówka odprawił Mszę świętą dziękczynną za kanonizację św. Jana Sarkandra. Na okolicznych polach witało go ponad ćwierć miliona pielgrzymów. Wcześniej spotkał się z wiernymi i przedstawicielami duchowieństwa w kościele ewangelicko-augsburskim.

Region szykuje się na obchody kanonizacji błogosławionego Jana Pawła Ii. Największe na Śląsku Cieszyńskim będą właśnie tutaj w Skoczowie. To miasto 22 maja 1995 roku odwiedził Ojciec Święty Jan Paweł II.  Papież na wzgórzu Kaplicówka odprawił Mszę świętą dziękczynną za kanonizację św. Jana Sarkandra. Na okolicznych polach witało go ponad ćwierć miliona pielgrzymów. Wcześniej spotkał się z wiernymi i przedstawicielami duchowieństwa w kościele ewangelicko-augsburskim.

Wiele osób witało papieża na trasie przejazdu z stadionu miejskiego. Te właśnie miejsca obok których przejeżdżał, będzie można odwiedzić, biorąc udział w rodzinnej grze miejskiej.

W obchody kanonizacji włączyła się szkoła podstawowa im. Jana Pawła II, która w sobotę o godzinie 14.00 zorganizuje spacer śladami świętego.

Odwiedzić i zobaczyć będzie można również szkołę, która nosi imię błogosławionego, a już niebawem, świętego Jana Pawła II. Osoby chętne do udziału w tym spacerze proszone są o zgłoszenia w skoczowskim ArtAdresie na rynku. W sobotnie popołudnie także dwa wydarzenia w skoczowskim Teatrze Elektrycznym.
Godzina 17.00 spektakl wg sztuki Karola Wojtyły pt.: „Przed sklepem Jubilera” w wykonaniu uczniów Gimnazjum nr 2 w Skoczowie. Po spektaklu wręczenie nagród Laureatom Dyktanda.
Godzina 19.00 „Jan Paweł II. Szukałem Was…” - film dok., reż. J. Szmidt, Polska, 90 min., 2011.

Niedziela to kanonizacja w Rzymie, ale obchody będą również w Skoczowie. Na godzinę szesnastą wiernych, skoczowska parafia św. Ap. Piotra i Pawła zaprasza do spotkania w kościele. Później procesyjnie przejdą na wzgórze Kaplicówka. Po mszy świętej dziękczynnej z koncertem na wzgórzu wystąpi orkiestra dęta z Roczyn.

Hanna Blokesz - Bacza
 
 
Zobacz też:
źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: