Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Teksty Stela (odcinek 10)

Teksty Stela - dziś Joanna Świba i Jacek Porzycki rozmawiają o Olzie, symbolice wody i przemijaniu. Jakie zwyczaje wiążą się z rzeką? Kto ma zdjęcie Olzy lub Wisły i chciałby się nim podzielić? Zapraszamy do obejrzenia odcinka, komentowania i opisywania Waszych historii związanych z Olzą.
źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-02-27 18:56:14
Mach: Zainteresowanych odsyłam do Google. "Władek Kristen przeciera szlak do źródeł Olzy. You Tube." Krótki filmik. Ten Zaolziański polski działacz społeczny co roku organizuje 9.09 marsz do źródeł Olzy pod Gończorkę .Data marszu pan Kristen ustalił nie przypadkowo bo Olza ma długość 99 km. Spotkanie uczestników jest na dworcu kolejowym w Cz. Cieszynie o godz.9 00. 09.09.
2021-02-28 08:16:11
monika8989: Cześć , jesteś wolnym mężczyzną, czujesz się samotny, chciałbyś to zmienić ? Nie czekaj odezwij się. Samotna, wolna, bez nałogów i niezależna. Nie dawno wróciłam z Anglii do kraju. Poznam Pana do wspólnych spotkań, wspólnych spacerów, wspólnie spędzania czasu, a jak zaiskrzy to może i więcej :) Naturalnie przed spotkaniem chciałabym się lepiej poznać, wymienić się numerami telefonów i zdjęciami jeżeli jesteś zainteresowany kontakt i moje zdjęcia znajdziesz na moim profilu randkowym http://panieonline.pl/monia89
2021-03-01 05:49:40
Mach: Warto nadmienić, że melodia do pieśni "Płyniesz Olzo" została zaczerpnięta z patriotycznej pieśni Jgnacego Danielewskiego "Wisło moja" napisana w 1862 r. Jeśli by się wczytać w jej słowa ,to pewnie Janowi Kubiszowi obecnie zarzucono by plagiat. Wystarczy posłuchać jej wykonania przez chór pod dyrekcją Michała Góreckiego z 2003 r. lub innego np. wykonania przez chóry dziecięce - wpisz i słuchaj w google. Tekst podobnie zbudowany i śpiewany z równie rozlewną melancholią. Zresztą intencja Jana Kubisza była podobna , ale w tym wypadku chodziło o patriotyzm lokalny. Dodam ,że PZKO Wierzniowice -Zaolzie co roku organizuje spływ kajakowy z Wierzniowic do ujścia Olzy.(4 km)
2021-03-01 05:53:47
Mach: Pieśń "Płyniesz Olzo" po raz pierwszy została wykonana w 1889 r.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: