Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Tęsknią za Czechami

Dziś (20.03.2020) w ramach spontanicznej akcji, grupa cieszyniaków wywiesiła baner na brzegu Olzy z wiadomością do kolegów z Czech.

"Tęsknię za tobą, Czechu" to wiadomość skierowana do mieszkańców Czeskiego Cieszyna. Autorzy akcji zwracają w ten sposób uwagę na dwa aspekty ograniczenia w swobodzie przekraczania granicy na Olzie, do której tak bardzo już się przyzwyczailiśmy.

Jednym z aspektów nowej rzeczywistości jest po prostu tęsknota za przyjaciółmi z drugiego brzegu. Lokalna społeczność nie zna pojęcia granic, a teraz po prostu z częścią znajomych nie ma możliwości zobaczyć się na żywo.

Drugim aspektem jest wątek ekonomiczny. Przedsiębiorcy z polskiej strony, zależnie od branży, w dużym stopniu bazują na klientach z Czech. Zamknięte granic to dla nich bardzo trudny czas.

TD

źródło: ox.pl
dodał: tede

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-03-21 08:57:13
tom lem: Cóż, powieszenie starej szmaty i wypisanie hasła, niektórych nobilituje do pozostania intelektualistą? Czyżby oświeceni spod Floriana spłynęli nad rzekę;-) Chyba tak - ONI MUSZĄ. Niema to jak inspiracja u marnego artysty, biedny ma nadzieję, że też kogoś zainspiruje :-)
2020-03-21 09:36:42
mieszkancy: oczywiście że tęsknią , polacy napierdzielają w fabrykach po stronie czeskiej , a czesi grzeją się w domu. Koronowirus ? dobre sobie
2020-03-21 09:47:39
Bugs: A co to za cenzura pod tematem, wczoraj było tu dużo więcej postów.....
2020-03-21 09:51:58
tom lem: @Bugs ; po prostu, urażony intelektualista zapomina o KONSTYTUCJI ;-) oczywiście ważniejszy od NIEJ jest REGULAMIN :-)
2020-04-04 13:48:33
pogromca ciemnoty: Cenzura jak za starej dobrej komuny.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: