Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ustroń: Odsłonili tablicę katyńską

W samo południe w niedzielę (12.04) rozległ się w Ustroniu dźwięk syren. Tego dnia dało się również usłyszeć górniczą orkiestrę dętą i Mazurka Dąbrowskiego. Były to sygnały rozpoczynające uroczystość odsłonięcia tablic katyńskich, na których znalazły się 23 nazwiska ustroniaków.

Uczestnicy Mszy Świętej, która odbyła się w Kościele pod wezwaniem św. Klemensa w Ustroniu w asyście górniczej orkiestry dętej przemaszerowali w niedzielne popołudnie na rynek do Pomnika Pamięci Narodowej. Bo tam właśnie odbyły się uroczystości patriotyczne związane z upamiętnieniem ofiar zbrodni katyńskiej. Najważniejszym punktem tego wydarzenia było jednak odsłonięcie czterech tablic znajdujących się na pomniku poświęconych ustroniakom , którzy zginęli w 1940 roku zamorodwani przez NKWD w Katyniu, Miednoje i Charkowie.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-04-14 12:37:39
ibis: A gdzie te zbrodnie miały miejsce w Ustroniu czy w Katyniu? Bo nie kumam.
2015-04-14 13:07:19
ratcop: Ibis czytaj dokładnie, na końcu tekstu masz informacje... W Katyń, Miednoje, Charkowie... To tylko niektóre gdzie NKWD dokonywało zbrodni <br />
2015-04-14 13:07:36
ratcop: Ibis czytaj dokładnie, na końcu tekstu masz informacje... W Katyń, Miednoje, Charkowie... To tylko niektóre gdzie NKWD dokonywało zbrodni <br />
2015-04-15 09:37:26
ibis: To po jaką cholerę odsłonięto ten pomnik w Ustroniu. Z tekstu wynika, że to był Katyń i tam należy złożyć im hołd.
2015-04-15 21:00:18
dżudżu: ratkop masz rację. Żeby coś skomentować trzeba dokładnie przeczytać o czym mowa. Odsłonięto pamiątkową tablicę, a nie pomnik.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: