Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
telewizja

W Gminie Hażlach inwestują w oświatę

Gmina Hażlach stawia na oświatę, a najlepszym tego dowodem jest szereg podjętych w tym zakresie działań inwestycyjnych. Rozbudowy doczekało się przedszkole w Pogwizdowie, w Zamarskach dobiega końca remont szkoły podstawowej, zaś na nowy dach może liczyć szkoła w Rudniku i przedszkole w Kończycach Wielkich.

Inwestycja w edukację prędzej, czy później się nam zwróci - podkreśla Wojt Gminy Hażlach Grzegorz Sikorski. Gmina stawia więc na działania inwestycyjne w tym zakresie. W tegorocznym budżecie przeznaczono na ten cel sporą część środków. Jedną z większych inwestycji jest rozbudowa przedszkola w Pogwizdowie. Zadanie jest współfinansowane ze środków zewnętrznych. Wyremontowaną placówką może pochwalić się szkoła podstawowa w Zamarskach jej remont dobiega właśnie końca. Z kolei na zmianę dachu może liczyć szkoła w Rudniku i przedszkole w Kończycach Wielkich. W planach jest również utworzenie w gminie pierwszego żłobka. 

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

8
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-05-22 20:12:52
Karmelek: Brawo Hażlach...inwestycja w człowieka jest bezcenna, a godziwe warunki opieki i edukacji to wyraz troski o najmłodszych - jakby nie było naszą przyszłość...
2015-05-22 20:42:41
Ligia: Mieszkańcy Rudnika, a w szczególności wspaniałe grono pedagogiczne, rodzice i uczniowie tej szkoły - zasłużyli sobie w pełni na takie podejście Urzędu Gminy! Gratuluję i bardzo się cieszę z rozwoju tej placówki!
2015-05-24 13:23:37
krzys54: Z jednej strony dobrze,ale z drugiej strony nie,bo nie wszyscy nauczyciele na Rudniku są odpowiednimi osobami na to stanowisko,chyba sie mineli z powołaniem.
2015-05-24 13:25:51
buba1: Jaka inwestycja w człowieka? W budynki, a i to remonty wymuszone koniecznością. O jakości edukacji, dofinansowaniu zajęć wpływających na motywację i wyrównujących szanse edukacyjne w porównaniu ze szkołami miejskim nie ma mowy. A nie każdego stać na dowożenie, nie mówiąc o czasie. Ale budynki - pokazowe...
2015-05-24 15:27:56
sylwia.grzebien@onet.eu: Krzys54 proszę o kontakt, wydaje mi się, że warto porozmawiać. Jako organ prowadzący szkołę zawsze z wielką uwagą pochylamy się nad opiniami naszych rodziców lub członków rodzin dzieci z naszej szkoły.
2015-05-24 15:31:00
Karmelek: Do buba1: Ile ludzi tyle opinii...dla mnie rozbudowa przedszkola = więcej miejsc = większa dostępność ... czy to nie jest inwestycja w człowieka? Nie ma miejsc w przedszkolu, dziecko siedzi w domu, zwykle z mamą, która nie ma szansy na podjęcie pracy. Oczywiście można przeznaczyć pieniądze na jakieś zajęcia dodatkowe tylko ciekawe gdzie byś je przeprowadził jeśli placówka zostałaby zamknięta z uwagi na zły stan techniczny...budynki \"pokazowe\"...hmm a może po prostu na miarę naszych czasów...
2015-05-24 23:04:30
buba1: Karmelek, nie sposób się nie zgodzić z faktem, że podejmowane działania gminy pomagają mieszkańcom, ale nie nazywajmy tego \"Inwestycją w edukację\" , bo planowe i konieczne remonty niewiele mają wspólnego z kształceniem - no ale nabytych przez dzieci umiejętności i kompetencji nie widać gołym okiem, za to nowy dach i pomalowaną elewację frontową każdy dostrzeże.
2015-05-30 21:03:54
krzys54: Pani Sylwio,na pewno sie z Panią skontaktuje.<br />
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: