Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ważne: Debata samorządowców o pomocy szpitalowi powiatowemu (wideo)

W poniedziałek 18 listopada br., godzinie 16.00 w Domu Narodowym w Cieszynie, w sali konferencyjnej odbyła się dyskusja panelowa dotycząca sytuacji Szpitala śląskiego. Została ona podzielona na dwie części: 1. o finansowych możliwościach gmin Powiatu Cieszyńskiego wobec Szpitala Śląskiego; 2. o innych formach wspierania Szpitala Śląskiego w kontekście zmian cywilizacyjnych. Zapraszamy do obejrzenia komentarza prowadzącej oraz zapisu video z całego spotkania.

Na debatę organizatorzy zaprosili przedstawicieli wszystkich jednostek samorządowych Powiatu, tj. wójtów, burmistrzów, przewodniczących rad gmin i miast:

Brenna, Chybie, Cieszyn, Dębowiec, Goleszów, Hażlach, Istebna, Skoczów, Strumień, Ustroń, Wisła, Zebrzydowice, Starosta Powiatu Cieszyńskiego i Przewodniczący Rady

Poniżej treść zaproszenia  na debatę oraz odpowiedź Stowarzyszenia Samorządowego Ziemi Cieszyńskiej w imieniu członków - Gmin Powiatu Cieszyńskiego:

W debacie udział wzięli:

Dyrekcja Szpitala Śląskiego, Przewodniczący Rady Powiatu, Radna Rady Gminy Istebna, Sekretarz Gminy Hażlach, Radni Rady Miejskiej Cieszyna, Wiceburmistrz Cieszyna, Rzeczniczka prasowa Burmistrz Cieszyna, Burmistrz Gminy Skoczów, Przewodnicząca Komisji Spraw Społecznych Rady Miejskiej Cieszyna oraz lokalne media.

Poniżej pełny zapis debaty:

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-11-20 16:00:55
Cieszynianka_AB: Odpowiedzialny samorząd pomógłby szpitalowi. Jako mieszkaniec, który płaci podatki, życzę sobie, żeby pomoc została okazana szpitalowi. Na wszystko w urzędach jest, tylko nie na szpital?
2019-11-20 16:19:51
krzysztof.nn: ☝cieszynianka: jako mieszkaniec [może jednak m i e s z k a n k a ? ?...] który/a płaci podatki żądaj i d o m a g a j się od r z ą d u - wiem, nie będzie łatwo, bo to b o l s z e w i c y kompletnie niezainteresowani twoim zdrowiem, mają swoje kliniki i lekarzy na gwizdek, prezesowi kurduplowi sam dyrektor szpitala do domu pampersy przynosi - ale skoro jesteś taka zaangażowana... a co do starostwa, może tego nie pojmujesz jako mieszkaniec, ale to instytucja de facto fasadowa, pozbawiona nie dość, że kompetencji, to przede wszystkim pieniędzy, i dodatkowo jeszcze w ciągu ostatnich 4 lat rządów PiS ograbiona z dzielonych w Warszawie funduszów na edukację
2019-11-20 16:21:06
Szymonono: Leżałem w tym szpitalu i ma bardzo fajny, wysoki poziom. Uważam, że samorząd koniecznie powinien pomagać, ponieważ szpitale nie są w stanie same sobie poradzić.
2019-11-20 16:22:49
krzysztof.nn: przy całej tej mizerii jaką t o t a l n a bolszewicka władza wygenerowała w polskiej służbie zdrowie cześć i chwała Fundacji Śląska Cieszyńskiego - grupie prawdziwie oddanych sprawie i niestrudzonych społeczników, którzy od blisko 30 lat wspomagają nasz cieszyński szpital
2019-11-20 18:31:56
tom lem: A to ciekawe(?), na jakiej podstawie dyrektor biura ( jakiegoś stowarzyszenia) "Szanowny Pan" Bogdan Kacperek, wypowiada się w imieniu burmistrzów, wójtów, działających na terenie powiatu cieszyńskiego. Chyba się mu (...) poprzewracało.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: