Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
telewizja

Wideoflesz: wakacje w Dębowcu

Wakacje letnie w pełni , odwiedziliśmy z kamerą Gminę Dębowiec. Między 26 - 30 czerwca 2017 odbywała się tam półkolonia dla dzieci z Gminy Dębowiec i nie tylko. Było sporo atrakcji: wyjazd na basen i Kina Elektrycznego w Skoczowie, do zoo w Ostrawie, do miasteczka Twinpigs w Żorach, Warsztaty kulinarne w Willi Słonecznej w Dębowcu, wycieczka górska uroczymi szlakami Beskidów w Brennej oraz wizyta w Galerii rzeźb w Łączce, gdzie mieliśmy przyjemność zastać ich z kamerą.

W Łączce k/Skoczowa mieszka rzeźbiarz, malarz Andrzej Klimowski, z którym dzieci mogły spędzić niepowtarzalne chwile. Artysta przedstawia swoje prace w autorskiej Galerii rzeźb i obrazów, obszernie opowiadając o nich, jak i o licznie zebranych starych eksponatach, które zgromadzone są w stworzonej przez niego izbie regionalnej.

 Pobyt w tym wyjątkowym miejscu umila swoją grą m.in. na akordeonie, zachęcając do wspólnego śpiewu regionalnych pieśniczek.  To miejsce zaliczane jest do atrakcji w Gminie Dębowiec. Znajduje się też na „Szlaku ginących zawodów”  Polecane też jest przez liczne przewodniki, informatory turystyczne i kulturalne Polski.

 (red)

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: