Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wideoflesz: Wybrano najlepszy kreplik Księstwa Cieszyńskiego!

Równo o godzinie dwunastej, w przytulnych wnętrzach Cafe Muzeum, odbyła się druga edycja konkursu na najlepszy kreplik Księstwa Cieszyńskiego.

Chociaż mowa o zwykłym kulistym cieście drożdżowym z nadzieniem, w ten dzień rozpala on wyjątkowe emocje. Wiadomo – co kreplik, to nieco inna, nierzadko bardzo strzeżona, receptura.  Dlatego w Cafe Muzuem zacne grono jurorów w składzie: Marian Dembiniok (dyrektor Muzeum Śląska Cieszyńskiego), Teresa Wałga (dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej), „Chwytak” (cieszyński producent muzyczny) pod dowództwem przewodniczącego Michała Bałazego (kucharz, vloger, Ambasador Kulinarny Polski) miało wyjątkowo trudne zadanie. Mowa nie tylko o wyborze tego najlepszego z najlepszych, lecz również skonsumowaniu trzynastu kreplików, biorących udział w konkursie.

Poziom konkursu był bardzo wysoki, co dobrze świadczy o cukiernikach w Księstwie Cieszyńskim. Jurorzy oceniali wygląd, smak oraz zapach ciastka. Najlepszym z najlepszych został wybrany kreplik ze Strumienia (cukiernia „Olanda”), który można dostać w Cafe Muzeum. Drugie miejsce zdobyła Piekarnia Zebrzydowice, na podium znalazł się również kreplik z Czeskiego Cieszyna, serwowany przez Pekařství Sikora. Zwyciężyły krepliki o bardziej tradycyjnych i klasycznych smakach.

Skład jury: Michał Bałazy - Ambasador Kulinarny Polski, Teras Wałga - dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Marian Dembiniok - dyrektor Muzeum Śląska Cieszyńskiego, Chwytak - youtuber, cieszyński producent muzyczny

- - -

wyniki:
I miejsce - Cukiernia Olanda
II miejsce - Piekarnia Zebrzydowice
III miejsce - Pekařství Sikora

(Mariusz Jaszczurowski)


źródło: ox.pl
dodał: MJ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-02-08 21:21:52
krzysztof.mm: no cóż...<br />na pierwszy rzut oka wygląda na żenującą autopromocję
2018-02-08 21:59:34
blablabla987: Tak to wygląda, ale kojarzę organizatorów i nie sądzę, żeby na coś takiego poszli.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: